Tyszkiewicz broni Petru przed "lustracją" w "Gazecie Polskiej": "Będzie nas banda dwojga"

Prezydent Nowej Soli krytykuje artykuł dziennikarki "GP" Doroty Kani o Ryszardzie Petru. Na Facebooku napisał, że lada moment "zabiorą się i za niego", bo jest repatriantem z ZSRR.

Wchodząc w politykę, stając jednak dla rządzących po czarnej stronie mocy, pozostało mi tylko czekać, aż zabiorą się i...

Posted by Wadim Tyszkiewicz on  Thursday, 21 January 2016


Wadim Tyszkiewicz, powołując się na artykuł z "Gazety Wyborczej", skomentował sprawę lustracji Ryszarda Petru przez "Gazetę Polską". W artykule Doroty Kani z "GP" wymienione zostały "wstrząsające fakty" na temat przeszłości lidera Nowoczesnej, do których dziennikarka miała dojść w toku "rzetelnego śledztwa".

Młody Petru miał w połowie lat 80.przebywać z rodzicami w ZSRR, w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej, co, zdaniem Kani, czyni z niego "wychowanka radzieckich służb specjalnych". Kania skomentowała całą sprawę w radiowej Jedynce: "Najważniejsze lata jego młodości przypadły w ośrodku monitorowanym przez sowieckie służby wojskowe. Był wychowywany w ośrodku GRU, pokazujemy, w jakim otoczeniu wzrastał i skąd się wywodzi". Petru miał wtedy 12 lat i spędził w ZSRR niecałe dwa lata.

Na FB prezydent Nowej Soli wziął w obronę Petru i napisał, że niedługo "przyjdą i po niego", choć jest "płotką". Jako powód podał własną przeszłość - w wieku 8 lat został wraz z rodzicami wysiedlony do Polski z terytorium ZSRR, z dawnych kresów wschodnich, a jego babka była Niemką.

Ten fakt zdaniem Tyszkiewicza miałby wystarczyć, żeby "reżimowa telewizja i pseudo-katolicka prasa" zrobiły z niego agenta obcego wywiadu. Swój wywód kończy w podniosłym tonie: "No to teraz będzie nas banda dwojga" i przytacza fragment piosenki Lady Pank "Siódme niebo nienawiści": "Niech no kto wychyli łeb, trzeba opluć, zgnoić, zgnieść/ Taki nasz powszedni chleb obsobaczyć go i cześć".

Wadim Tyszkiewicz jest znany z bezkompromisowych wypowiedzi na FB i na łamach różnych mediów. W Polsat News krytykował już państwowe dotacje dla górników i apelował do rządu: "Dajcie mi te miliard złotych, a stworzę sześć tysięcy miejsc pracy". Niedługo później szerokim echem odbiła się sprawa zdjęć zniszczonych mieszkań socjalnych, które Tyszkiewicz umieścił na swoim facebookowym profilu. Pisał wtedy: "To chlew. Czy dalej pomagać takim ludziom?", budząc kontrowersje wśród internautów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (217)
Tyszkiewicz broni Petru przed "lustracją" w "Gazecie Polskiej": "Będzie nas banda dwojga"
Zaloguj się
 • kospap48

  0

  Co to trole pisdzielstwa poszli na marsz KOD .

 • gj61

  Oceniono 12 razy 6

  Nie lubię Pana, Panie Petru. Chciałby jednak przekazać słowa otuchy: niech Pan się nie martwi!! Miał (ma, nie wiem) mądrego, wykształconego ojca, nie jak Kaczynski (sam słabiutko wykształcony) wykładowcę WUML-u i wujków figury w UB. To ich bardzo boli, więc proszę się spodziewać dalszych świństw.

 • elrobertos

  Oceniono 2 razy 0

  I dobrze. Każdy przyzwoity człowiek powinien głośno na ten temat powiedzieć co myśli, co myśli o pluciu na ludzi, o szkalowaniu. Niech się sami zlustrują, sie zobaczy co wyjdzie.

 • enedue3

  Oceniono 5 razy 1

  Dobre wychowywał się niecałe dwa lata w ośrodku GRU. Młode ciasteczko zostało spłodzone i wychowane w odpowiedniej atmosferze a potem wysłane na kontakt pierwszego stopnia do piekarnika jakim był ośrodek GRU.

  To wystarczy, że z takiej mąki zrobiony Petru ma poglądy lewackie.

  Bardzo dobrze, że ujawniono życiorys Petru ! Chce być publiczny to musi poddać się wiwisekcji :))

 • 20portal

  Oceniono 41 razy 5

  Jesli ktos zniża sie do polemiki z tekstem Kani, uznaje standardy lansowane przez tę pania i media ja zatrudniające.
  Panie Tyszkiewicz, po co pan sie tłumaczysz. Petru i tezy Kani nie wymagają żadnej polemiki. Obalają sie same.

 • leo2rys2

  Oceniono 29 razy -5

  To wyjaśnia wszystko.

 • leo2rys2

  Oceniono 31 razy -5

  Petru , ,,nie daleko spada jabłko od jabłoni".

 • ubujan

  Oceniono 7 razy -1

  Studiowałem chemie na Uniwersytecie Warszawskim w drugiej połowie lat sześćdziesiątych , mieszkający z nami w akademiku na Anielewicza fizycy , ci najlepsi wyjeżdzali na studia do Moskwy i potem pracowali w Dubnej , nigdy nam kolegom nie przyszło do głowy , że budują broń jądrową -takie wyobrażenia to wynik nieuctwa, proszą zaglądnąc do IBJ w Świerku co oni robią , zajmują sie izotopami dla medycyny i techniki diagnostycznej.

 • akch1

  Oceniono 5 razy 1

  Dorota Kania to ta niezależna dziennikarka co pożyczała pieniądze od rodziny lobbysty Marka Dochnala przed wielu laty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX