BOR wycofuje się spod domu Tuska w Sopocie. "Niemądre, mściwe i małostkowe"

1. BOR zlikwidowało monitoring nadzorujący sopockie mieszkanie Tuska
2. Funkcjonariusze zrobili to na polecenie MSWiA
3. Decyzję ostro skrytykował prezydent sopotu Jacek Karnowski
4. - To decyzja konsultowana politycznie - mówi

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do tej pory mieszkanie rodziny Donalda Tuska - a także cała kamienica - były pod całodobową obserwacją służb rządowych. Teraz szef Rady Europejskiej będzie miał ochronę BOR tylko wtedy, gdy odwiedzi Polskę - jak podaje "Gazeta Wyborcza", w piątek funkcjonariusze zlikwidowali kamery umieszczone m.in. na placu zabaw tuż obok kamienicy. Zdjęto też okablowanie z budynku, w którym znajdowało się mieszkanie wynajmowane przez funkcjonariuszy BOR w czasie, kiedy Tusk był premierem.

Co na to BOR? - Formy ochrony i działania Biura Ochrony Rządu mają charakter niejawny. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że BOR sam z siebie nie podejmuje tego typu decyzji, jest tylko ich wykonawcą - mówi w rozmowie z "GW" ppłk Dariusz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Biura. Jak dodaje, funkcjonariusze wykonywali jedynie polecenia MSWiA, któremu podlega ta formacja.

Działania BOR ostro skrytykował już prezydent Sopotu. - Jestem przekonany, że była to decyzja konsultowana politycznie, która jest zresztą niemądra, mściwa i małostkowa, szczególnie w kontekście zagrożeń, z którymi mierzy się obecnie Unia Europejska. Jest to bardzo zły sygnał dla społeczności międzynarodowej. Czy prezydentowi Europy nie należy się w Polsce szczególna ochrona? - uważa Jacek Karnowski.

Czytaj więcej na Trójmiasto.Wyborcza.pl >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (427)
BOR wycofuje się spod domu Tuska w Sopocie. "Niemądre, mściwe i małostkowe"
Zaloguj się
 • rotkan

  0

  Panie Karnowski tusk nie jest żadnym prezydentem europy, jak chcesz to ufunduj mu monitoring wycyganionego mieszkania z własnych pieniędzy.

 • hardy01

  0

  mały człowiek z naszego naczelnika państwa

 • Jan Kowalski

  0

  A niby czemu mściwa? A niby czemu PiS ma dbać o opozycje czy inne partie dbają o opozycje czy o swoje??? Zresztą przecież Tuskowi nie odmawiają ochrony BOR-u /co innego prezydent Europy a co innego jego włości i pociotki/.

 • jaga500

  0

  Pilnować pustego mieszkania?!!!

 • Józef Trofida

  Oceniono 3 razy -3

  Bardzo dobrze,z jakiej racji podatnik polski ma utrzymywać coś co służy zdrajcy i anty polakowi?

 • Wiolka Ciarkowska

  Oceniono 1 raz 1

  Czytacie,zanim skomentujecie? Jest napisane,że Tusk będzie miał ochronę TYLKO wtedy ,gdy odwiedzi Polskę. To po kiego grzyba monitorować jego chate,w której go nie ma. Monitorowac za WASZE pieniądze :)

 • Wiolka Ciarkowska

  0

  Napisali,że Tusk bedzie miał ochrone tylko wtedy,gdy odwiedzi Polskę...to po kiego grzyba bylo monitorowac jego chatę,w której go nawet nie ma.

 • adam900

  Oceniono 5 razy -3

  niech sie lump sam ochrania , dostał podwyzkę w tym roku ponad 3 tysiace , ma teraz 120 tysiecy /miesiąc , gnida , zdrajca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX