W Warszawie zniszczono mural namalowany przez dzieci. "Biały Targówek pie***li uchodźców"

Mural stworzony wspólnie przez dzieci z pobliskiej podstawówki i ośrodka dla uchodźców istniał tylko dwa miesiące. Wandale domalowali na nim wulgarne napisy i symbole.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O zdarzeniu poinformował na Facebooku lokalny serwis Targówek.info. "Jakim trzeba być zakompleksionym d***lem bez zasad, żeby niszczyć tak pozytywne, dziecięce malunki?" - zapytano we wpisie.

Na muralu pojawiły się napisy "Biały Targówek" i "Targówe pie***li uchodźców". Zamalowano także postacie dzieci z innym niż biały kolorze skóry.

Stało się. Psychopata z czarnym sprejem dotarł na Targówek Fabryczny i pomazał mural uchodźczy. Jakim trzeba być...

Posted by Targówek Info on  6 luty 2016


Mural na rurach ciepłowniczych namalowały wspólnie dzieci z okolicznej szkoły podstawowej i dzieci uchodźców z ośrodka na Targówku (mieszkają w nim wyłącznie kobiety i dzieci). Jak informował Targówek.info, "mali Czeczeni, Ukraińcy, Tadżycy i Polacy biorą udział we wspólnych piknikach, zawodach sportowych, zabawach, wycieczkach i konkursach. I nikomu nic złego się nie dzieje".

Pomysł wyszedł od działającej na Targówku fundacji "Sowa". Fundacja prowadzi program integracji dzieci uchodźców i podejmuje działania mające na celu aktywizację dzieci i młodzieży z rodzin z trudnościami wychowawczymi. Same wzory na mural wymyśliły dzieci z pierwszej klasy podstawówki nr 58.

Przed zniszczeniem, mural prezentował się tak:

Ale fajny ten nowy mural na rurach!

Posted by Targówek Info on  27 listopad 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!