Mężczyzna wyzywa Palestyńczyka studiującego w Łodzi. "Brudas! Ty brudasie!" [WIDEO]

Mieszkający w Polce od trzech lat Mohammed Almughanni zamieścił na Facebooku nagranie, na którym widać, jak agresywny mężczyzna obraża i wyzywa w sklepie w centrum Łodzi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Ty brudasie! Ale mnie te brudasy wkur....- te, wielokrotnie powtórzone słowa usłyszał od agresywnego mężczyzny Mohammed Almughanni. Pochodzący z Palestyny Almughanni mieszka w Polsce i studiuje reżyserię na łódzkiej Szkole Filmowej.

Student nagrał zajście telefonem i zamieścił wideo na swoim profilu na Facebooku. "Mohammed w sumie już trzeci rok mieszka w Polsce, ale tego rodzaju rasistowskie incydenty zaczęły mu się przydarzać dopiero w ciągu ostatnich sześciu miesięcy (to już kolejny niestety)", pisze jeden ze znajomych Palestyńczyka.

"Doświadczyłem wojny, taki chłopak mnie nie wystraszy"

Jak relacjonuje student w rozmowie z łódzką " Gazetą Wyborczą", mężczyzna zaczepił go przy półce z bananami, rzucając: "Banan, kur....!". Po chwili Almughanni zaczął udawać, że dzwoni na policję, a napastnik przestraszył się i uciekł.

- Byłem już ofiarą agresji słownej, to nie była najgorsza sytuacja. Ja żyłem w najgorszych czasach. Doświadczyłem wojny, więc taki chłopak mnie nie wystraszy - skomentował sytuację student.

Sprawa nie została zgłoszona na policję, jednak jeśli zajście zostanie uznane za przemoc lub groźbę z powodu jej przynależności etnicznej, będzie ścigane z urzędu. Za taki czyn grozi od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Czytaj więcej na lodz.wyborcza.pl

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!