Nie wiesz, co to jest "promowanie ideologii gender"? Ministerstwo Środowiska ci wyjaśni...

Ministerstwo Środowiska przed kilkoma dniami zdjęło swój spot promujący segregowanie śmieci. Resort uznał, że film, w którym wystąpił Maciej Nowak, znany krytyk kulinarny i teatralny, prywatnie homoseksualista, to "miękkie promowanie ideologii gender". Teraz możemy dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi...

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Spoty promujące segregowanie śmieci powstały za kadencji poprzedniego rządu. W serii filmów występują mistrz kuchni Wojciech Modest Amaro i Maciej Nowak, krytyk kulinarny i teatralny. W jednym ze spotów panowie pojawiają się razem w kuchni, towarzyszy im chłopiec. Nigdzie natomiast nie ma kobiety.

Ministerstwu nie spodobała się taka obsada. Resort uznał, że w spocie występują osoby z "pewnego ruchu, który promuje ideologię sprzeczną z tradycją". Film został zdjęty z anteny. - Ideologia gender lokowana jest tu w miękki sposób - ocenił podsekretarz stanu w MŚ Sławomir Mazurek. Nowak nigdy nie krył się z tym, że jest homoseksualistą. Czy o to chodziło?

"Najważniejsze zaniedbania poprzedniego rządu"

Wątpliwości rozwiewa bilans otwarcia ministerstwa. W rozdziale "najważniejsze zaniedbania poprzedniego rządu PO-PSL" pojawia się odpowiedź na dręczące wszystkich pytanie. Otóż jedną z przewin poprzedników Jana Szyszki et consortes było "promowanie ideologii gender w materiałach edukacyjnych, poprzez udział zadeklarowanych aktywistów homoseksualnych w kampaniach społecznych finansowanych ze środków NFOŚiGW".

I teraz chyba wszystko jasne. Gdyby ktoś chciał przeczytać cały bilans, jest on dostępny TUTAJ.

Minister nie wie, o co chodzi

Co na to sam szef resortu? W poniedziałek Szyszko był gościem programu "W punkt" w Telewizji Republika. - Ten spot nie był najlepszy pod względem technicznym i wydźwięku, a koszt niewspółmierny do treści. Z tego, co wiem kosztował ok. 4 mln zł - powiedział polityk. A co z promowaniem gender? Jak czytamy na stronie telewizji: "zapytany o sugestie, że powodem zdjęcia spotów była orientacja seksualna osoby w niej występującej, odpowiedział, że nie wie nawet, kto był tym aktorem".

Decyzję ministerstwa w swoim stylu skomentowali internauci. Powstała nawet poprawiona wersja spotu, specjalnie dla resortu:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (171)
Nie wiesz, co to jest "promowanie ideologii gender"? Ministerstwo Środowiska ci wyjaśni...
Zaloguj się
 • vegaa71

  0

  Ale jakby tam były dwie kobiety, najlepiej z dużym biustem, to wszystko byłoby zapewne ok?

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 63 razy 63

  "Ten spot nie był najlepszy pod względem technicznym i wydźwięku, a koszt niewspółmierny do treści", więc miast ścigać tych, którzy wj€b@li 4 miliony w spot, wywalam spot, by nakręcić nowy spot, za 8 milionów, .
  I już, jakem Szyszko!

 • hefajstos1

  Oceniono 2 razy 2

  Kogo obchodzi poza ministrem środowiska i niektórymi Pisowcami jaką kto ma orientację seksualną ?

 • 1group

  Oceniono 2 razy -2

  No i dobrze.niech dewianci się promują za własne pieniądze. A ten obleśny pederasta narusza ponadto poczucie estetyki.:)

 • szmul.bender

  Oceniono 2 razy 2

  Precz z genderem ! Dosć pokazywania zdjęć Jarosława i Krystyny ! Przestańcie gorszyć dzieci zdjęciami Dziwisza, Oka !

 • tomasz madycki

  Oceniono 4 razy 4

  Kobieta-premier też promuje ideologie gender ! Zdjąć Szydłową z tv !

 • paastafarai

  Oceniono 7 razy 3

  stare kawalery w dziwnych strojach uczące dzieci fantasmagorii od przedszkola - to jest gender!

 • jdkonrad

  Oceniono 6 razy 6

  ministerstwo środowiska i gender :O)
  podobnie jak ministerstwo spraw wewnętrznych i opluwania platformy..
  ..ale czego sie spodziewać po tych pisich idiotach?!

 • tad-tad

  Oceniono 5 razy 3

  Jak można inaczej rozumieć, ten kretyński bełkot, nie jestem psychiatrą, wiec nie postawię diagnozy, ale terapię,mogą zaproponować, lewatywa, podwójna lewatywa , to pomaga i Szyszko będzie jak nowy,. My sobie żartujemy, a oni tak na poważnie, tragedia/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX