Min. środowiska kasuje spoty o segregacji śmieci, bo wystąpił w nich gej? "Promowały ideologię gender"

Poprzednie władze promowały ideologię gender za pieniądze ministerstwa środowiska - alarmuje obecny szef resortu. Chodzi o cykl spotów dot. segregacji śmieci, w których wystąpił Maciej Nowak, homoseksualny krytyk kulinarny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W filmach obok Nowaka wystąpił Wojciech Modest Amaro. "Obaj mężczyźni tłumaczyli małemu chłopcu jak segregować śmieci. Pojawia się pytanie dlaczego nie ma w spocie kobiety, która grałaby rolę matki. Zdaniem ekspertów, w tym przypadku mamy do czynienia z 'miękkim' promowaniem ideologii gender" - podaje Radio Maryja.

Promocja ideologii gender

Radio przytacza wypowiedź ministra Jana Szyszki, który o "bulwersującym" odkryciu dowiedział się z audytu otwarcia w resorcie. W materiałach informacyjnych i promocyjnych, za które płacił resort miały wystąpić osoby, "które wyraźnie promowały ideologię gender".

- Ta ideologia oczywiście została zdjęta z materiałów promocyjnych. My pieniędzy na taką działalność płacić nie będziemy - mówi Szyszko i dodaje: - Resort środowiska (...) jest nastawiony bardzo mocno na obronę polskiej tożsamości, polskich interesów, na obronę tego, co w Polsce jest najważniejsze, a więc na obronę rodziny, na obronę naszej tożsamości kulturowej związanej z dziedzictwem chrześcijańskim.

"Jestem zaszczycony"

Sprawę, w dosyć ironiczny sposób, skomentował sam Maciej Nowak.

Łoł, skupiła się na mnie uwaga rządu. Jestem zaszczycony.

Posted by Maciej Nowak on  22 stycznia 2016


Komentarz Nowaka nie jest jedynym, który pojawił się po tym, jak Ministerstwo Środowiska podało informację o wycofaniu spotu.Homoseksualny św. Mikołaj

Pod koniec 2014 roku o spotach pisała Fronda. "Portalowi poświęconemu" nie podobało się wówczas, że Maciej Nowak wystąpił w jednym z nich w stroju św. Mikołaja. Nowak był ubrany w biało-czerwony strój, ale brakowało mu brody i miał m.in. charakterystyczną dla siebie muszkę. Wręczał prezent dziecku, a ono rozpakowało go i segregowało powstałe śmieci (papier i plastik)."Segregowanie odpadów, nie kwestie religijne"

- Kampania Ministerstwa Środowiska "Segregujsz i śmiecisz mniej!" promuje segregację odpadów w domach. Firma, która produkowała spoty, zaproponowała udział Wojciecha Modesta Amaro oraz Macieja Nowaka. Są to osoby rozpoznawalne i kojarzące się z kuchnią, czyli z miejscem, w którym produkuje się najwięcej odpadów w gospodarstwach domowych. Celność tego wyboru potwierdziły badania focusowe - tłumaczył ówczesny rzecznik resortu Paweł Mikusek.

- Spoty są o segregowaniu odpadów, a nie o kwestiach religijnych czy obyczajowych. Naszym celem była promocja postaw ekologicznych. Mam nadzieję, że dyskusja na temat spotów pozwoli zwrócić uwagę również na to, jak łatwe jest segregowanie śmieci w domu - mówił.

Spoty wstrzymane

Maciej Nowak jest dyrektorem artystycznym w Teatrze Polskim w Poznaniu i krytykiem kulinarnym. Wojciech Modest Amaro jest natomiast kucharzem, właścicielem jedynej w Polsce restauracji odznaczonej gwiazdką Michelin. Obaj byli jurorami w jednym z programów kulinarnych.

Spoty o segregowaniu śmieci zniknęły ze strony ministerstwa, nie są też dostępne na youtube'owym kanale resortu. Wstrzymana zostaje również ich emisja telewizyjna. Z danych resortu wynika, że w latach 2014-2015 ministerstwo środowiska wydało na "promocję gender" cztery miliony złotych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (509)
Min. środowiska kasuje spoty o segregacji śmieci, bo wystąpił w nich gej? "Promowały ideologię gender"
Zaloguj się
 • madogz

  Oceniono 1 raz -1

  Ostatnio moja siedmioletnia corka zobaczyla w telewizji reportaz o dwoch gejach ktorzy biora slub, caluja sie przytulaja etc. Po czym jak to dzieci bez pardonu pyta 'tatusiu dlaczego ci panowie udaja pania i pana, przeciez jest ich dwoch, to jest nienormalne'. Mysle, ze udaje mi sie ogolnie zaszczepiac w dziecku kulture i tolerancje, zreszta szkolnictow w europie zachodniej robi to doskonale ale na boga jak wytlumaczyc dziecku pedalstwo?

 • maxmcms

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo! Zakaz promocji pedałowania za publiczne pieniądze!

 • Bartek Faj

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli Adam Nowak (za którym moze i nieprzepadam osobiście ale nie ma to żadnego znaczenia ) promuje gender ...to Jadoslaw Kaczyński -pseudonim prezes promuje nie podświadomie jak w przypadku Nowaka tylko jawnie Zoofilię . Samotny stary dziad współżyje z kocurem to zoofil w dodatku gej ? Rozumiem ze to sie mieści w polskiej tradycji???? Matoły z PiS przestańcie już wku...ac naród

 • w.zboralski

  0

  Ciekawe, kiedy gość Szyszko sobie uświadomi, że kler katolicki JAWNIE promuje pedofilię i kanibalizm?...

 • ola-blue

  Oceniono 6 razy 4

  Oto "fachowcy" PiSu robią "dobrą zmianę" . Jeszcze chwila i odtrąbią zwycięstwo pislamsiego programu "Polska w ruinie".

 • adam.2x

  Oceniono 10 razy 4

  Obawiam się że osiołki ktòre kopulowały w ZOO w złym czasie mogą nie przeżyć rządów PiSu.

 • kontest_two

  Oceniono 7 razy -5

  Gazeto, co to znaczy "gej"? Czy macie na myśli zwykłego pederastę?

 • kontest_two

  Oceniono 11 razy -5

  I dobrze,że go zdjął, tłustego, obleśnego typa.

 • lechutek69

  Oceniono 2 razy 2

  Matki, jak matki - ale dlaczego nie ma przy tym księdza? Przecież dziecko może neichcący wyrzucić jakiś święty obrazek lub krzyż - nie daj Bóg. I co wtedy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX