Tak Polacy wysyłają muzułmanów do gazu. Bez wstydu. Pod własnym nazwiskiem

"Pootwierać obozy dla tego islamskiego odpadu!" - to jedno z delikatniejszych sformułowań polskich internautów o imigrantach, jakie zauważył autor bloga Polskie komentarze Zagłady. A potem wkleił te komentarze na zdjęcia prawdziwych hitlerowców.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na górze budząca grozę brama do obozu Auschwitz-Birkenau. Poniżej cytat z Marka Edelmana: "Złe rzeczy zaczynają się zawsze od drobiazgów." Tajemniczy autor bloga Polskie komentarze Zagłady nie pisze nic więcej - pozwala mówić zdjęciom i komentarzom Polaków na Facebooku na temat, który rozgrzał w ostatnim roku polskie fora internetowe jak żaden inny. Chodzi o kryzys imigracyjny i muzułmańskich uchodźców. Zobaczcie sami:Czy to przekroczenie pewnej granicy? Czy połączenie komentarzy dotyczących uchodźców muzułmańskich z grozą Holokaustu i tragedią Żydów jest etyczne? Czy takie zestawianie, jak poniżej, jest uzasadnione? Co o tym sądzi sam autor bloga?

"Możemy dyskutować na temat imigrantów czy uchodźców. I rozumiem, że można mieć obawy co do przyjęcia obcych kulturowo ludzi. Ale pisanie o 'ostatecznym rozwiązaniu kwestii uchodźców' jest dla mnie czymś nie do zaakceptowania - powiedział "Gazecie Wyborczej". Wolał pozostać anonimowy.

Reakcja na nienawiść wobec muzułmanówPokazanie współczesnych wypowiedzi polskich internautów na zdjęciach z II wojny światowej, wręcz - za pomocą komiksowych dymków - włożenie ich w usta nazistowskich zbrodniarzy, jest niewątpliwie kontrowersyjne i wielu ludzi, ze względu na trudną polsko-niemiecką wojenną przeszłość, z pewnością poczuje się urażonych. Kwestia imigrantów i problemów związanych z gigantycznym ich napływem do Europy rodzi liczne kontrowersje i tworzy różne postawy.

Ale nic nie może usprawiedliwiać wyrażonej w tych tekstach nienawiści do ludzi. Wszystko jedno za co - kolor skóry, płeć, wyznanie czy nawet za problemy stwarzane przez imigrantów. Żadne zachowanie, nawet najbardziej skandaliczne, nie ma prawa skutkować nawoływaniem do ponownego rozpalania pieców krematoryjnych. A w szczególności nie w Europie, 70 lat po Zagładzie. I właśnie dlatego kolaże komentarzy i zdjęć z Holokaustu, choć kontrowersyjne, są tak celne. Ich przekaz jest piorunujący: uświadamia, jak blisko jest od słownej nienawiści do wprowadzania jej w czyn. Pokazuje, jak łatwo ta nienawiść się budzi. W tym wypadku - wobec muzułmanów:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: