Poseł Kukiz antysystemowy nawet w rozmowie z Olejnik: A przepraszam. A właśnie będę sobie porównywał

Zdaniem Pawła Kukiza agencje ratingowe mają podobną wiarygodność jak sondażownie. Na uwagę, że nie można porównywać tych dwóch podmiotów, polityk odparł, że... i tak będzie porównywał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB plus" z "A minus". Od lutego 2015 r. perspektywa polskiego ratingu w S&P była pozytywna.

Zdaniem ministra finansów Pawła Szałamachy "S&P po prostu się myli". - Nie bierze pod uwagę zjawisk gospodarczych, koncentruje się na polityce. Gospodarka ma się świetnie - mówił w rozmowie z TVN24 i dodał, że agencja będzie musiała "za jakiś czas wycofać się z tej błędnej decyzji".

Kukiz niepokorny

Obniżenie ratingu było też jednym z tematów rozmowy w programie "7. dzień tygodnia" w Radio Zet. Zdaniem Pawła Kukiza wiarygodność agencji ratingowych "należy traktować jak wiarygodność sondażowni". - PiS kontynuuje politykę zadłużania państwa, którą prowadziła PO. Dalsze działania mogą doprowadzić do dramatycznej sytuacji - wyjaśniał.

Monika Olejnik zaprotestowała: - Nie można tego porównywać z sondażami. Sondaże nie mają wpływu na gospodarkę! - A przepraszam. Ja właśnie będę sobie porównywał i można - odparł Kukiz.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (645)
Poseł Kukiz antysystemowy nawet w rozmowie z Olejnik: A przepraszam. A właśnie będę sobie porównywał
Zaloguj się
 • labidola

  Oceniono 3 razy 1

  >>..Kukiz antysystemowy nawet w rozmowie z Olejnik..<<
  Ej, żesz wasza taka-owaka w te i nazad bejcowana, jesteście degeneratami do sześcianu, mózgi macie sformatowane do glancu – tylko „pinionc” i różne „byznesy”, aby się „urządzić” – po prostu jesteście istne g.wno.
  Co to znaczy „nawet u Olejnik”, a co to za obiekt „Olejnik” – jakaś oaza światłości, źródło poznania czy coś w tym rodzaju? A niby dlaczego Kukiz miałby się zwijać w obecności obiektu „Olejnik”?

 • lk10

  Oceniono 4 razy 2

  Kukiz nie ma pojęcia o Ratingu on tylko wie ile kasuje się za koncert. To baran jakich mało!

 • rownowaznik

  Oceniono 6 razy -2

  absolwentka zootechniki jest najbardziej kompetentna towarzyszką do rozmów o gospodarce

 • premio1

  Oceniono 4 razy -2

  Niedawny tekst Olejnik w GW "...obywatele Włoch są bardzo zaniepokojeni ustawą medialną w Polsce..." Stokrotka odlatuje coraz bardziej

 • loleuszbol

  Oceniono 1 raz 1

  Jak się tkwi w systemie, i bierze z systemu WYNAGRODZENIE, to nie jest się "antysystemowym" tyko składową tego systemu.

  Więc

 • ryszardkuc

  Oceniono 3 razy 1

  Paweł Kukiz najbardziej "żałosna" postać polskiej polityki. To co robi "manipulując" i udając dobrego polityka, to żałosne podrygi pajaca pokazujące swoją głupotę. Popierając PiS i jednocześnie udając niezależnego polityka, pokazuje jego fałszywa twarz, bez własnego zdania i poziomu wypowiadania się samodzielnie. Kukiz i jego grupa to margines tej polityki, bez wizji dla Polski, określenia swojego programu i pokazania czego chce zrobić dla polaków. Przygłupie "wyskakiwanie" z "cienkimi" i mało znaczącymi pomysłami pokazuje jego małość i słabość w postawie polityka, który nie ma własnego honoru i udaje "podlizując się PiS - owi, że chce coś zrobić. Patrząc na niego to żal d... ściska, że ktoś głosował na takiego "przygłupa".

 • starszy-65

  Oceniono 3 razy 1

  BIEDNY KUKIZ nie bardzo śpiewa i jeszcze mniej zna się na polityce finansowej a na dodatek jest podatny na polityczno - patriotyczne manipulacje !!!

 • Grzegorz Kurpanik

  Oceniono 3 razy 1

  W dyskusjach przed kamerami TVPiS jakimś dziwnym trafem przedstawiciele Kukiza siadają po tej samej stronie stołu co PiS i akatkują tych po drugiej stronie. Dochodzi do prześmiesznych sytuacji, gdy np. poseł Kukiz'15 gani przeciwników Prawa i Sprawiedliwości nazywając ich "wy opozycja" i mowiąc do czego - jako opozycja - prawa nie mają. To jest antysystemowość skorojona na miarę "niepokornych" dziennikarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX