Wykładowca uniwersytetu podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

1. Doktor Uniwersytetu Rzeszowskiego zawieszony przez władze uczelni
2. Waldemar B. jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
3. Zarzuca się mu, że zaatakował Piotra K. nożem i drewnianym taboretem

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego Waldemar B. w poniedziałek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. O sprawie poinformowała rzeszowska "Gazeta Wyborcza".

Prokuratura zarzuciła Waldemarowi B., że w nocy z soboty na niedzielę kilkakrotnie ugodził 63-letniego Piotra K. w głowę nożem i uderzał drewnianym taboretem. Ofiara wykrwawiła się na śmierć. Mężczyźni wcześniej pili alkohol w domku letniskowym w Rymanowie Zdroju. Waldemar B. sam wezwał pogotowie.

Sąd w Krośnie podjął we wtorek decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące wykładowcy. Uczelnia, powołując się na przepisy prawa, zawiesiła go w pełnieniu obowiązków. 59-latek jest doktorem nauk medycznych, adiunktem na Wydziale Medycznym. Przez wiele lat był również zastępcą dyrektora sanepidu i kierownikiem działu epidemiologii.

Czytaj więcej o sprawie Waldemara B. w rzeszowskiej "Gazecie Wyborczej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (43)
Wykładowca uniwersytetu podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
Zaloguj się
 • better.life

  Oceniono 5 razy -1

  Frustracja wynikająca z wieloletniej pracy za marne ochłapy (jak na posiadane kwalifikacje) + alkohol spożywany w nadmiernych ilościach = bomba wybuchowa. Dlatego zawsze powtarzam, że praca akademicka w naszych realiach to zajęcie dla straceńców. Lepiej człowiek wyjdzie otwierając budę z kebabem.

 • glinda53

  0

  To nie ma znaczenia takie sytuacje zdarzaja siew calej polsce oby ich bylo malo i wogole.

 • y.woodoo

  Oceniono 9 razy -5

  O bosze a taki dobry katolik. Trzepal lbem w laweczke przed soba prawie w kazda niedziel. i K+M+B mial nad drzwiami. Jak ten kosciolek zmienia ludzi. Robi z nich Kur..., Mendy i Bydlo.

 • stary.gniewny

  Oceniono 3 razy 3

  "nożem i drewnianym taboretem" - między intelektualistami to całkowicie normalne

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 6 razy 4

  A to nie był Brunobomber K. na przepustce ???

 • repres1

  Oceniono 8 razy 4

  Szkoda, że tyle gorzkich słów pada o moim mieście. Rzeszów ma swoje wady, ale ma też wiele zalet, a jedną z nich jest to, że jest najbezpieczniejszym z większych miast w Polsce. Smutno mi, że mój region głosował tak, jak głosował, ale doszukiwanie się związku pomiędzy preferencjami politycznymi a tą konkretną zbrodnią jest nieuczciwe, wręcz haniebne. Taka "dyskusja" prowadzi donikąd.
  A mówiąc poważnie, procent łajdaków w jakiejś grupie zawodowej jest taki sam, jak wśród innych grup zawodowych. Co jak co, ale wszelkie elity, wszelkie autorytety potrafimy (my, Polacy) obrzucać guanem i niszczyć w sposób doskonały. A na miejsce tych obrzuconych guanem i niszczonych przychodzą ci, którzy przychodzą.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 23 razy -3

  Musi być jakiś błąd. Rzeszów to zagłębie pislamskiego katoholizmu. Tam nikt nikogo nie morduje. Zwłaszcza ze szczególnym okrucieństwem...

 • edza4

  Oceniono 11 razy 11

  Ciekawe jaka to opcja,to pewnie nowy sposób na likwidację stanowisk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX