"Na jej miejscu też marzyłbym o imigrantach". Szokujący wpis Kukiza

Paweł Kukiz w skandaliczny sposób uderza w Joannę Grabarczyk z Akcji HejtStop. Kierowana przez nią organizacja złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie gróźb, jakie Mariusz Pudzianowski kierował pod adresem uchodźców.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy - napisał na swoim Facebooku Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15 o Joannie Grabarczyk, koordynatorce Akcji HejstStop, w wulgarny sposób nawiązując do głośnej sprawy sylwestrowych ataków seksualnych na kobiety w Kolonii, których sprawcami byli w znacznej większości imigranci.

Umieścił też link do nagrania na YouTube, na którym vloger krytykuje Grabarczyk, po czym najprawdopodobniej go usunął ze swojego profilu.

Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy :-)https://m.youtube.com/watch?v=EAibscQ9Loc

Posted by Paweł Kukiz on  Monday, 8 February 2016


Przypomnijmy: Akcja HejtStop, którą koordynuje Joanna Grabarczyk, zawiadomiła prokuraturę o groźbach, które strongman Mariusz Pudzianowski kierował w stronę uchodźców. Pisaliśmy o tym w sobotę - czytaj więcej.

Fala hejtu

Grabarczyk spotkała się z agresywną reakcją ze strony samego Pudzianowskiego i falą hejtu w internecie za to, że "zakapowała na Pudziana".

"Zakompleksiona, sfrustrowana 'kobieta' szkodząca normalnym ludziom" - pisał o niej m.in. Pudzianowski, używając też takich słów jak "Judeopolonia", "Żyd" i "kapuś". Na koniec polecił wizytę u dietetyka.

Prosił, żeby w komentarzach nie używać wulgaryzmów, ale wśród setek wpisów nietrudno znaleźć obraźliwe aluzje do wyglądu czy takie o podtekście seksualnym.

Post "Pudziana" został udostępniony ponad 27 tys. razy a polubiło go ponad 60 tys. internautów.

W niedzielę za strongmanem ujął się vloger Marcin Rola, którego filmik udostępnił Paweł Kukiz. Rola na swoim Facebooku także wyśmiał szefową HejtStop.

Scheuring-Wielgus zgłosi sprawę do komisji etyki

Głos w sprawie zabrała także posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. Zapowiedziała, że o wpisie Kukiza poinformuje sejmową komisję etyki.Warto przeczytać: "Kukiz. Grajek, który został graczem" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!