Czystki w TVP. Kolejna reporterka traci pracę w "Wiadomościach"

"Po szesnastu latach pracy usłyszałam, że muszę odejść", napisała dziś zwolniona z "Wiadomości" Justyna Dobrosz-Oracz. Dziennikarka dołączyła do innych pracowników TVP, którzy niedawno pożegnali się ze stacją.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Wybaczcie, ale nie sposób w takiej chwili milczeć", napisała Justyna Dobrosz-Oracz. Reporterka "Wiadomości" TVP w ten sposób odniosła się do informacji o swoim zwolnieniu. "Po szesnastu latach pracy usłyszałam, że muszę odejść, bo wieje wiatr zmian", wyznała na swoim facebookowym profilu.

Po szesnastu latach pracy usłyszałam, że muszę odejść, bo wieje wiatr zmian.. Dziękuję wszystkim kolegom z Wiadomości,...

Posted by Justyna Dobrosz-Oracz on  13 stycznia 2016


Dobrosz-Oracz związana była z TVP od 2000 r. Zaczynała w "Teleekspresie", potem aż do zwolnienia była reporterką polityczną "Wiadomości", prowadziła także "Politykę przy kawie".

Na liście nazwisk osób, które ostatnio rozstały się z TVP, widnieją już Piotr Kraśko, Karolina Lewicka, Jarosław Kulczycki, Adam Feder i Piotr Maślak.

21 lat w TVP

Jak podało Towarzystwo Dziennikarskie, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP Mariusz Pilis rozwiązał umowę o pracę z Jarosławem Kulczyckim.

Kulczycki w Telewizji Polskiej pracował od 1995 roku. Związany był głównie z TVP2. Prowadził m.in. "Panoramę" i "Wiadomości". Był też gospodarzem "Panoramy dnia", "Godziny po godzinie" i magazynu "Twoja sprawa".

W lutym ubiegłego roku przeprowadził wywiad z Łukaszem Warzechą w programie "Z dnia na dzień", który przez Komisję Etyki TVP został uznany za "naruszający zasady etyki dziennikarskiej", a zachowanie Kulczyckiego ocenione zostało jako "niestosowne i zbyt emocjonalne".

Zwolnieni też Feder i Maślak

Pożegnanie Piotra Maślaka miało miejsce na antenie TVP Info. Maślak był związany z programem od 2011 roku. Prowadził m.in. "Puls Polski" oraz serwisy informacyjne. Dawniej był także gospodarzem "Kawy czy herbaty" w TVP1.

Maślak pożegnał się z widzami na antenie. - Ja już państwu dziękuję, także za te historie, w których udało nam się pomóc bohaterom naszych reportaży, bo to przede wszystkim państwa zasługa. Dziękuję także za uwagę i mam nadzieję - kiedyś, gdzieś - do zobaczenia - powiedział.Adam Feder pożegnał się z telewidzami na Twitterze. Napisał: "Kochani, nie sposób podziękować każdemu z osobna. Spędziłem z Wami w TVP 13 lat, ponad 1/3 mojego życia... Dziękuję!".

Feder trafił do TVP Info z "Wiadomości" TVP1, gdzie był twórcą materiałów z lekkim przymrużeniem oka. To była decyzja ówczesnego prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego, który w sierpniu zeszłego roku zarządził, że "Wiadomości" powinny być mniej tabloidowe. Adam Feder pracował w Telewizji Polskiej od 2003 roku.

Nowe twarze w "Wiadomościach"

Marzena Paczuska, która zastąpiła Piotra Kraśkę na stanowisku szefa redakcji "Wiadomości" TVP, wprowadziła na antenę nowych reporterów. W "Wiadomościach" zadebiutowali Jarosław Olechowski, Klaudiusz Pobudzin, Małgorzata Wiśniewska i Marcin Tulicki.

Klaudiusz Pobudzin przez ostatnie lata pracował jako reporter w Telewizji Trwam, prowadził także program "Polski punkt widzenia".

Jarosław Olechowski od 2008 roku był reporterem TVP Info. Wcześniej pracował w TV Puls oraz w "Rzeczpospolitej".

Małgorzata Wiśniewska od lat jest reporterką "Panoramy" TVP2. Specjalizuje się głównie w tematyce medycznej.

Marcin Tulicki związany jest z TVP Katowice, jest tam reporterem "Aktualności" oraz twórcą programu "Bez korekty".

Odejścia Kraśki i Lewickiej

W poniedziałek z pracy w Telewizji Polskiej zrezygnował Piotr Kraśko - CZYTAJ WIĘCEJ. Wymówienie złożyła także Karolina Lewicka - CZYTAJ WIĘCEJ.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!