Epidemia świńskiej grypy w Rosji. Władze graniczącego z Polską Kaliningradu zamykają szkoły

1. Dwie osoby zmarły, u 72 stwierdzono obecność wirusa świńskiej grypy
2. Władze Kaliningradu zdecydowały się na zamknięcie szkół
3. Epidemia rozprzestrzenia się w całej Rosji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tylko w ciągu minionego tygodnia liczba zachorowań na grypę w obwodzie kaliningradzkim wzrosła o ponad 70 proc. - podaje trójmiejska "Gazeta Wyborcza" .

Badania laboratoryjne potwierdziły w 72 przypadkach obecność u chorych wirusa AH1N1/09, zwanego świńską grypą. Liczba chorych ciągle rośnie. Minister zdrowia Federacji Rosyjskiej Weronika Skworcowa zapowiada szczyt zachorowań na pierwszy tydzień lutego.

W obwodzie kaliningradzkim w wyniku zachorowania na świńską grypę zmarły dwie osoby. Tydzień temu zmarła kobieta w szpitalu miejskim w Kaliningradzie, a we wtorek media poinformowały o śmierci 3-letniej dziewczynki w miejscowości Gwardiejsk.

Choć liczba zachorowań wzrasta, ich liczba nie przekracza progu, który pozwala na oficjalne ogłoszenie epidemii w regionie. Mimo to władze Kaliningradu zdecydowały się na zamknięcie szkół.

Porucznik Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej na pytanie "Wyborczej" o środki bezpieczeństwa na polsko-rosyjskiego granicy powiadomiła, że Sanepid nie potwierdził zagrożenia na terenie województwa, dlatego funkcjonariusze Straży nie podejmują żadnych działań w związku z epidemią grypy po rosyjskiej stronie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (137)
Epidemia świńskiej grypy w Rosji. Władze graniczącego z Polską Kaliningradu zamykają szkoły
Zaloguj się
 • elkana777

  0

  Michnik cenzuruje - dostanie Nobla Pokoju

 • carlos_69

  Oceniono 1 raz 1

  Niegdyś żaby lub szarańcza, dziś AH1N1 lub inne mutacje. Od tysięcy lat schemat się nie zmienia. Przypadek?

  Rassija padnie na kolana.

 • wiarus25

  0

  Trzeba ja koniecznie zaflancować PISuarom i zwolennikom, możne wyzdychają.

 • lolik52

  0

  na Ukrainie już od dawna świńska grypa.
  Z tego co podała rosyjska tv jest tam tajne laboratorium CIA gdzie są prowadzone właśnie badania nad świńską grypą.W USA to laboratorium nie mogłoby się zajmować tym co teraz robią na Ukrainie.Tak myślę czy to przypadek ;laboratorium zajmujące się wirusem grypy i nagły skok zachorowań w Rosji?o Ukrainie nie mówią bo kto tam będzie się tym zajmował/jerść nie ma co,ludzie marzną,inflacja na całego,grożyzna itd,komu tam do jakieś grypy...

 • bratjolki

  0

  Nas przed grypą obroni NATO wiec nie trzeba sie informować ani zabezpieczać spędzając czas na kiwaniu głowami jakie to następne nieszczeście niestety (hurra?) zwaliło sie na Rosje.
  Przyjdzie tej buty żałować.

 • zec

  Oceniono 1 raz 1

  Co mnie to obchodzi? Nie jestem świnią - niech się politycy boją.

 • imw

  Oceniono 12 razy 12

  "Nowa grypa H1N1, czyli świńska grypa, to choroba układu oddechowego wywołana wirusem. Wirus może przechodzić z osób zarażonych na inne osoby poprzez kaszel i kichanie. Większość potwierdzonych do tej pory przypadków w Stanach Zjednoczonych miała łagodny przebieg." www.cidrap.umn.edu/sites/default/files/public/php/395/395_factsheet_polish.pdf

 • adin_null_adin

  Oceniono 1 raz 1

  Stare jak świat, najpierw wojna później plaga.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 0

  I już putana ma powód, żeby deportować uchodźców, którzy na pewno to świństwo przywlekli do jego pięknego kraju...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX