Rymanowski dopytuje o spięcia między Dudą a Tuskiem. Riposta. "Może pan redaktor choć raz..."

- Wizyta prezydenta w Brukseli nie odbyła się za późno? Może Andrzej Duda powinien się częściej spotykać z Donaldem Tuskiem? - dopytywał na antenie TVN24 Bogdan Rymanowski. Aż w końcu prezydencki minister Krzysztof Szczerski stracił cierpliwość.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski był gościem programu "Jeden na jeden" na antenie TVN24. Temat rozmowy? Wizyta Andrzeja Dudy w Brukseli i wczorajsze spotkanie z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Szczerski podkreślił, że rozmowa polityków była udana, bo prezydent "załatwił ważne sprawy tak, jak sobie zaplanował". Gość Bogdana Rymanowskiego przypomniał, że Tusk skrytykował obniżkę ratingu Polski; przewodniczący RE zapewnił też, że sytuacja w Polsce nie będzie omawiana na następnych agendach Rady.

- A może ta wizyta pana prezydenta była za późno? Może powinna mieć miejsce jeszcze przed decyzją Komisji Europejskiej? Może Andrzej Duda powinien się częściej spotykać z Donaldem Tuskiem? - dopytywał prowadzący. Wcześniej Rymanowski kilkukrotnie nawiązał także do przytyków i drobnych złośliwości między politykami, które pojawiły się na wspólnej konferencji prasowej.

Tusk zaprasza Dudę na "jasną stronę mocy" [NAJLEPSZE CYTATY] >>>

- A może pan redaktor chociaż raz by się ucieszył z czegoś, co się udało w Brukseli? Właśnie w odpowiednim momencie prezydent pojechał - odparował Szczerski. Chwilę wcześniej minister prosił, by w przekazie medialnym najważniejszym punktem spotkania w Brukseli nie stały się właśnie "spięcia" podczas spotkania z dziennikarzami.

- Jeśli znowu ważne spotkanie w bardzo ważnej sprawie sprowadzimy do dyskusji, jakie złośliwości premier Tusk stosował wobec prezydenta Dudy, to zgubimy sens całej rozmowy. To, co się wydarzyło w Brukseli, nie ma nic wspólnego z tymi uszczypliwościami - mówił. - To była poważna rozmowa dwóch poważnych, europejskich polityków - zaznaczył.

Szczerski nawiązał jednak do słów przewodniczącego RE. - Prezydent Duda zawsze był po jasnej stronie mocy - żartował.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (359)
Rymanowski dopytuje o spięcia między Dudą a Tuskiem. Riposta. "Może pan redaktor choć raz..."
Zaloguj się
 • arabraska67

  0

  Duda to całkowite zaprzeczenie jasnej moc. DUDA to zakłamany sługus Prezesa.

 • psakreda

  0

  Duda i jasna strona mocy, przecież to nawilżacz prezia!

 • saammm

  Oceniono 1 raz 1

  Darth Vader też zawsze był po jasnej stronie mocy...póki nie poparł Palpatine'a...

 • guru133

  Oceniono 1 raz 1

  Zaklinania rzeczywistości przez marionetki Kaczyńskiego ciąg dalszy. W każdym razie, jeżeli Polska ma się rozwijać, Kaczyński musi odejść na emeryturę.

 • tad-tad

  Oceniono 3 razy 3

  Szczerski po wizycie która się '' udała ", był wyraźnie zadowolony, gdyby jednak Duda gdzieś podczas wizyty zaginął, to byłaby nieudana, tak można każdy wyjazd ,gdziekolwiek ., uznać za sukces, dotychczas wszyscy prezydenci jechali po coś, a ten jedzie by jechać. Pasmo sukcesów .

 • augustus1234

  Oceniono 1 raz 1

  GW- jedyne źródło informacji dla wyznawców pisu.....

 • nicniemogetusk

  Oceniono 27 razy -1

  Pan Prezydent Dr,Andrzej Duda : wybrany przez 51% Elektoratu Polski.

  ....i niejaki Donald Tusk, powiatowy historyk, wlasciwie czysciciel kominow jako adwrsarz do Prezydenta Rzezczpospolitej Polski ?

  Kto to jest ten SZMONDAK i c.we.l Tusk ? Sepleniacy, zenujacy debil ?

  Dosc tolerowania debili i c.w.eli w Polskiej Polityce !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • zgryzliwy1

  Oceniono 4 razy 4

  "...bo prezydent "załatwił ważne sprawy tak, jak sobie zaplanował"

  qwra a jakie to niby sprawy zalatwil?

  uuuhahahaha

 • zyks

  Oceniono 19 razy -3

  Same sensacje: Morawiecki i Szałamacha: gospodarka ma świetnie! Szczerski: Tusk to poważny europejski polityk! Sytuacja jest dynamiczna. Ciekawe, co usłyszymy jutro. A może sam prezes się wypowie na te tematy? Ale niech nie powtarza, że demokracja ma się świetnie, bo to już wiemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX