Petru z surykatką na ramieniu i góra pieniędzy. Lider Nowoczesnej grozi, że pozwie Razem za... mem

Ryszard Petru wdał się na Facebooku w dyskusję z Adrianem Zandbergiem i sympatykami partii. Poszło o prześmiewczą grafikę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nowoczesna jej naturalnym przeciwnikiem partii Razem. I nic w tym dziwnego, te dwie formacje znajdują się po przeciwnych stronach politycznego spektrum. W materiałach partii Razem niemal bez przerwy pojawia się krytyka idei neoliberalnych, a antybohaterem jej memów był często Ryszard Petru.Teraz jednak partia posunęła się o krok dalej. Wykorzystując stylistykę typową dla materiałów Nowoczesnej, kpiarsko podsumowała jej program. "Polityka tylko dla bogatych? .Tak", głosi napis charakterystyczną czcionką, a w tle - Petru z surykatką na ramieniu i dziecko siedzące w stosie pieniędzy.

Partia Ryszarda Petru złożyła trzy pierwsze projekty ustaw. .Nowoczesna pokazała swoje priorytety ? zniszczenie ruchu...

Posted by Razem on  15 stycznia 2016


Grafikę zauważył Ryszard Petru i raczej mu się nie spodobała. Zagroził partii Razem sądem - za łamanie praw autorskich:Liderowi Nowoczesnej szybko odpowiedział Adrian Zandberg, lider partii (władze Razem preferują jednak określenie członek zarządu, bo partia jest zarządzana kolektywnie). Powołał się na prawo cytatu i stwierdził, że nikt w Razem "nie zamierza powielać niepowtarzalnego stylu grafik .Nowoczesnej (...) inaczej niż ironicznie".W komentarzach do posta Petru dominował raczej prześmiewczy ton:Ale zdarzały się także bardziej merytoryczne odpowiedzi:Partia Razem otrzymała w wyborach do Sejmu 3,9% głosów. Nie znalazła się w parlamencie, jednak ten wynik uprawnia ją to do otrzymywania subwencji z budżetu państwa przez kolejne 4 lata. Czołowymi postulatami partii są obrona praw pracowniczych, opodatkowanie najbogatszych i budowa państwa opiekuńczego.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!