Posłanka Nowoczesnej wychodzi z telewizji Republika. Usłyszałam "Ojej, jaka delikatna?

- Nigdy nie byłam w telewizji Republika, ale w końcu zdecydowałam się wziąć udział w jednym z programów - mówi posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt. - Umalowałam się i czekałam na wejście do studia. - dodaje. Pani poseł jednak do studia nie weszła po tym, gdy usłyszała rozmowę dziennikarzy z ekspertami w ramach programu ?Kulisy manipulacji flesz?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Joanna Schmidt we wtorek miała wystąpić w TV Republika. Ostatecznie jednak nie pojawiła się w studiu. "Czekając na wejście, w hallu telewizji, oglądać można program Republiki na żywo. Dzisiejsze 'Kulisy manipulacji flesz' o 20.40 poświęcone były kompromitującej nieznajomości podstawowych faktów historycznych przez lidera Nowoczesnej. Po obejrzeniu programu - posłanka z partii Petru uciekła z siedziby telewizji" - pisał portal Niezalezna.pl.

Schmidt: "Język nieestetyczny, nawet chamski"

A co na ten temat mówi sama posłanka? - Dziennikarze i eksperci omawiali w studiu wszystkie wpadki Ryszarda Petru. Ale posługiwali się językiem nieestetycznym, powiedziałabym nawet chamskim - mówi nam Schmidt i wyjaśnia, dlaczego zrezygnowała z udziału w nagraniu.

- Czułam, że atmosfera jest agresywna wobec Nowoczesnej. Pomyślałam, że dlaczego mam się denerwować i z tymi dziennikarzami rozmawiać? - pyta retorycznie.

Pani poseł wyjaśnia także, co działo się już za kulisami programu i jak przebiegała jej rozmowa z producentem: - Poprosiłam producenta o rozmowę i powiedziałam, że nie mogę wystąpić, bo to legitymizowanie TV Republika, na co usłyszałam: "Ojej, jaka delikatna" - tłumaczy. Schmidt twierdzi też, że rozumie zachowanie pracownika stacji: - Reakcja producenta wynikała z faktu, że był sytuacją bardzo zaskoczony. Przyznam, że mnie to nawet rozbawiło - mówi.

Schmidt twierdzi też, że poprosiła pracowników telewizji, by więcej już jej nie zapraszali.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (320)
Posłanka Nowoczesnej wychodzi z telewizji Republika. Usłyszałam "Ojej, jaka delikatna?
Zaloguj się
 • jacek-1111

  0

  takich komentarzy na podobny temat w innych dziennikach nie spotykam ,podejrzewam o to dziennikarzy z GW,którzy w ten sposób się wyżywają,przedtem krytykowali opozycję teraz dla odmiany władzę jak w starym dowcipie!!!

 • lasaron

  Oceniono 1 raz -1

  Czego się można spodziewać po narodowo-bolszewickich PiSdzielcach? Po co opozycja się do nich pcha. Tam Polacy nie zaglądają tylko bojkotują reżymowe media. Nie przychodzimy nie wizytujemy stron w Internecie nie kupujemy gazet to i reklamodawcy nie mają po co zostawiać tam pieniędzy!

 • kaszynap985

  0

  Już zaczęła się inwigilacja. Dlaczego video niedostępne?

 • aietes

  Oceniono 2 razy 2

  proponuję quiz historyczny dla s.- dziennikarzy z trwam, republika, tvp info, najlepiej on line. Chętnie się z umniejszaczy-pajaców pośmieję.

 • zetpaw

  Oceniono 2 razy 2

  Już jeden klasyk powiedział, "szambo to nie perfumeria" i tego należy się trzymać pani poseł !

 • red.kris

  Oceniono 5 razy -5

  Ta Shmidt jest chyba z Poznania, o czym może świadczyć nazwisko, i , delikatna, nie jest.
  Sunia Balcerowicza, podobnie, jak Jego piesek, pan Petru ;)))))))
  A poza tym mogła by umyć czasem kłaki ;)

 • malpie_odglosy

  Oceniono 4 razy 0

  Hehe pousuwali niewygodne komentarze. Wolność słowa według GWna.

 • koniowi

  Oceniono 4 razy -4

  Dobre bladź z Nowoczesnej wystraszyli, nie może być !

 • desperato

  Oceniono 4 razy 2

  co to za GÓWN* ta TV Republika ? ... bo jeszcze nie oglądałem i raczej nie będę tej reżimowej TV oglądał ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX