Nie będzie nacjonalistycznej manifestacji przeciwko uchodźcom. Zablokowali ją... kibice

Wrocławska manifestacja narodowców ze stowarzyszenia Pegida Polska nie dojdzie do skutku. To decyzja, którą organizatorzy podjęli po sprzeciwie, jaki w tej sprawie wyraziły ruchy kibicowskie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O sprawie niedoszłej manifestacji jako pierwszy poinformował wrocławski oddział "Gazety Wyborczej". Zwolennicy Pegidy mieli w sobotę pokazać swój sprzeciw wobec imigrantów. Narodowcy zrezygnowali jednak z wyjście na ulice po "konsultacjach z wrocławskimi środowiskami patriotycznymi".

Pegida "wchodzi w teren" kibiców

"Wczoraj w nocy otrzymaliśmy telefon od osoby blisko związanej z Ruchami Kibicowskimi we Wrocławiu. Osoba ta poinformowała nas, że żadna demonstracja pod marką Pegidy się nie odbędzie, gdyż Pegida wchodzi na teren" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizatorów manifestacji na Facebooku.

Manifestacja, która ostatecznie nie dojdzie do skutku, miała być owocem współpracy środowisk nacjonalistycznych z kilku krajów europejskich. Do urzędu miasta wpłynęło już jednak zawiadomienie o jej odwołaniu. 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", członkowie Pegidy Polska zostali oskarżeni przez grupy kibicowskie o "potajemną chęć germanizacji Wrocławia i działanie na szkodę państwa".

"Mieliśmy ultimatum - albo oddać naszą demonstrację Ruchowi Patriotycznemu, albo pogodzić się z myślą, że się nie odbędzie. W czasie rozmowy grożono naszemu koledze odwiedzinami w rodzinnym mieście, a nam nasłaniem bojówki na naszą demonstrację w celu jej rozwiązania" - mówi cytowana przez "Gazetę" Alicja Matuszek, jedna z organizatorów wrocławskiej demonstracji.

Manifestacji nie będzie, kontrmanifestacja - owszem

Mimo odwołania antyimigranckiej manifestacji, na ulice i tak wyjdą jej przeciwnicy ze stowarzyszenia "Wrocław przeciwko nienawiści". - Jesteśmy wszyscy oburzeni ekscesami skrajnej prawicy, które ostatnio miały miejsce, chociażby spaleniem kukły Żyda czy coraz częstszym nawoływaniem do przemocy. Dlatego demonstracja "Wrocław przeciwko nienawiści" nie zostaje odwołana - mówi w rozmowie z "GW" Makary Gołosz z Partii Razem.

Pegida to organizacja antyislamska, która najwięcej zwolenników gromadzi w Niemczech. Zrzesza osoby pod hasłem: Patriotyczni Europejczycy Przeciwni Islamizacji Zachodu. Jej przedstawiciele próbują nawiązywać kontakty w całej Europie i wspólnie sprzeciwiać się migracji.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (74)
Nie będzie nacjonalistycznej manifestacji przeciwko uchodźcom. Zablokowali ją... kibice
Zaloguj się
 • towarzysz.dyrektor

  0

  << na ulice i tak wyjdą jej przeciwnicy ze stowarzyszenia "Wrocław przeciwko nienawiści". ->>
  Gazeta Uchodzcza bedzie relacjonowala to wydarzenie minuta po minucie jako "Breaking News".
  Red.Fakiba jest na miejscu, wiec uchodzczy material bedzie splywal na lamy Gazety Uchodzczej szybciej, niz woda w Odrze.

 • swietyszczur

  Oceniono 2 razy 0

  Naziole z faszolami sie nie dogadaly hehe

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy -1

  A co na to faszystowska UE?

 • 1-wolne

  Oceniono 3 razy -1

  Nie mają kogo bić w mordę,to szukają wroga. Obowiązkowo wprowadzić badania psychiczne
  aby wykluczyć ze społeczeństwa patalogicznych rozrabiaczy.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 22 razy 14

  Odbędzie się demonstracja poparcia dla terrorystów gwałcicieli bandytów z Afryki i Bliskiego Wschodu :-))))))

 • karasek432

  Oceniono 18 razy 16

  Zjednoczą się dopiero jak w Polsce emigranci zaczną nam robić fajerwerki.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 4 razy 0

  Nacjonaliści polscy chcą mieć na "swoim" terenie monopol. Inaczej się nie bawią, jak to nacjonaliści.

 • nienietak6

  Oceniono 7 razy 3

  Widzę, że Razem i inne grupki nibylewicy nie mają co robić, że się angażują w jakieś głupawe protesty zastępcze. Walczyć z wydumanym faszyzmem tam, gdzie go nie ma, to doskonały sposób na zepchnięcie na manowce tych, którzy z założenia powinni bronić ludzi pracy i atakować kapitalizm. Zamiast tego, sterowani przez ten kapitalizm, "walczą" z faszyzmem czy bronią gejów... Ubaw po pachy, dziwić się, że każdy normalny ucieka od takiej "lewicy" jak najdalej. Ciekawa sprawa zresztą - czemu "antyfaszyści" nie stają w obronie ludzi terroryzowanych przez faszystowskie gangi atakujące masowo kobiety w Niemczech. 1000 napaści w jedną noc w centrum bezpiecznej kiedyś aglomeracji to obraz jak z miasta objętego wojną, taką prawdziwą, z bombami i masowymi gwałtami. Tego "antifa" nie widzi? Oślepła?

  ps. będzie na marszu "antify" znany wrocławski lewicowiec - gwałciciel? Organizował przecież tyle razy różne protesty, nawet autobus ludzi z Wrocławia przewiózł kiedyś na protest niemieckiej "antify" do Drezna.

 • jackreacher

  Oceniono 6 razy 2

  A tu znowu tak zwany "uchodziec" zgwalcil 10letniego chlopca w Wiedniu...
  .../www.krone.at/Oesterreich/Bub_in_Wiener_Bad_vergewaltigt_-_Iraker_gestaendig-Sexueller_Notstand-Story-494653

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX