Ornat za prawie 600 zł, a na nim brzoza i hasło: "Smoleńsk 2010". To oferta wrocławskiego sklepu z dewocjonaliami

Szaty liturgiczne, stuły i ozdoby z wyhaftowaną brzozą oraz napisem "Smoleńsk 2010", a do tego niespodzianka gratis - tak prezentuje się oferta jednego z wrocławskich sklepów z dewocjonaliami.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ofertę prezentuje na swojej witrynie internetowej wrocławska firma handlująca dewocjonaliami - Urbanowicz Haft. Znajdziemy w niej m.in. ornat, stułę i ozdoby liturgiczne, których głównymi elementami są brzoza oraz podpis "Smoleńsk 2010".

Najdroższy z produktów, ornat, kosztuje w sprzedaży internetowej 579 zł (w komplecie stuła wewnętrzna), nieco tańsze są stuła (279 zł) i ozdoba (249 zł). Wszystkie łączy jeden motyw - zdobienie nawiązujące do katastrofy w Smoleńsku.Zakazany "ornat smoleński"

Sprawa "ornatu smoleńskiego" sięga 2012 roku, kiedy to najwyższy przełożony Jezuitów zakazał odprawiania mszy w szatach z napisem "Katyń 1940 - Smoleńsk 2010". - Szczegóły zostawiam przełożonemu klasztoru, bo na sztuce hafciarskiej się nie znam. Ale jeśli ten ornat uraża czyjeś uczucia, nie będzie w takiej postaci noszony - mówił wówczas w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prowincjał jezuitów ojciec Kot.

W liście do senatora Jana Filipa Libickiego, który zainteresował się sprawą, wyjaśniał z kolei, że "użycie ornatu podczas mszy św. nie miało na celu sugerowania, że w przypadku obu tragedii mamy do czynienia z brutalnym mordem dokonanym na polskich obywatelach".

Nowa komisja Macierewicza

Temat wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku wrócił po ostatnich wyborach parlamentarnych. W pierwszych dniach lutego Antoni Macierewicz powołał nową komisję ds. zbadania okoliczności katastrofy smoleńskiej. - Nie lękajcie się, nie lękajcie się mówić prawdę - apelował do jej nowych członków na konferencji prasowej.

W skład komisji weszli w większości członkowie poprzedniego zespołu szefa MON. Przewodniczącym został Wacław Berczyński, który niegdyś przekonywał, że przyczyną tragedii była seria wybuchów zarówno w środku samolotu, jak i na skrzydle.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (240)
Ornat za prawie 600 zł, a na nim brzoza i hasło: "Smoleńsk 2010". To oferta wrocławskiego sklepu z dewocjonaliami
Zaloguj się
 • persentation1

  0

  Zastanawia fakt skąd ta brzoza, skoro samolot podobno w nią nie uderzyl, a ona sama byla scieta 3 dni przed 10 kwietnia :D

 • silvan66

  0

  Co się dziwić? Kościół od śmierci Chrystusa czci przedmioty powodujące śmierć. Najpierw był krzyż a teraz brzoza. Jest w tym logika i konsekwencja.

 • amur-49

  0

  Wpisałem odpowiedź pod jednym z komentarzy, ale nie poszedł, durny system poczęstował mnie komunikatem o rzekomym niewpisaniu komentarza. Zatem powtarzam go tutaj:
  @mark6, @kali23 Podły to ptak, co we własne gniazdo sra. Naród polski nie jest głupszy od innych (w rankingu średniej inteligencji znajdujemy się z trzema innymi na 8-mej pozycji, czyli w czołówce), a że znalazła się u nas spora grupa durni, takich co to na PiS głosowali i jeszcze głupszych co się obrazili jak g*wniarze w piaskownicy i do urn nie poszli - to normalne i w każdym narodzie może się zdarzyć. Swojego czasu głupia część Niemców poparła Hitlera, współcześnie objawili się durnie na Węgrzech, o Rosjanach kochających Putina, Białorusinach itp. szkoda nawet mówić. No, ale jak kto jest podłym człowiekiem to i wokół siebie podłych lub głupich widzieć pragnie, więc nie kogo innego, a swoich obs*ywa.

 • amur-49

  0

  Jak to się czasy zmieniają. Ćwierć wieku temu Kościół w Polsce pomagał nam walczyć ze zdradę narodowa która się wówczas nazywała PZPR. Dziś ten sam Kościół popiera PiS-owską narodową zdradę, nową Targowicę wyrażającą się w zażartym od lat skłócaniu Polaków ze szkodą dla Ojczyzny, a na korzyść Kremla i wreszcie na oszukaniu elektoratu fałszywą kampanią wyborczą i dzięki temu na dokonaniu cofającego Polskę zamachu stanu. Hańba PiS-owi, hańba popierającemu jego zbrodnicze działanie Kościołowi.

 • pitek-53

  0

  widzę że księża są za tym iż przyczyną katastrofy była brzoza a nie jak twierdzi minister wojny że wybuch.tak trzymać.

 • andrzej.rokosz

  0

  Sklep korzysta tylko z zapotrzebowania, podsycanego między innymi bezpłatną reklamą wybiórczej

 • xsawer

  0

  Już poeta pisał: "Ech ty brzozo, ech ty brzozo płaczko..." Teraz trzeba będzie pisać "Ech Ty Brzozo, ech Ty Brzozo...".

 • realistas

  0

  Patriotycznie. Tylko dlaczego oni się stroją w takie genderowskie stroje?

 • student_zebrak

  Oceniono 1 raz 1

  konkurs na katolicko-patriotyczna glupote oglaszam za otwarty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX