"Newsweek znieważył godło Polski". Fundacja doniosła na tygodnik. Ale właściwie za co?

Fundacja Reduta Dobrego Imienia, w której radzie zasiada m.in. wicepremier Piotr Gliński, zawiadomiła prokuraturę o tym, że "Newsweek" znieważył godło Polski. Chodzi o ostatnią okładkę tygodnika.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na okładce najnowszego "Newsweeka" widzimy rozbitego gipsowego orła w koronie. Jest to ilustracja do tematu numeru - ostro atakującego PiS dziennikarskiego "raportu" Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieśli.Okoliczności powstania zdjęcia zaniepokoiły Fundację Reduta Dobrego Imienia, która uznała, że przygotowując okładkę, grafik "Newsweeka" rozbił godło.

"Reduta zawiadamia prokuraturę w sprawie zniszczenia Godła RP przez redakcję szwajcarsko-niemieckiego Tygodnika Newsweek Polska. Redakcja dopuściła się przestępstwa opisanego w Art. 137 KK poprzez zniszczenie godła państwowego w celu przygotowania zdjęcia na okładkę numeru 2/16" - napisała fundacja w swoim newsletterze.Fundacja Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga Przeciw Zniesławieniom (bo tak brzmi pełna nazwa organizacji) sama o sobie pisze, że jej misją jest "prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II wojny światowej" oraz "przeciwdziałanie rasizmowi i ksenofobii, zwróconym przeciwko obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej".

Zasłynęła głównie protestami przeciw emisji serialu "Nasze Matki, Nasi Ojcowie", w którym żołnierze AK zostali ukazani jako współwinni zbrodniom na Żydach. Reduta domagała się również m.in. odebrania Tomaszowi Grossowi Orderu Zasługi RP oraz dodania w czołówce filmu "Ida" informacji, że niemieccy okupanci Polski prowadzili politykę eksterminacji Żydów.

W radzie fundacji zasiadają m.in. wicepremier Piotr Gliński oraz satyryk Jan Pietrzak.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (321)
"Newsweek znieważył godło Polski". Fundacja doniosła na tygodnik. Ale właściwie za co?
Zaloguj się
 • takdalejbycniemoze

  Oceniono 4 razy -4

  za ten symbol za t e barwy Polacy tracili życie, wasi przodkowie również
  Wstyd i hańba Gazeta wyborcza i Newsweek!

 • plautilla

  Oceniono 4 razy -2

  Wszędzie po zminusowaniu podłych wpisów znikają negatywne lajki, a pojawia się 1005 poparcia opinii publicznej. E-cenzura GoWniana.

 • warsawin

  Oceniono 3 razy 1

  Co to q*a za świry?

 • kruk6666

  Oceniono 6 razy 4

  Będą się sądzić z Photoshopem? Biedne PiS-owskie cebulaki.

 • ateofi

  Oceniono 4 razy 2

  No i kolejne forum zmanipulowane do granic możliwości. Ech, szkoda słów!

 • laerke

  Oceniono 9 razy 5

  Wariatkowo sie robi z PiSu.
  Glinski do TWOREK!

 • ukw8087

  Oceniono 9 razy 5

  Pissowskie Głupki ...
  Jak powstał PiS ?
  Zebrały się Głupki ... , do Kupki ...

 • drugikraand

  Oceniono 11 razy 11

  Pier...dolonym pisdzielom zupelnie odbija, a to go dlo zniewazone bo biala wrona w kawalkach, a to uczucie religijne zniewazone ba gole dupy w teatrze - zupelny odlot. Rzadki wypadek zebrania bandy dennych sqrwieli w tej samej "partii". Psychiczna choroba wodza okazala sie byc zakazna dla czlonkow - pelna Paranoja i Schizofrenia.

 • arbor_1

  Oceniono 9 razy 9

  pisogłupki nie wiedzą, że istnieją techniki komputerowe --- buahahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX