Karolina Lewicka złożyła wymówienie i odchodzi z Telewizji Polskiej

Karolina Lewicka złożyła wypowiedzenie i zrezygnowała z pracy w Telewizji Polskiej - poinformował serwis Wirtualnemedia.pl

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wirtualnemedia.pl powołały się na Towarzystwo Dziennikarskie, które dziś wieczorem miało podać informację o rezygnacji Karoliny Lewickiej.

Dziennikarka zrezygnowała z pracy w TVP, gdzie prowadziła programy publicystyczne w TVP1 ("Polityka przy kawie"), TVP Info ("Minęła dwudziesta"), a także przygotowywała materiały do głównego wydania "Wiadomości" w TVP1.

W listopadzie tego roku w programie "Minęła dwudziesta" Lewicka przeprowadziła rozmowę z ministrem kultury prof. Piotrem Glińskim. Dyskusja była tak burzliwa, że ówczesny prezes TVP odsunął dziennikarkę od prowadzenia programu na ponad tydzień. W ocenie Komisji Etyki TVP standardy zawodowe nie zostały naruszone przez Lewicką.

Karolina Lewicka wczoraj w niemieckim dzienniku "Die Welt" odniosła się m.in. do "prześladowań prawicy, które są spowodowane jej niezłomną pozstawą". Powiedziała, że "jest przedmiotem hejtu ze strony prawicowych mediów". Dodała też, że "w przyszłości nikt nie będzie zadawał ministrowi Glińskiemu krytycznych pytań. Krytyczni dziennikarze w TVP nie mają przyszłości".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (736)
Karolina Lewicka złożyła wymówienie i odchodzi z Telewizji Polskiej
Zaloguj się
 • Ewa Grabowska

  0

  Pani Karolino,zawsze byłam i jestem fanką Pani sposobu pracy gratuluję decyzji trzeba mieć swoją dumę i nie poddawać się presji nowych władz.Zyczę powodzenia w dalszych działaniach!

 • e_block

  0

  Smutne co się stało z tym krajem nad Wisłą. Mam wrażenie że to co się teraz dzieje siedziało w polskiej mentalności od lat tylko było w jakiś sposób schowane, przykryte ale ta IV RP to niestety nasz obraz

 • tak_reasumujac

  0

  Drugi sort biega do Niemiec donieść o swojej niezłomnej i obiektywnej postawie, wzorze dziennikarstwa. Wszyscy otwierają szeroko swoje redakcyjne gazety przed niedoścignionym wzorcem z Selewickez.

 • rita57

  Oceniono 1 raz 1

  Hallo, hallo! Kto oglądał program dla Lewickiej?:)

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 4 razy 0

  Bartosz Wieliński, Karolina Lewicka - ulubieńcy gazety i niemieckich gazet, w których szczują na Polskę. Targowica się kłania.

 • noir.rouge

  0

  ten hejt w przypadku TVP jest kompletnie bez sensu, wywala się przecież, by przyjmować, swoich , a za tymi, co idą do odstrzału po prostu nikt ważny nie stoi, są na ogól ofiarami rozgrywek personalnych, bo kogoś na nowym etapie trzeba wyrzucić!

 • Oceniono 2 razy 2

  Ale pamietam wywiad tej pani Z Korwinem Mikke - powiedział jej że jest idiotka skoro zadaje takie durne pytania . I dlatego ja zapamietałam .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX