Gliński: Niemcy zniszczyli Polskę. Przez kilka pokoleń będą mieli mniejsze prawo, by nas krytykować

1. Piotr Gliński: - Niemcy zniszczyli Polskę, mają mniejsze prawa do krytyki
2. - Jeszcze przez kilka pokoleń będą mieli mniejsze prawa - dodał wicepremier
3. - Tworki pomieszane z arogancją - Gliński o słowach niemieckich polityków

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Czy mamy wojnę polsko-niemiecką? - pytała Monika Olejnik wicepremiera Piotra Glińskiego w Radiu Zet. - Wojny nie mamy, natomiast mamy bulwersujące wypowiedzi niektórych polityków niemieckich - odparł Gliński. - W zasadzie trudno to komentować, bo to są Tworki pomieszane z takim bardzo wysokim poziomem arogancji - ocenił.

- Niemcy nie wyrównali z nami rachunków, czy też myśmy nie wyrównali z nimi rachunków - dodał wicepremier. - Oni zniszczyli Polskę w sensie materialnym i kulturowym, etosowym. W czasie wojny zorganizowana była systematyczna akcja mordowania polskiej inteligencji, elity polskiego społeczeństwa - podkreślał. Wspominał o tym, że w Łodzi trzy tys. osób zostało zabitych na początku wojny tylko dlatego, że byli polskimi inteligentami. - Ci ludzie nawet nie mają swoich rozpoznanych grobów. To jest zresztą wielki dług, który mamy wobec nich jako państwo - zaznaczył Gliński.

- Czy w związku z zaszłościami historycznymi Niemcy nie mają prawa krytykować Polski? - pytała Olejnik. - Mają mniej prawa - powiedział wicepremier. - Jeszcze przez parę pokoleń będą mieli mniej prawa - dodał. Przytoczył napis na cmentarzu żydowskim w Warszawie, gdzie naród żydowski wobec Holocaustu pisze w ten sposób "Nigdy nie przebaczymy hitlerowskim oprawcom". - My Polacy przebaczyliśmy - powiedział Gliński. Jego zdaniem, w czasie wojny "cywilizacja niemiecka spadła na samo dno cywilizacji ludzkiej".

- Pewne narody przez parę pokoleń powinny jednak troszeczkę inną miarę stosować w swoich relacjach i w agresywnym narzucaniu swojego interesu narodowego innym narodom - zaznaczył wicepremier.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (900)
Gliński: Niemcy zniszczyli Polskę. Przez kilka pokoleń będą mieli mniejsze prawo, by nas krytykować
Zaloguj się
 • boso-ale-w-ostrogach

  0

  Czyż nie warte to śmiechu...? Tekst artykułu: "Niemcy zniszczyli Polskę. Przez kilka pokoleń...." a nad nim reklama o treści: "Modele Audi 2015, 0% opłata wstępna, bla bla", a dalej leci "Nicorette" .... Co to k.... za zakłamanie? Ja bym na waszym miejscu zabronił w ogóle posiadania merców, audików i innych niemieckich produktów!!! :-) Albo nie... inaczej... Niemcy powinni przez następne 300 lat dostarczać każdemu Polakowi takie autko za darmo. O, to by się krzywdy wojenne może złagodziły. Polacy, nie ośmieszajmy się! Drugiego kraju, który by tak bardzo walił głową o glebę, przepraszając za przeszłość jak Niemcy, nie ma nigdzie na świecie. Wstyd bierze za wstecznomyślność u narodu, który tak bardzo ceni wartości katolickie... Przebaczać? Gowno umiecie, a nie przebaczać. Ukazujecie cały Naród jako niedołężne i pazerne społeczeństwo. Pokazać jakieś konkretne stanowisko - okay, ale żeby sięgać do tak prymitywnych stwierdzeń. Wstyd! Z tym że zawsze to łatwiej odwracać uwagę społeczeństwa od własnej nieudolności i politycznego burdelu, wiedząc, że temat "Niemcy-wojna" zawsze chwyci w Polsce. WSTYD! PRYMITYW! No ale niestety świadczy to też o niskich lotach tej części społeczeństwa, która temu przytakuje. Ale ta głupota (jeszcze) nie boli...

 • zyks

  0

  Czyli: Szwaby, morda w kubeł ! Wolność Tomku w swoim domku ! Tyle, Szanowny Panie Premierze Profesorze Gliński, że nasz domek, to Unia :)

 • puch-atek

  0

  a pan Gliński jadł już dzisiaj Tatara na śniadanie?

 • ewa-316

  0

  A co ze Szwedami ?

 • ewa-316

  0

  Zapomniał pan o Szwedach!!

 • sclavus

  Oceniono 1 raz 1

  To może Gliński sprawi, że Polska zerwie z Niemcami wszelkie kontakty (WSZELKIE!) na kilka pokoleń i jak już te kilka pokoleń zemrze, to odnowi!
  A że polska narodowo-konserwatywna ma jakieś pretensje niemal do wszystkich nacji - to hurtem zerwać wszelkie kontakty, ze wszystkimi!... na kilka pokoleń!!!
  ... i będzie fajnie!!

 • staly_nick

  Oceniono 1 raz 1

  okazuje się, że wśród profesorów (Gliński, Pawłowicz, Terlecki) jest więcej głąbów i buraków niż bywa ich przeciętnie wśród Polaków. Smutne, ale prawdziwe.

 • xav_w

  Oceniono 1 raz 1

  Za komuny lansowano pogląd, że "brudy pierze się w domu". Każdy, kto źle się o Polsce wypowiadał za granicą był zdrajcą (a gdzie miał się wypowiadać, skoro w Polce za to mógł pójść siedzieć?). Na szczęście wielu było takich, którzy w tę propagandę komunistów nie uwierzyli i była paryska "Kultura", Radio Wolna Europa etc. To dzięki temu, że część ludzi nie uległa propagandzie komunistów mamy wolną Polskę.
  Przez to, że "brudy pierze się w domu" mamy ogromną ilość przestępstw w zaciszu domowym. I jak w przypadku patologii w rodzinie dochodzi do tragedii, to po fakcie nagle rozlegają się głosy: "gdzie byli sąsiedzi", "gdzie była pomoc społeczna" etc.

 • ml2403

  Oceniono 1 raz 1

  Może Gliński nie bardzo kumaty z matematyki ale nie jest tak trudno obliczyć, że od rozpoczęcia wojny minęło już prawie 77 lat, a to jest ok. 4 pokolenia. Ci, którzy wywołali tamtą zawieruchę już nie żyją, większość dawno temu. U pisuarów jest jednak silna tendencja odpowiedzialności genetycznej, to przecież oni tworzyli swoją biblię "Resortowe dzieci", by wypomnieć obecnym niecne poczynania ich przodków oczywiście zapominając o Kaczyńskich. Teraz wsiedli na tego konika i jadą choć nie wiedzą dokąd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX