W Warszawie zniszczono mural namalowany przez dzieci. "Biały Targówek pie***li uchodźców"

Mural stworzony wspólnie przez dzieci z pobliskiej podstawówki i ośrodka dla uchodźców istniał tylko dwa miesiące. Wandale domalowali na nim wulgarne napisy i symbole.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O zdarzeniu poinformował na Facebooku lokalny serwis Targówek.info. "Jakim trzeba być zakompleksionym d***lem bez zasad, żeby niszczyć tak pozytywne, dziecięce malunki?" - zapytano we wpisie.

Na muralu pojawiły się napisy "Biały Targówek" i "Targówe pie***li uchodźców". Zamalowano także postacie dzieci z innym niż biały kolorze skóry.

Stało się. Psychopata z czarnym sprejem dotarł na Targówek Fabryczny i pomazał mural uchodźczy. Jakim trzeba być...

Posted by Targówek Info on  6 luty 2016


Mural na rurach ciepłowniczych namalowały wspólnie dzieci z okolicznej szkoły podstawowej i dzieci uchodźców z ośrodka na Targówku (mieszkają w nim wyłącznie kobiety i dzieci). Jak informował Targówek.info, "mali Czeczeni, Ukraińcy, Tadżycy i Polacy biorą udział we wspólnych piknikach, zawodach sportowych, zabawach, wycieczkach i konkursach. I nikomu nic złego się nie dzieje".

Pomysł wyszedł od działającej na Targówku fundacji "Sowa". Fundacja prowadzi program integracji dzieci uchodźców i podejmuje działania mające na celu aktywizację dzieci i młodzieży z rodzin z trudnościami wychowawczymi. Same wzory na mural wymyśliły dzieci z pierwszej klasy podstawówki nr 58.

Przed zniszczeniem, mural prezentował się tak:

Ale fajny ten nowy mural na rurach!

Posted by Targówek Info on  27 listopad 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (149)
W Warszawie zniszczono mural namalowany przez dzieci. "Biały Targówek pie***li uchodźców"
Zaloguj się
 • hens

  0

  WRACA czas ORMO !
  ....................Przygłupi element jedynej słusznej partii w patrolu obywatelskim.

 • chomik1966

  0

  Z tych rysunków to taki terroryzm bije, że aż się przestraszyłem. Zaleją nas uśmiechnięte buzie dzieci i będzie strasznie wesoło. Boję się. Ratujcie mnie faszyści przed tymi uśmiechniętymi buziami.
  Poza tym pamiętam Targówek za czasów komuny. Wtedy to była prawdziwe biała dzielnica. Wieczorami strach było wracać, a kobiety z kosą chodziły. Przyjechali uchodźcy i teraz to nawet siary pod blokiem spokojne pić nie można, bo jak tu się skupić nad rocznikiem 2015-tym, gdy obok matka z trójką dzieci z ciemną skórą paraduje po ulicy.

 • anty_syjon

  Oceniono 1 raz 1

  Moi Drodzy,zdrowo myślący Rodacy czy kiedykolwiek zadawaliście sobie pytanie dlaczego zdarzają się biali,którzy wspierają przyjmowanie "uchodźców" czyli hordy wrogo do Nas nastawionych,odmiennych kulturowo i ETNICZNIE(za chwilę wyjaśnię dlaczego podkreśliłem akurat to słowo) osobników?To proste!Poza garstką wyżej postawionych,którzy mogą mieć w tym swój własny interes materialny lub/i polityczny to w wielu przypadkach ludzie,których można scharakteryzować jednym słowem:cuckold(proszę sobie wygooglować co oznacza to słowo). Otóż przeglądając internet w odniesieniu do ww.inwazji miałem nieprzyjemność oglądać mnóstwo bardzo zboczonych i wulgarnych blogów na stronie tumblr.com prowadzonych przez osoby o wspomnianych przeze mnie skłonnościach i bardzo liberalnych(a jakże!) poglądach.Tematyka tych blogów oscylowała wokół wspomnianego cuckold,fantazji na temat białego niewolnictwa,oddawania własnych córek kolorowym najeźdzcom,wygninięcia Białej Rasy,przymusowego rodzenia przez białe kobiety kolorowych dzieci a także szeroko pojętej feminizacji i skłonności homoseksualnych(a jakże!). W związku z tym postuluję aby mieć w szczególnej nienawiści działaczy lewicowych i społeczność LGBTQWERTY,gdyż są to osoby odczuwające chorą,masochistyczną przyjemność z upadku Europy i Białej Rasy.Wskazanym byłoby też wyśmiewanie naszych przeciwników.W tym celu zachęcam co używania zamiennie słów "lewak"/"lewicowiec" i "cuckold" :D

 • galig

  Oceniono 10 razy 10

  gdzieś słyszałem kiedyś, że
  Afryka dla Afrykanów, Azja dla Azjatów, Europa dla wszystkich.
  Sciągajcie więcej ludzi, ile się da!

 • lehoo

  Oceniono 1 raz -1

  Wszyscy się tu ekscytujecie wandalizmem okazanym przez durnego chama. A sposób na niego prosty: wziąć farby, pędzle, rozpuszczalnik i plugawy napis zamalować. Tylko trzeba mieć chęć do pracy, a nie do bezproduktywnego bzdurzenia.

 • mlp09okn

  Oceniono 7 razy 1

  Polska dzicz, niestety.

 • wyciety

  Oceniono 12 razy 0

  Sa lewacy,chcacy zniszczyc to co jest i sa prawicowcy,ktorzy chca to zachowac.Normalna walka polityczna.Zaden rasizm ani antysemityzm.A ze wsrod lewakow jest nadrprezentacja zydow,to nie problem prawicy tylko zydow.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 7 razy 3

  Jako Polak pie.....lę "biały targówek". Jakoś mam obrzydzenie do kretynów zwłaszcza białych i z Targówka. Przypominają mi jako żywo małpy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX