Gowin w RMF FM: Kamiński nie będzie szefem Polskiego Holdingu Obronnego. Złożył rezygnację

Mariusz Antoni Kamiński nie jest i nie był szefem Polskiego Holdingu Obronnego - powiedział w RMF FM Jarosław Gowin. Wicepremier dodał, że Kamiński zrezygnował jeszcze wczoraj, zaraz po ogłoszeniu jego nominacji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mariusz Antoni Kamiński nie będzie szefem Polskiego Holdingu Obronnego. - Wczoraj ogłoszono nominację i wczoraj wieczorem podjął decyzję o rezygnacji - oświadczył w RMF FM Jarosław Gowin.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego podkreślał przy okazji, że Kamińskiemu "nie może odmówić kwalifikacji", przypomniał też, że Kamiński został oczyszczony z zarzutów w tzw. aferze madryckiej.

- Ale chcę powiedzieć, że złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego. Złożył rezygnację i nie będzie szefem PHO - dodał Gowin.

Kamiński i afera, której nie było

Kim jest Kamiński? dwukrotnie był posłem z ramienia PiS. W ostatnich wyborach nie startował. W listopadzie 2014 r. został wykluczony z partii za udział w aferze madryckiej. Pod lupę prokuratury trafili wówczas Adam Hofman, Kamiński i Adam Rogacki, którzy podróżowali do Madrytu i innych stolic europejskich tanimi liniami lotniczymi, a w kancelarii Sejmu deklarowali wyjazdy samochodem prywatnym. Koszty podróży rozliczali jako ekwiwalent za bilet lotniczy.

Po wyborach i zmianie władzy doszło do umorzenia postępowania w ich sprawie. Prokuratura ustaliła, że nie doszło do oszukania Sejmu. "Powodem spodziewanego umorzenia śledztwa jest brak doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Sejm" - czytamy. Wg tvn24.pl okazało się, że Kancelaria Sejmu przyznała posłom ekwiwalent na bilet lotniczy, niezależnie od tego, jakim środkiem transportu rzeczywiście podróżowali. Posłowie deklarowali, ile kosztować będzie bilet oraz noclegi, a pracownicy Kancelarii taką sumę wypłacali.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: