Biskup Pieronek bez litości dla PiS-u. Na "dobrej zmianie" nie zostawia suchej nitki [4 cytaty]

Jego ekscelencja nie przebierał w słowach. Dostało się PiS, jego ustawom i całej ?dobrej zmianie?. Wybraliśmy dla was cztery najciekawsze cytaty z wywiadu biskupa Tadeusza Pieronka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Biskup Tadeusz Pieronek rozmawiał z Jackiem Nizinkiewiczem w "Rzeczpospolitej".

1. "Chętnie wpisuję się w rolę gorszego sortu Polaków"

"Ktokolwiek zdobywa władzę, ma obowiązek zachowywać się zgodnie z demokratycznymi obowiązującymi regułami. A jak chce zmieniać panujące reguły, to musi mieć mandat większości społeczeństwa", powiedział biskup Pieronek.

2. "Jeśli ktoś uważa, że nadzwyczajną okolicznością do szybkich zmian przeprowadzanych nocą są zwycięskie wybory, to znaczy, że chce dokonać rewolucji"

"PiS wygrał wybory, zdobywając większość w parlamencie. Jednak ten mandat nie może naruszać obowiązującego prawa. W średniowieczu powstrzymywano się od wyrokowania w nocy. Noc uznawano za czas szatana. Judasz wyszedł wydać Chrystusa nocą. W dwa dni nie dokonuje się zmian, które prawnie należałoby przeprowadzić przez kilka miesięcy. Jeśli ktoś uważa, że nadzwyczajną okolicznością do szybkich zmian przeprowadzanych nocą są zwycięskie wybory, to znaczy, że chce dokonać rewolucji. W Polsce rewolucja jest niepotrzebna. Głosowano na dobra zmianę, nie na rewolucję i podział narodu", stwierdził Pieronek.

3. "Dobrej zmiany nie przeprowadza się na siłę i wbrew woli innych"

"Wiele poglądów PiS ugruntowanych w przekonaniach chrześcijańskich uważam za pożądane, ale nie można dokonywać zmian metodami niedopuszczalnymi. Dobrej zmiany nie przeprowadza się na siłę i wbrew woli innych. Nie można zgodzić się na zmianę, która ociera się o rewolucję i łamanie prawa. To jest zaprzeczenie dobrej zmiany. To, co się dzisiaj dzieje, to zaprzeczenie prawości rządzenia", podsumował rozmówca "Rzeczpospolitej".

4. "Katolik powinien wspierać WOŚP. Dobro trzeba zawsze akceptować".

"Nie można odmawiać pomocy tym, którzy są inaczej umotywowani. Jestem dość częstym gościem w szpitalach i widzę, ile tam jest aparatury kupionej przez WOŚP. Trzeba spytać lekarzy, ilu ludziom akcja Owsiaka pomogła. Odczepmy się od teorii, że tylko nam, chrześcijanom, wolno czynić dobro, a innym nie", gromił przeciwników WOŚP biskup Pieronek.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (805)
Biskup Pieronek bez litości dla PiS-u. Na "dobrej zmianie" nie zostawia suchej nitki [4 cytaty]
Zaloguj się
 • jarzebina78

  0

  Paranoid Kaczynski zaufanie ma jedynie do nielicznych osób, które wybierze i zaakceptuje. Paranoid Kaczynski ma potrzebę bycia samowystarczalnym, unikającym uczestnictwa w grupie, w której nie można dominować. Cechy osobowości paranoidalnej u Kaczynskiego powodują bardzo często odrzucanie go przez innych ludzi. Są one też powodem trudności w życiu zawodowym, w kontaktach ze współpracownikam. Ludzie z osobowością paranoidalną stają się niekiedy pieniaczami, fanatykami. Ich wysokie mniemanie o swej moralności i ambicja powodują, że chcą być przywódcami, chcą naprawiać świat, naprawiać innych, "walczyć o słuszną sprawę". Paranoja Kaczynskiego to choroba FALSZYWYCH PRZESLANEK

 • Janusz Klobutzki

  Oceniono 1 raz -1

  A gdzie byl pieronek jak PO noca "pracowalo" i niszczylo Polske.
  Od kiedy podoba sie opozycji jak koscjol miesza sie do polityki?

 • Łukasz Macała

  0

  Nie to jak bardzo mądry człowiek się wypowie... Jaka kurde rewolucja. To że niektóre ustawy musiały wejść w tym roku, bo inaczej dopiero za rok by weszły w życie nazywamy dyktatem tak? To że rząd daje pieniądze rodzinom to złe? Bo to pieniądze od pisu. Jak swetru da będzie super!!!? To że prokuratura zamiast karać umarza sprawy. Koleś można buchnąć milony i nie można sprawdzić ile ma kasy, ale matkę kradnącą bułki będzie się ścigać. To że zamach na trybunał zrobiła platforma pierwsza to było ok? Wy czerwone konusy! hipokryci! Przecież kościół nie jest autorytetem to sami pedofile wg Wyborczej i Newsweeka to HOMOSEKSUALIŚCI są super Ich słuchajmy! Zresztą ksiądz pedofil to dla was oczywiście tylko ksiądz. Jak dla mnie to zboczeniec o skłonnościach homoseksualnych, który molestuje w 85% przypadków chłopców i zasługuje na lincz! Zwykły Gej, ale to nie polityczne to powiedzieć. Żal mi tego biednego zmanipulowanego narodu... Pieprzeni obywatele świata, bez przynależności, bez wiary. Za to tęczową flagą nad pustym łbem, a kiedyś grobem...

 • gwsol

  0

  Ten jak się odezwie to od razu słychać w tle chichot szatana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX