Dodatkowe mikrofony zniknęły z mównicy sejmowej. Miały rejestrować głosy z sali

Z sejmowej mównicy zniknęły dziś zauważone we wtorek przez Andrzeja Halickiego mikrofony. - Jestem zaskoczony, bo tych dwóch kierunkowych mikrofonów już nie ma - powiedział w rozmowie z TVN24 poseł PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W trakcie swojego wystąpienia z mównicy sejmowej Halicki zauważył, że po obu stronach podestu znajdują się mikrofony kierunkowe. Poseł PO zwrócił się więc z prośbą do marszałka Kuchcińskiego o wyjaśnienie tej sytuacji.

- Wnoszę o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, żeby wytłumaczyć, co tak naprawdę przylepiono do tej mównicy. Po lewej stronie widzą państwo biały, a po prawej stronie czarny mikrofon kierunkowy. Oraz, najwyraźniej, kamerkę - stwierdził Halicki i dopytywał: - Czyje są to urządzenia? Jakiej służby? Czy to jest efekt ustawy inwigilacyjnej, która weszła wczoraj?

Dzięki interwencji Halickiego, mikrofony zniknęły już z mównicy. - Jestem zaskoczony, bo tych dwóch kierunkowych mikrofonów już nie ma. Dziękuję panu marszałkowi Kuchcińskiemu - powiedział Halicki dziennikarzom TVN24.

Kuchciński zdziwiony

Zgodnie z regulaminem Sejmu, na sali nie może być żadnych urządzeń, które monitorują prywatne, niezwiązane z aktualnym posiedzeniem rozmowy parlamentarzystów. - To nie tylko niezgodne z prawem. Nie ma to też nic wspólnego z etyką czy porządnym zachowaniem - przekonywał zdumiony poseł PO w rozmowie z TVN24.

Równie zdziwiony całą sytuacją miał być marszałek Marek Kuchciński. - Nie krył zaskoczenia również wtedy, kiedy pokazałem te urządzenia na mównicy - mówi Halicki.

Miały zbierać głosy z sali

O wyjaśnienia poproszono więc sejmowego dyrektora informatyki, którego zaproszono na wczorajsze posiedzenie Konwentu Seniorów. Jak relacjonuje Halicki, mówił on o "nieprofesjonalnej" i "dziwnej" realizacji.

- Przyznał (dyrektor informatyki - red.), że dwa mikrofony kierunkowe skierowane z mównicy w stronę siedzących na sali posłów miały służyć zbieraniu wszystkich innych głosów niż te, które rejestrowane są przez mikrofony główne. Chodziło o to, by mieć rejestrację również tych rozmów czy zdań wypowiadanych na sali - relacjonował Halicki.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (120)
Dodatkowe mikrofony zniknęły z mównicy sejmowej. Miały rejestrować głosy z sali
Zaloguj się
 • wyboga

  0

  Jeżeli marszałek Kuchciński nic nie wiedział o założeniu mikrofonów a po ich zdemontowaniu udał zdziwienie, to znaczy, że jest ignorantem, który nie nadaje się na to stanowisko. Z takim prostackim nastawieniem ten człowieczyna, nadaje się tylko do pracy w badylarstwie.

 • hens

  Oceniono 1 raz 1

  To były mikrofony i kamerka od których nagłośnienie było w gabinecie prezesa. Wszystkie aplauzy i gwizdy pod kontrolą. Genetyczni konfidenci podejrzliwość mają w naturze.

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  A JEDNAK !!!!! PANSTWO POLICYJNE !!!!! Marszalek Sejmu powinien WYLECIEC ZE STANOWISKA !!!! Wiedzial i dopuscil do PODSLUCHOW !!!! Moze zrobil to skazaniec Mariusz Kaminski ????? On chce wiedziec NAWET jak p.erdzi mucha ktora lata po stronie opozycji !!!! Kosciol INDOKTRYNUJE, PiS PODSLUCHUJE a Trydzyk KASUJE!!!!!!!!

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  MIKROFONY NIE ZNIKNELY, one tylko zmienily miejsce lokacji !!! Teraz podsluchiwane beda nawet szepty opozycji !!!!! NIECH TERAZ KTOS POWIE, ZE PODSLUCHY u Sowy, to nie CELOWE DZIALANIE PiSu????? A co z rozmowa Morawieckiego u Sowy? Dlaczego nie podal sie do dymisji !!!! Oskarzyl WSZYSTKICH MLODYCH POLAKOW !!!!!!!

 • kapitan_rzbik

  0

  pewie pawlowicz wpier..ła

 • krzychu49

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę, że nie zniknęły.

 • alt-stettin

  Oceniono 1 raz 1

  To nie są mikrofony, tylko takie minigłośniczki, żeby posłowie PiS słyszeli podpowiedzi Prezesa.

 • cedet

  Oceniono 2 razy 2

  Takie są metody pisuarowskiej sekty!

 • kasjan007

  Oceniono 2 razy 2

  Mikrofony zabrano z widocznego miejsca, ale na pewno umieszczono w mniej widocznych. Cóż wart byłby pis-iorland bez podsłuchów i podglądania? Na tym zasadza się cała ich etyka- podsłuchiwać,podglądać, gromadzić haki, szantażować. Tfuj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX