Krystyna Janda ostro o metodach PiS. Oberwało się zwłaszcza Pawłowicz

Krystyna Janda w rozmowie z tygodnikiem skrytykowała działania PiS, przede wszystkim te dotyczące zmian w mediach publicznych. - Politycy są podobni do aktorów. Jak tracą kontakt z rzeczywistością, to stają się niewiarygodni - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W długim wywiadzie z "Newsweekiem" dyrektor artystyczna Teatru Polonia w mocnych słowach odniosła się do dotychczasowych metod rządu i retoryki, jaką przyjęło PiS. - Nie mogę słuchać tonu, dźwięku, barwy głosu, który towarzyszy tym oświadczeniom. Nie życzę sobie, żeby ktoś do mnie mówił takim tonem - stwierdziła Janda, zapytana o wypowiedzi na temat "gorszego sortu" czy pomocników gestapo".Za ostry język najbardziej oberwało się posłance Pawłowicz. - Jestem z Ursusa. Pani Pawłowicz też, obie mamy na imię Krystyna. (...) Nie ośmieliłabym się jednak tak zachowywać. Przypuszczam, że ta kobieta ma klimakterium w ostrym stadium. I ja to znam: uderzenia gorąca, nieopanowane ruchy. Tylko ja na to biorę plastry. Jeżeli na Polskę ma wpływać klimakterium Krystyny Pawłowicz, to ja przepraszam. (...) Ja zwyczajnie zaczynam się bać - powiedziała Janda.

Jandę, jako dyrektora teatru, oburzają zwłaszcza zmiany w telewizji publicznej. - Boję się, że obecnej władzy sztuka myli się z propagandą. Tak naprawdę dziś zadanie szefa telewizji to bycie szefem propagandy. Tyle tylko, że to nie dyktatura, na razie mamy jeszcze telewizje prywatne, Internet, prasę niezależną od władzy, ale zobaczymy, co będziemy mieć za chwilę... - stwierdziła. Na razie jednak nie będzie nawoływała do bojkotu czy zerwania współpracy z TVP, bo - jak mówi - "nieobecni nie mają racji".Aktorka nie umie i nie chce zaakceptować zawłaszczenia mediów przez PiS i prób recenzowania sztuki, podejmowanych przez resort Piotra Glińskiego. - Byłam pewna, że już nie zagłosujemy na ludzi, którzy będą nam chcieli odebrać wolność, opanują media. (...) Jestem polską artystką, nie narodową - stwierdziła Janda i dodała: Politycy są podobni do aktorów. Jak tracą kontakt z rzeczywistością, to stają się niewiarygodni.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (644)
Krystyna Janda ostro o metodach PiS. Oberwało się zwłaszcza Pawłowicz
Zaloguj się
 • kam2006

  0

  O Pani Pawlowicz czy tych innych "Paniach" z PISu nie wypowiadam sie ,Po prostu nie mam dla nich ani odrobiny szacunku.Szczegolnie kolezanki Pani Krystyny tow.Laniewska,Anna Chodakowska,Halina Labonarska czy Jerzy Zelnik sa dla mnie smieciami 10 ego sortu.

 • logique

  0

  Pani Pawłowicz chociaż ma na coś wpływ.
  Ta pani co najwyżej na to co będzie dziś na obiad :)

 • rita57

  Oceniono 1 raz 1

  Histeryczka na żywo:)Żenua.

 • janszy

  Oceniono 1 raz -1

  Szanowna Pani Krystyno - w pełni popieram Pani stanowisko.

 • Jerzy,Jan Cichosz

  0

  Pani Krystyna może i dobra aktorka dla niektórych a dla innych taka sobie. W granych rolach nie potrafi ukryć swojej osobowości . Ta jej osobowość widoczna jest jak mgła w tle granej roli i to czasem denerwuje bo nie widzę roli tylko Krystynę Jandę. W tych wypowiedziach -raz za prawą raz za lewą stroną polityki - też jest gra ale tu widać wyraźnie osobowość,, baby herod '' pani Krysi

 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  Janda - niby aktorka! Całe życie grająca siebie czyli nadpobudliwe babsko. Cały jej warsztat aktorski opiera się o nadmierne gestykulowanie i niekontrolowane potrząsanie głową!
  Żanada!

 • Pawel Przybylski

  Oceniono 2 razy 2

  Rozczarowuje nas Pani, Pani Krysiu - prostactwo i agresja bije z Pani wypowiedzi.
  Nie można udawać ( czytaj : grać) damy w życiu i jednocześnie zniżać się do poziomu
  np. byłych SLD-owczyń - jakże właściwy odpowiednik - siano z butów wystaje takiej J.Nowiak - słownictwo chamskie i prostackie, a we WŁASNYM I TYLKO WŁASNYM MNIEMANIU - dama. I nie ważne, co inni uważają :) Nawet jeżeli Pani Pawłowicz ma jakieś wyimaginowane przez Panią problemy, to ŻADNA PANI WIEDZA MEDYCZNA NA TEN TEMAT i takie wypowiedzi tylko Panią stawiają w złym świetle, ale cóż.....

 • Pawel Przybylski

  Oceniono 2 razy 2

  Rozczarowuje nas Pani, Pani Jando ! Prostacka i agresywna jest Pani wypowiedź :(
  Cóż, czegoś innego można by się spodziewać po aktorce Pani kalibru :(

 • Iwona Ratajczak

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo Pani Krystyno za odwagę, mówi Pani to co myśli. Ja mam takie same wątpliwości jak Pani. O Poseł Pawłowicz nie ma co wspominać, a wszystkim tym, którzy boleją nad tym, że wypowiedź Jandy na temat klimakterium Owej poseł, była mało elegancka i nie delikatna, proponuję prześledzić zachowania i wypowiedzi Pani Pawłowicz. To dopiero szczyt taktu :), więc się nie czepiajmy, akurat w przypadku tej konkretnej Pani Poseł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX