Matthew Tyrmand "trolluje" Bal Dziennikarzy. Reakcje gości? "Tyrmand jest jak Gollum"

Olejnik to "meduza o poczerniałym sercu", a Kraśko pojedzie "czyścić toalety w Dublinie". Matthew Tyrmand, syn znanego pisarza i prawicowy celebryta, prowokuje w kiepskim stylu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Matthew Tyrmand znany jest przede wszystkim jako syn znanego ojca, Leopolda Tyrmanda, autora kultowej powieści "Zły". O byciu synem pisarza napisał nawet książkę. Obecnie jednak popularność buduje w inny sposób. Stał się celebrytą prawicy.

Tyrmand komentuje życia polityczne w Polsce - dużo pisze na Twitterze, ale nie tylko. Bloguje dla tygodnika "Wprost" i ochoczo udziela komentarzy w prawicowych mediach. W wywiadzie dla "Do Rzeczy" reakcję zachodniej prasy na zmiany przeprowadzane przez PiS nazwał "ideową krucjatą przeciwko Polsce".

Syn pisarza ostatnio wybrał się na Bal Dziennikarzy. Jak można się domyślić, nie cenił wysoko towarzystwa w jakim się znalazł, czemu zresztą dał upust na Twitterze.

Wielu spośród najgorszych ludzi w Polsce w jednym pomieszczeniu #inshallah

Kiepskie żarty

Tyrmand wykorzystał bal jako okazję do dość ostrych żartów z części gości imprezy. Zrobił sobie serię selfie ze znanymi osobami, które potem opatrzył niewybrednymi komentarzami i umieścił na Twitterze. Na celowniku znaleźli się m.in. Monika Olejnik i Piotr Kraśko. Fotografowani najwyraźniej nie wiedzieli, co planuje Tyrmand.

Marzenia się spełniają. Selfie z meduzą o poczerniałym sercu.

Selfie typu "Niedługo będę czyścił toalety w Dublinie". Uroczy. Cholernie przerażony. Czas zacząć prawdziwą pracę.

Celem ataku Tyrmanda stał się także Roman Giertych. Nawiązując do pseudonaukowej teorii frenologii, Tyrmand komentował kształt czaszki byłego polityka:

Wierzycie we frenologię? Tył głowy krzyczy "pozbawiony moralności i zepsuty". Mam nadzieję, ze @GiertychRoman mnie w końcu pozwie. Prawda zwycięża.

Nawiązując do groźby pozwu, jaką miał wystosować wobec niego Giertych rok temu, Tyrmand napisał:

Niech mnie szlag, jeśli pozwolę, żeby ta ku**a bez dyplomu prawnika dusiła prawa dane przez Boga. @GiertychRoman, pozwij mnie, s**o

Giertych: Każdy Gollum ma swoją rolę

Co sądzą na temat postów Tyrmanda sami zainteresowani? O komentarz poprosiliśmy Monikę Olejnik i Romana Giertycha.

Wypowiedź dziennikarki była stonowana: - Cieszę się, że był na balu i kupił cegiełkę na szczytny cel. Lubię książki jego ojca, a ponieważ był gościem balu to powstrzymam się od komentarza - mówiła Olejnik w rozmowie telefonicznej.

Roman Giertych był mniej zachowawczy. Zapytany o zachowanie Tyrmanda, posłużył się rozbudowaną metaforą:

- Pamięta pan "Władcę Pierścieni? Była tam taka postać, nazywała się Gollum. Ten Gollum chodził za głównymi bohaterami i wszystkich wkurzał - powiedział. I zaraz dodał:

- Jednak na końcu okazało się, że miał pożyteczną rolę: rzucił się na pierścień [którego zniszczenie było celem bohaterów -red.], wpadł z nim do wulkanu i dzięki temu wygrano bitwę. Tak więc każdy Gollum ma swoją rolę do spełnienia - zakończył.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (95)
Matthew Tyrmand "trolluje" Bal Dziennikarzy. Reakcje gości? "Tyrmand jest jak Gollum"
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Romanie! Na cholerę byłą panu ta Młodzież Wszechpolska? No? Nie można było od razu uczciwie prowadzić życie? A tak pan dorósł ale zło zostało i kiedyś nawet przeciwko panu się zwróci.

 • zyks

  0

  Rozumiem, że laureat 1-szej nagrody Stow. Dziennikarzy Polskich w następnym roku już jest pewny:))

 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  Olejnik i Krasko widac jeszcze nie wiedzieli z jakim g.... mają do czynienia. A przecież smierdzi od dość dawna:)))

 • jkk59slezsko

  Oceniono 1 raz -1

  Skąd wzięliście tego dupka o inteligencji pierwotniaka?

 • Oceniono 2 razy 0

  Jednego nie moge do konca zrozumiec, skad sie bierze ten wurm Zydow do PiSu? Odkad to Zydzi pokochali "prawdziwego Polaka i katolika"? Coraz wiekszej pewnosci nabieram, ze odtad odkad zrozumieli, ze ten wrzeszczacy "Polak katolik" z PiSu ma takie same korzenie jak oni, prawda Panie Tyrmand?

 • Julian Amber

  Oceniono 3 razy 1

  Facet szarga porządne nazwisko. Stary Tyrmand też bywał na balach dziennikarzy. Ale powstawała z tego proza inna gatunkowo.

 • Piotr Kubiszyn

  0

  gawiedź klaszcze i spazmuje z bo przecież jest przyzwyczajona do kupna wiaderka wazeliny przed balem charytatywnym - to przecież norma - a co do młodego prawie pisarza - ciekawe czy tato byłby zadowolony ......... :-)

 • wmc-33

  Oceniono 7 razy 7

  Faktycznie troll z niego i nic więcej. Do tego straszny gnojek.

 • wojtekbajer

  Oceniono 3 razy 3

  Gó... przyczepiło się do okrętu i mówi: płyniemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX