Komentarze (162)
Andrzej Wajda honorowym obywatelem Gdańska! Mimo protestów radnych PiS
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jamgawel2

  Oceniono 8 razy 6

  Ciekawa jestem kiedy Pistalibowie beda wysadzac pomniki, rzezby, koscioly nie katolickie, a nawet Giewont ze strachu ze powstanie gdy Polska bedzie umierac.
  Tylko patrzec jak kobiety beda musialy chodzic w chustkach i kazda do 50 roku zycia bedzie musiala byc w ciazy raz w roku.

 • 99venus

  Oceniono 7 razy 5

  małość i miałkość pisuarów wychodzi z nich nieustannie.

 • szymczym

  Oceniono 5 razy 5

  Pisim nie podoba polityczne zaangażowanie Wajdy? Gdyby hipotetycznie ta orientacja polityczna była pro PiS, to bojkotu by nie było. No bo wg PiS, pies drapał zasługi dla kultury.

 • kaczynski7

  Oceniono 7 razy 5

  kaczopisiorstwo

 • tadjan

  Oceniono 5 razy 5

  no proszę, a pisduszki chciały uhonorować Kaina i Abla w wersji smoleńskiej.

 • p_mox

  Oceniono 8 razy 6

  Pytanie
  Proszę o podanie znanych osób ze świata kultury, którzy popierają Pis
  ja nie znam

 • p_mox

  Oceniono 4 razy 4

  zobaczymy jaki psi reżyserzy nakręca nowe arcydzieła
  Pierwszy film o Curie-Skłodowskiej.
  Hasło rozkaz bedzie film i o jednej i o drugiej

 • mlp09okn

  Oceniono 7 razy 5

  Zimny Lech honorowym obywatelem Krakowa!

 • mlp09okn

  Oceniono 5 razy 3

  Już niedługo:

  Tadzio R. honorowym obywatelem Torunia
  Jaro K. honorowym obywatelem Warszawy
  Zimny Lech K. honorowym obywatelem Warszawy, Krakowa, Tbilisi i Smoleńska
  Krystyn(a) P. honorowym/honorową obywatelem/obywatelką Siedlec i Ostrołęki (tutaj płeć nie jest dokładnie znana)
  Antoni M. honorowym obywatelem Warszawy, Abbottabadu, Smoleńska
  Mariusz B. honorowym obywatelem Legionowa
  Maliniak honorowym obywatelem końcowego odcinka układu pokarmowego Jara K.

 • jhbsk

  Oceniono 8 razy 4

  PiS jest żałośniejszy niż można sądzić.

 • gedeon6

  Oceniono 7 razy 3

  Jedyny czlowiek znadzieji to Jaroslaw K.Slowo czlowiek to zart!

 • falco2009

  Oceniono 16 razy 10

  Podobno pisuarom nie podobały się "Człowiek z marmuru" i Człowiek z żelaza" . Wajda powinien zrobić filmy "Kaczor z marmuru" i "Kaczor z żelaza" .

 • felicjan.dulski

  Oceniono 15 razy 9

  Bo czas filmów z cyklu "Człowiek z..." minął wraz z publikacją arcydzieła autorstwa prezesa pt. "Człowiek z tabletu". Teraz na "emeryturę" idzie reżyser Chęciński. "Samych swoich" PiS kręci sam z zapałem, gdzie tylko się da. Nie ma mocnych na PiS. Musisz ich albo kochać, albo rzucić. Tertium non datur. NWWD!

 • stefan-50

  Oceniono 11 razy 7

  Nie popiera PiS więc nie jest godzien, na dodatek mama, tato, brat, żona, zdrajca, marny reżyser, pieszczoch komuny .................Wybierzcie sobie co chcecie trolle, a na pewno znajdziecie i już znaleźliście mnóstwo innych obelg.

 • drdrejfus

  Oceniono 18 razy 12

  Jestem dumny z gdańskich radnych PO. Brawo!

 • swietyszczur

  Oceniono 9 razy 7

  Jak holota PiSowska na kogos pluje to juz tego kogos lubie .

 • n29a

  Oceniono 7 razy 5

  Brawo! Panie Andrzeju, dziękuję za kapitalne "Bez znieczulenia"!

 • doni72

  Oceniono 7 razy 3

  Argumenty PiS mozna skwitowac w trzech slowach,przygadal kociol garnkowi.

 • matylda1963

  Oceniono 14 razy 10

  zobaczcie jak to się wszystko pięknie zaczyna układać. Mamy już dobrych Polaków i zdrajców, artyści , dziennikarze i urzędnicy są oceniani na podstawie poglądów politycznych, partia tworzy sobie pole do inwigilacji obywateli, rośnie lęk w ekspresji poglądów bo zaraz to może komuś zaszkodzić, i co? I nic.
  Będą to poglębiać i utrwalać. Gdzie będziemy za cztery lata?

 • wmp1234

  Oceniono 69 razy 43

  Andrzej Wajda wybitny i bezkompromisowy reżyser. Wśród jego niekwestionowanych wielkich dzieł są takie filmy, jak Popiół i diament, Kanał, Katyń, Człowiek z nadziei.
  Streszczę, dla tych co nie oglądali, pokrótce wymowę ideową tych dzieł Andrzeja Wajdy.
  Popiół i diament.
  Film o żałosnym, zagubionym bandycie z podziemia kończącym życie na śmietniku (nie tylko historycznym) i odważnym, kryształowo uczciwym sekretarzu Polskiej Partii Robotniczej, bohaterze zamordowanym przez tzw. reakcję.
  W rzeczywistości sekretarz był nowo powołanym dygnitarzem władzy ludowej, zwykłym złodziejem i rabusiem, przypadkowo zastrzelonym podczas wymiany strzałów w czasie okradania jednego z mieszkań, w celu m.in. zdobycia garniturów.
  Kanał.
  Film zgodny z oficjalną linią propagandową partii, który przenosił na ekran tezy komunistów o Powstaniu Warszawskim - powstanie wywołane przez zbrodniczy rząd londyński, nieudolni i głupi dowódcy powstania, zagubieni, bezideowi i niewidzący sensu powstania chociaż walczący do końca zwykli powstańcy.
  Katyń.
  Film o zamordowanych polskich oficerach. Źli i łagodzący odczucie widza dobrzy nkawudziści. Przypadkowi Rosjanie i źli naziści. Ogółem film o bezradności pojedynczego człowieka i sile totalitaryzmu. Mimo drażliwego tematu film tonujący i rozkładający odpowiedzialność Rosji.
  Człowiek z nadziei.
  Film - przykrywka. Jak pokazać Wałęsę, który niby zdradzał swoich kolegów już przynajmniej od 1970 r., a równocześnie tak to pokazać aby można było nie stracić za bardzo sympatii do Lecha Wałęsy. W skrócie - może on i Bolek, ale taki nasz, równy chłop.

  To duża sztuka - tyle lat utrzymywać się na szczycie z etykietką reżysera niezależnego i równocześnie płynąć w nurcie prorządowym i prorosyjskim.
  Nadanie mu tytułu honorowego obywatela Gdańska, nadanego mu przez przyjaciół z Platformy Obywatelskiej za wieloletnią przyjaźń i wsparcie tej partii, jest całkowicie zasłużone.

 • matylda1963

  Oceniono 5 razy 3

  PIS tak już ma że jeśli nie może sobie przywłaszczyć bohatera narodowego lub w każdym razie kogoś kto się w życiu wyróżnił i wybił - to go nienawidzi szczerze . Nieważne że człowiek jest wybitny w swojej dziedzinie, nie jest naszym zwolennikiem to na śmietnik. Dobrze że Jan Paweł II nie żyje, |Mickiewicz nie żyje - bo nie mogą dziś powiedzieć że oni wcale się do PISu nie zapisywali i nie sa przodkami prezesa. Bo mogłoby się okazać że oni też są do niczego.

 • toboh1

  Oceniono 5 razy 1

  Gazeto internetowo,nie widzisz,że już Cię opanowali ? 2 zł ważniejsze niż poglądy ?
  Przestań udawać że "nic się nie stało" Jak wczoraj w Krakowie po meczu.
  MICHNIK obudź się - Kuroń przewraca się w grobie !

 • kotmiki

  Oceniono 23 razy -11

  Pisowskie śmieci są zdolne do każdego świństwa w imię chrześcijańskiej nienawiści bliźniego to nawet nie jest już śmieszne; śmieszny jest filmik "Ein Lied fuer Polen" miłej zabawy

 • bambarea

  Oceniono 6 razy 4

  Wajda przeszkadza, Janda przeszkadza, Holland przeszkadza, Miłosz przeszkadza, Szymborska przeszkadza... Kultura wg pisowców.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 4

  Nakręcony przez prezesa i "wyświetlony" w Sejmie film z cyklu: "Człowiek z ...." jest przez PiSiaków uważany za prawdziwe arcydzieło, nie to co gnioty autorstwa pana Wajdy (za całokształt).

 • xsawer

  Oceniono 9 razy 5

  Wajda zrobił film nie o TYM Lechu i dlatego nie noże liczyć na względy PiS.
  Obywatelem honorowym wszystkich miast i przysiółków w Polsce zostanie Braun gdy tylko ukończy film o zamachu na prawdziwego choć już zimnego Lecha.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 10 razy 4

  Parakatolickie pislamskie kartofle...gardzę wami!

 • bydgoszczanin_z_lesnej

  Oceniono 44 razy 16

  Brawo dla PIS bo kto by głosował na tego bydlaka i antypolaka?
  A, co z płaczkiem olbrychskim alkoholikiem i czopkiem BULA ? Dalej prokuratura przymyka oczy na jego jazde bez stosownych pozwoleń?

 • langston

  Oceniono 16 razy 2

  Dlatego że Wajda, Olbrychski et. consortes to putinowska partia w Polsce!
  Juz zapomnieliście jak po Smoleńsku kazał Polakom palic znicze na grobach czerwonych sołdatów?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 14 razy 10

  Wajda nie chciał nakręcić filmu o wybrańcy narodu: "Człowiek z PiS". Dąsają się więc radni.

 • hunter1111

  Oceniono 8 razy 4

  pis uzaleznia wszystko od poparcia dla nich, min. kultury tablet nie awancuje osoby na dyrekra zamku krolewskiego ze wzgledu na pog;ady polityczne, wajda nie moze byc honorowym obywatelem mistaga gdanska bo pipera kod..
  czyli panstwo partyjne, z jasnym pzreslaniem, nie licz na awans, noblitycje jezeli nie jestes z pis doczekalismy sie pNSTWA W KTORYM PRAWA MA 30% OBYWATELI

 • mikroolbrzym

  Oceniono 50 razy 12

  A nie zauważyliście, pisowskie półmózgi, że to najsłynniejszy polski reżyser - obok Polańskiego, którego też nienawidzicie, na świecie? Że to wielki artysta, który wzbogacił na zawsze naszą kulturę i z którego Polska jest i będzie dumna - w przeciwieństwie do waszych marnych kreatur... Co za małe, sfrustrowane dupki...

 • faustxyz

  Oceniono 33 razy 11

  Małość i sq.... pisiorów jak na dłoni. Nic fikanie nie pomoże Wajda to nasz najwybitniejszy reżyser, tylko upośledzony lud pisowski tak zagnie rzeczywistość, że to nie jest obiektywnym faktem. Buahahaha zarzut, że stoi po stronie normalności, zaiste kuriozum. To jak zarzucić wodzie, że jest mokra. Ojciec Wajdy został zamordowany w Katyniu, jak więc ten przyzwoity intelektualista mógłby stać po stronie kołtuńskiej pisbolszewii, powielającej poczynania Putina. Nie da się stać po waszej stronie nieuki, hipokryci, nienawistnicy.
  Jak wam pisiory może uląc się we łbach, że taki Człowiek stanie po stronie odmóżdżonych stad pryszczatych kiboli i starych onegdaj komunistów, a dziś dewotów? Pan Wajda takich jak wy widział w latach 50-tych, rozpoznaje w waszych morduniach fanatyzm, kult jednostki, ograniczenie mentalne.

 • kemor234

  Oceniono 38 razy 10

  Żeby uniknąć podobnych, niezręcznych sytuacji w przyszłości, należy jeszcze dzisiejszej nocy uchwalić, że na wyróżnienia zasługują jedynie członkowie PIS.

 • hen-live

  Oceniono 44 razy 12

  Większych szkodników Polski dawno nie było.Wszystko mieszają do polityki,może być najsławniejszy Polak to jak nie pisowiec to wróg.W gospodarce też pojadą z rozpędu po poprzednikach jeszcze z rok i potem zjazd po równi pochyłej.A straty moralne i materialne przyjdzie odbudowywać wiele lat.

 • biesczad1

  Oceniono 12 razy 2

  Rozumiem, że takie osoby jak Stankiewicz, Zelnik, Pietrzak, Wolski, Dałkowska, Łaniewska, Chodakowska, Rewiński..., nigdy z rąk PiSu nie dostaną żadnego odznaczenia?...

 • zdanidis

  Oceniono 30 razy 16

  ach ci pisowcy, smietanka intelektualna narodu polskiego.... Szymborskiej nie lubia, Milosza nie lubia, Wajdy tez nie. Gdyby troche poczytali Mickiewicza i Slowackiego to i ci zostaliby nielubiani......

 • antropoid

  Oceniono 6 razy 4

  piSBecka zgraja każdego opluje i zdeprecjonuje. Autorytetów dla niej nie ma - oprócz przemytnika samochodów z Torunia i złodzieja RSW, oraz państwowych mediów :)

 • wawa1920

  Oceniono 62 razy 12

  O osiągnięciach pana Andrzeja Wajdy będą pamiętać całe pokolenia,o tej hucpie zwanej pisem,też będą pamiętać jako o tej co roz...doliła Polskę.

 • panzerfaust39

  Oceniono 152 razy 40

  To jeszcze się nie załapał ? Przeca taki zdolny propagandzista Po nakręceniu megaprodukcji "Człowiek z Nadziei" tytuł honorowego obywatela Gdańska powinien się mu należeć z automatu jak psu micha

 • babciamarianna

  Oceniono 51 razy 11

  .

  Każda epoka ma swoich bohaterów .... dawniej "Człowiek z żelaza" , "Człowiek z marmuru" a teraz " Kobieta bez szyi" , "Maliniak bez kręgosłupa" i "Serwiliści z wazeliny" ....

  .

 • vomitorium1

  Oceniono 9 razy -1

  pawel adamowicz powiedział
  "Dla mnie osobiście Andrzej Wajda to współczesny Adam Mickiewicz."
  to jest bardzo ciekawe
  (bo był okres
  kiedy o adamie mickiewiczu mówiło się
  że tak naprawdę
  to on był mićku adamowicz)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX