Będzie ostrzejsze prawo aborcyjne? Poseł PiS: Myślę, że teraz jest dobry czas...

PiS może niedługo zająć się zaostrzeniem przepisów aborcyjnych - informuje telewizja Superstacja, powołując się na wypowiedź posła Arkadiusza Mularczyka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Myślę, że teraz jest odpowiedni czas, żeby tę nowelizację przeprowadzić, iść szerzej w kierunku ochrony dzieci nienarodzonych - także w przypadku uszkodzeń i wad płodu - cytuje wypowiedź Mularczyka Superstacja.

Poseł PiS stwierdził też, że większość parlamentarzystów z jego partii jest za ograniczeniem ustawy aborcyjnej "co najmniej jeśli chodzi o kwestię aborcji eugenicznej", więc liczy na jednomyślność klubu.

Apel do PiS

O zaostrzenie prawa aborcyjnego apelowała pod koniec zeszłego roku aktywistka Kaja Godek.

"Sformowanie nowego rządu przynosi nadzieję, że głos obywateli od lat domagających się przywrócenia prawa do życia dla każdego dziecka od poczęcia, zostanie wreszcie usłyszany" - pisała w petycji Godek, zachęcając do zbierania podpisów w tej sprawie..

Wcześniej, w imieniu Fundacji Pro-prawo do życia, przedstawiała w Sejmie projekt dot. zakazu aborcji. Został on odrzucony przez posłów.Restrykcyjne prawo aborcyjne? Zobacz, do czego to doprowadziło w Salwadorze >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (343)
Będzie ostrzejsze prawo aborcyjne? Poseł PiS: Myślę, że teraz jest dobry czas...
Zaloguj się
 • eski57

  Oceniono 2 razy 2

  Poseł Mularczyk dotąd nie wyróżnia się poziomem swego intelektu , za to ma silną wolę zaznaczenia się na forum publicznym miernymi inicjatywami pochlebianymi biskupom KK a godzącymi w wolności osobiste obywateli .
  Nie rozumiem skąd u p. Mularczyka , jemu podobnych i biskupom TAKA ZŁA wola w stosunku – zwłaszcza do kobiet i TYCH nieszczęśników , żeby z normalnego życia zrobić IM UDRĘKĘ i czynić życie NIESZCZĘŚCIEM !?? - żeby brali dzieci - potworki na swoje utrzymanie , UDOWODNILIBY , że faktycznie życie tych biedaków ICH obchodzi !!
  DLACZEGO nie może być TAK , że kierujący się etyką ŚWIECKĄ , żyją po swojemu , a jeżeli Kościół instytucjonalny NIE ufa swoim wiernym – mimo spowiedzi i kary pokuty .., NIECH występuje do państwa , by tworzyło dla NICH prawo – choćby z karą śmierci !!
  WY – Biskupi i wierzący Obywatele odczuwacie przyjemności ze ZMUSZANIA ludzi o innym poglądzie na życie ! ? A gdzie miłosierdzie ? , a co z przykazem BIBLI ; Zostaliśmy obdarzeni przez Boga wolną wolą – możliwością samodzielnego podejmowania decyzji . Ani Bóg , ani przeznaczenie NIE rządzi naszym życiem .
  Albo ..' „Oddajcie więc Cesarzowi to co cesarskie , a Bogu co boskie”..
  Czy jakieś prawdy w obecnym KK są uznawane – obowiązują ???
  Były takie czasy w historii , że nie katolicy gnębili katolików , później nastąpił nawet krwawy odwet katolików … może żyjmy każdy po swojemu i NIE przeszkadzajmy sobie ????? !

 • Maria Sadowska

  Oceniono 1 raz 1

  mysle ze aborcja powinna byc jednak w pewnych przypadkach dozwolona choc nie jestem jej zwolenniczka sa czasami takie okolicznosci ze aborcja jest aktem laski dla dziecka i jego rodzicow i nie nalezy kogos na sile zmuszac do tego zeby istnial skoro jednoczesnie skazuje sie go na zycie roslinki bo to moim zdaniem jest tez nie uczciwe ratowac komus zycie kto potem tylko jest i sie musi meczyc to tak jakby mordowac go na raty

 • hanyszameryki

  Oceniono 3 razy 3

  Na Slowacji, w Czechach i na Ukrainie sa szpitale, ktore dobrze zarobia na tej zmianie przepisow. Ciekawe, ile placa poslom PiS-u?

 • lob1

  Oceniono 4 razy 4

  Powinni zrobić referendum dla kobiet,kto jest za a kto przeciw wtrącaniu się do naszej macicy,mężczyżni w ogóle nie powinni brać w tym udziału,bo to oni nas zapładniają,to dzięki nim nieraz cierpimy i jeszcze mają najwięcej do gadania.

 • tinorossi

  Oceniono 4 razy 2

  Powinno zostac jak jest. Prawo to prawo, a religia to co innego. Jesli komus religia czegos zabrania to niech ja szanuje, ale nie mozna wymagac od wszystkich obywateli zeby byli wierzacy. Żałosne jest wtracanie sie meszczyzn swieckich i duchownych. Jest to proba sily i walki z kobietami. A my wam pokazemy! Tylko co? Proponuje jeszcze calkowity zakaz przepisywania i sprzedawania srodkow antykoncepcyjnych. I wtedy bedzie rewolucja.

 • antybasta

  Oceniono 2 razy -2

  a poza tym państwo i religia to jedno. Tak jest napisane w Koranie.

 • antybasta

  Oceniono 4 razy 4

  Stop stopom!

 • ola-blue

  Oceniono 4 razy 4

  Odwalcie się od kobiet! Zajmijcie się milionami żywych dzieci, które - nawet w sąsiednm mieszkaniu - cierpią głód, chorują, żyją w biedzie i poniżeniu, są bite i poniewierane przez pijanych ojców, czasem wykorzystywane seksualnie... Roboty nie braknie. Dla mnie ci katoliccy wojownicy, odbierający kobiecie prawo do decydowania o tym, co sie dzieje w jej macicy to niewyżyci zboczeńcy.

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy 2

  Kaja Godek za pełnym wytryskiem a nie tylko mizianiem szparki.

  Wyjątkowo paskudna fizjonomia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX