"Wykiwał" pirata drogowego 18-tonową ciężarówką. Nagranie bije rekordy w internecie [WIDEO]

W Sosnowcu kierowca polo prawdopodobnie celowo wykonywał niebezpieczne manewry przed ciężarówką. Kierujący TIRem mężczyzna "wykiwał" pirata, a całe zajście nagrał i umieścił w serwisie YouTube.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKierowca ciężarówki nagrał pirata drogowego z Sosnowca, który celowo zajeżdża drogę innym uczestnikom ruchu, a następnie zwalnia. Film został nakręcony trzy lata temu.

Jak pozbyć się pirata

Na filmie widać, jak kierowca volkswagena polo nagle zmienia pas i najprawdopodobniej celowo zajeżdża drogę TIRowi. Autor nagrania nie pozostał piratowi dłużny - chwilę później "zasymulował" zjazd z drogi. Kierowca dał się na ten "przekręt" nabrać i pojechał w kierunku zjazdu, tymczasem kierujący TIRem pozostał na swoim pasie. W ten sposób pozbył się natręta.

Film bije rekordy popularności i jest szeroko komentowany przez internautów. Z dyskusji wynika, że tego rodzaju niebezpieczne sytuacje spotykają wielu uczestników ruchu drogowego.

Ważąca kilkanaście ton ciężarówka ma zazwyczaj ograniczone pole manewru, a wszelkie próby nagłego wymijania pojazdu czy hamowania przed nim mogą skończyć się tragedią. "Nigdy nie zrozumiem, po co ludzie tak blokują innych. Co on na tym zyskuje?" - napisał jeden z internautów.

"Sprawa powinna trafić na policję"

Film budzi również wątpliwości. Mężczyzna umieścił tylko fragment nagrania, nie wiadomo więc, jak zachowywał się na drodze wcześniej i czy sam nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Mieszkańcy Sosnowca wypowiadający się pod filmikiem twierdzą jednak, że kierowca polo i jego niebezpieczne manewry są im znane. Ponieważ na nagraniu widoczna jest tablica rejestracyjna polo, apelują, aby sprawę zgłosić policji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: