Ciąg dalszy czystki w TVP. Wydawca "Panoramy" zwolniona po 30 latach pracy

Ewa Godlewska-Jeneralska, producentka i wydawca "Panoramy" została zwolniona przez nowe władze TVP - podaje serwis Wirtualne Media. Godlewska-Jeneralska pracowała w TVP od 30 lat.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

30-letni staż pracy w TVP nie uchronił przed zwolnieniem Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej, wydawcy i producentki, a także współtwórczyni "Panoramy" - informują Wirtualne Media.

"Z dumą przyjmuję fakt, że 'poległam' w tak znakomitym gronie jak Tomek Sygut, Hanna Lis, Piotr Maślak, Karolina Lewicka i jeszcze kilku innymi świetnych dziennikarzy. W dzisiejszych czasach to najlepsza recenzja mojej pracy" - napisała na Facebooku. Zaznaczyła, że nie będzie dziękowała wszystkim, ponieważ dla niektórych mógłby to być "pocałunek śmierci". "Moim kolegom z "Panoramy" chcę podziękować szczególnie - współtworzyłam ten program 20 lat temu, wielu z Was witałam na pokładzie, razem z Wami żegnałam Andrzeja Turskiego.... Cholernie dużo razem przeszliśmy i będę Was zawsze miała w sercu" - dodała.

Zwolnienia w TVP

Godlewska-Jeneralska była związana z "Panoramą" od jej początków w 1991 roku. Wcześniej była m.in. prezenterką "Wiadomości". Jest żoną Sławomira Jeneralskiego - wieloletniego pracownika TVP, prowadzącego "Wiadomości", a w latach 2005-2007 posła SLD.

W Telewizji Polskiej od chwili zmian w jej władzach trwa wielka czystka. Ze stacją pożegnali się m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Piotr Maślak czy Hanna Lis. Wśród tych, którzy stracili pracę jest też wiele osób, których na co dzień nie było widać na ekranie - producentów, wydawców czy reporterów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (343)
Ciąg dalszy czystki w TVP. Wydawca "Panoramy" zwolniona po 30 latach pracy
Zaloguj się
 • miki_riki_11

  0

  Bardzo mi żal tych dziennikarzy,to bardzo stresująca praca i niewdzięczna,albo lizać albo wylecieć.Zresztą w innych dziedzinach los zwalnianych pracowników jest straszny,jeszcze takich czasów nie pamiętam,bo PRL był społeczeństwu bardzo przyjazny,to był prawdziwy socjalizm,partii komunistycznej też nie było jak w innych krajach bloku wschodniego tylko była to Polska Zjednoczona Partia Robotnicza i chwała jej,że 40 lat przeżyłam dzięki niej w pokoju i w spokoju.Teraz to istny kociokwik,nieomal dom wariatów.

 • Oceniono 1 raz -1

  mnie tez zwolniono 2000r po 30 latach pracy i nikt się tym nie przejmował a tu proszę bardzo na forum ogolnopolskim ogłaszają że ktoś został zwolniony żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • wiktormarzena

  Oceniono 1 raz -1

  ...szkoda, ze nie produkują 5-10-15-młody jeneralski miałby robotę!

 • steven1968

  0

  Czy ktoś na forum sądzi, że każde stanowisko opłacane przez podatnika we wszystkich instytucjach budżetowych jest dożywotnie. Ażeby zrozumieć co niesie ze sobą tzw najlepszy ustrój muszą przekonać się co to znaczy bezrobocie. Dla tych sowicie opłacanych pracowników propagandy nawet wieloletnie bezrobocie nie będzie miało znaczenia. Są to z reguły ludzie bardzo bogaci. Durnie umartwiają się ,że tych biednych pracowników tuby propagandowej dyktatura zwalnia po wielu latach pracy, a gdzie byliście cymbały jak zwalniano bez dyskusji i odpraw tysiące pracowników wielu fabryk, zakładów ,instytucji PGR , a masą upadłościową podzielili się kolesie. To dopiero była dyktatura . Każda nowa władza dobiera sobie odpowiednich wg siebie pracowników. A co prywatny właściciel nie dobiera sobie kadry? Nie ujadajcie , szkoda waszego skowytu!!

 • 12jane

  Oceniono 1 raz 1

  --------należy zrobić listę wszystkich ludzi wyrzuconych z telewizji, i ujawnić bublicznie w kraju w uni europejskiej i na cały świat......

 • 12jane

  Oceniono 1 raz 1

  .....należy zrobić listę wszystkich ludzi wyrzuconych z telewizji, i ujawnić bublicznie w kraju w uni europejskiej i na cały świat......

 • 12jane

  Oceniono 2 razy 2

  należy zrobić listę wszystkich ludzi wyrzuconych z telewizji, i ujawnić bublicznie w kraju w uni europejskiej i na cały świat......

 • pawel_up

  Oceniono 1 raz 1

  Co dalej - Zelinik w Familiadzie ??

 • jula1mt

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Adamczyk i jeszcze paru innych dziennikarzy, którzy prowadzą "Wiadomości" w TVP1 skundliło się strasznie i chodzą na smyczy tego sukinkota Kurskiego. Ciekawe jak za jakiś czas spojrzą w oczy swoim już dorosłym dzieciom? WSTYD, wielki WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX