Beata Tadla zwolniona z TVP. Nowy zarząd zmienił koncepcję "Wiadomości"

1. Beata Tadla nie będzie już prowadzić "Wiadomości"
2. Dziennikarka po ponad trzech latach pracy została dziś zwolniona z TVP
3. Tadla prowadziła "Wiadomości" od listopada 2012 roku

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl , Beata Tadla została dziś zwolniona z TVP. Jak podała " Gazeta Wyborcza", dziś rano otrzymała wypowiedzenie od Mariusza Pilisa, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Miał on zwolnienie dziennikarki uzasadnić "zmianą koncepcji programu".Jak twierdzi Tadla, Pilis nie przedstawił żadnych zarzutów wobec jej pracy.

Beata Tadla była prowadzącą głównego wydania "Wiadomości" TVP1 od listopada 2012 roku. Ponadto przez pewien czas prowadziła "Kawę czy herbatę?", była też gospodynią wieczorów wyborczych.

"Robiliśmy ten program dla widzów, nie dla polityków"

Dziennikarka pożegnała się z publicznością na Facebooku. W emocjonalnym wpisie mówi o wielu słowach wsparcia, które otrzymała i podsumowuje lata kariery w TVP.

Kochani!To nie jest zły dzień! To jeden z najwspanialszych, jakie przeżywam. Telefon i skrzynka dają mi znać co sekundę...

Posted by Beata Edyta Tadla on  14 stycznia 2016


Ciąg dalszy zmian w Telewizji Polskiej

Beata Tadla nie jest jedyną zwolnioną w czasie zmian wprowadzanych przez nowy zarząd TVP. W poniedziałek z "Wiadomościami" pożegnał się też ich szef i główny prowadzący Piotr Kraśko. Od początku bieżącego tygodnia redakcją programu kieruje Marzena Paczuska. We wtorek zwolnionych zostało kilku wydawców i reporterów, m.in. Piotr Jaźwiński, Jacek Tacik i Elżbieta Byszewska. W środę wypowiedzenia otrzymały reporterki Justyna Dobrosz-Oracz i Milena Kruszniewska.

Programu nie prowadzi też Diana Rudnik, która pozostała jednak w TVP Info.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!