Komentarze (854)
Posłanka PiS nie obroniła pracy magisterskiej, ale myślała, że ma wykształcenie wyższe
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jerzytop

  0

  A co z tego wszystkiego jest najlepsze .Ano to że ktoś chodzi 4-5 lat do szkoły wyższej / wyższa nie dlatego ze lezy wysoko pani POSŁANKA pis-u / i okazuje się ze nawet nie wie czy ma to wyższe wykształcenie . Pani poseł czy dostała pani jakikolwiek dyplom ukończenia studiów czy nie . A może tego PANI całą gębą też nie wie . Już mieliśmy prezydenta który w amoku uważał ze jak pracownicy uniwersytetu się postarają to znajdą jego dyplom .Widać z tego ze mamy coraz więcej ludzi wykształconych którzy nie pokończyli wyższych uczelni a jak już to np nie bronili SWOJEJ pracy dyplomowej a tylko np internetową pracę dyplomową

 • radwanowiec

  Oceniono 1 raz -1

  Ja też mam wątpliwości,czy Kaczyńscy nie załatwili sobie tytułów profesorskich.Byli przy władzy,a władza może wszystko.Gierek podobno był też INŻYNIEREM.
  K...a,ale się narobiło,ci politycy wyżej s..ją jak d..ę mają.

 • amur-49

  0

  Gwoli wyjaśnienia - można mieć wyższe wykształcenie nie broniąc magisterium, jeżeli ukończyło się politechnikę lub inną wyższą szkołę o profilu inżynierskim i po obronie pracy dyplomowej uzyskało tytuł inżyniera. Jednak w przypadku posłanki Stachowiak-Różeckiej taka sytuacja nie zachodzi, skoro studiowała na uniwersytecie i tym samym inżynierem nie została. Reasumując - posłanka ukończyła wyższą uczelnie, lecz nie ma wyższego wykształcenia.

 • dublet

  0

  Kiedy kończyłem studia pod koniec 80-tych, jeszcze przed dyplomem ale po absolutorium, dziekanat wystawił mi zaświadczenie do wojska, że ukończyłem studia wyższe i piszę dyplom. Mam ten kwit do dziś, bo wystarczyło pokazać w WKU. Może przepisy się zmieniły, ale wg stanu "z kiedyś" ta pani ma wyższe! Co nie znaczy, że ma coś w głowie, bo przecież taka Beger (ta od owsa z Samoobory) zrobiła liceum prywatnie w czasie zasiadania w Sejmie a jakaś uczelnia prywatna z Przemyśla gwarantowała jej, że dostanie dyplom ukończenia, wystarczy się zapisać i zapłacić.

 • tom-mat55

  0

  Można być głąbem z dyplomem Mirka

 • semigetuza

  0

  Ludzie, Kwasniewski MA wyksztalcenie wyższe. Od zawsze, czyli od skończenia "Sorbony' czyli Wyzszej Szkoly Nauk Spolecznych przy KC PZPR. Była taka szkola, miał uprawnienia do nadawania tylulow nie tylko mg, ale i dr i prof. Kwach ja skonczyl i tytul miał. W kampanii wyborczej wytłumaczyli mu, ze epatowanie się ta "uczelnia" w nowej Polsce to obciach i zrobil się mlyn z wyksztalceniem. Przedtem Kwasniewski studiowal na SGPiS, ale olal studia pochloniety Almaturem, gorzala i Jolka. Ale jako "młody działacz partyjny z perspektywami" musial mieć studia wyższe i stad ta "Sorbona:. tak to wygladalo.

 • tyand

  0

  Oj tam! Oj tam!

 • 8zorro

  Oceniono 6 razy 4

  Ta wredna oszustka obiecała wrocławianom tramwaj na Psie Pole. Już wiemy dlaczego. Zgodnie ze swoim wykształceniem może być konduktorką w tym tramwaju.

 • ahsowa

  Oceniono 6 razy 0

  I tak to jest z wykształceniem pisowców niby jest a jakby go nie było a sądząc po wypowiedziach i zachowaniu pisowców dyplomy pokupowali na bazarze i to w dodatku od ruskich

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy -2

  Po dwóch miesiącach studiów na uczelni technicznej dwóch kolegów z mojej grupy ćwiczeniowej rozczarowało się:
  - E, trzeba się uczyć. Pieprzę, idę do milicji.
  Wykształcenie wyższe napoczęte?

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy -1

  Ukończyć studia a nie obronić pracy dyplomowej to jak wysr... się i nie podetrzeć odbytu. Niby czynność zakończona a jednak smród się ciągnie.

  Przed wojną w Warszawie istniała prywatna, zresztą żydowska, szkoła techniczna Wawelberg i Rotwand. Zajmowała się nauczaniem rzeczy technicznych, nie dbała o formalności. Za Gomułki wyszło rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego pozwalające nadać absolwentom tej szkoły tytuł inżyniera. Trzeba było przedłożyć świadectwo i złożyć podanie o nadanie tytułu inżyniera. Wyznaczono jednak nieprzekraczalny termin. Jedni się załapali ale inni nie.

 • wapienko

  Oceniono 4 razy 2

  A Kwaśniak miał wyższe ?
  Adaś bronił chłopa wtedy, bo to przecież jeden z ludzi honoru.

 • kuba0455

  Oceniono 2 razy 2

  A solidaruchy z Wrocławia uważają ją za boginię prawdomówności

 • mr.powers

  Oceniono 5 razy -1

  Czlonkom tej formacji przewaznie 'wydaje sie'...

 • bamapo

  Oceniono 3 razy 3

  Pisowcy nie dość że słabo wykształceni to jeszcze nie uczą się błędach innych (Kwaśniewski). Nie przepadam za Doopkiewiczem ale teraz widać jaką miernotą w porównaniu do niego jest ta Stachowiak.

 • Dorota Błaszak

  Oceniono 2 razy -2

  SZTUCZNY PROBLEM. OSOBIŚCIE NIE MAM TYTUŁU MAGISTRA, ALE OTRZYMAŁAM Z UCZELNI WYŻSZEJ ZAŚWIADCZENIE O STANIE ODBYTYCH STUDIÓW WYŻSZYCH (tzw. absolutorium).

 • pensylwania2

  Oceniono 1 raz 1

  To jak trzymałam w ręku dyplom ukończenia Harvardu (kolega skończył) to znaczy, że ja też się mogę chwalić, że skończyłam? :P

 • leszek.30

  Oceniono 9 razy -1

  I jeszcze pamiętny "Doktorat" Tadka Rydzyka......

 • kewlys1963

  Oceniono 6 razy 6

  Jak to mawiał Ludwik Dorn..?
  Cytując klasyka..."Łże jak bura suka..."
  Pełna KOMPROMITACJA tej Pani oraz formacji, w której funkcjonuje...

 • leszek.30

  Oceniono 11 razy -1

  To tak samo, jak "profesorami" ; Pawłowicz, czy braćmi Kaczyńskimi....Kto i kiedy nadał im tytuł profesora !??.....

 • marudna.menda

  Oceniono 4 razy 0

  Powinna zostac prezydentem, jak Kwaśniak.;)

 • jwoj1

  Oceniono 3 razy -1

  Nie jestem sympatykiem PiS-u i krytykuję stosowane przez tą formację formy zagarniania władzy,ale p.Stachowiak-Różecka jeśli zdała z wynikiem pozytywnym wszystkie wymagane egzaminy i uzyskała tzw.absolutorium,to posiada wykształcenie wyższe,co nawet jest uznawane przez ZUS i zaliczane do stażu,przy składaniu wniosku o świadczenia emerytalne.Także,absolwenci liceów i dawnych techników,nie przystępujący do egzaminów maturalnych posiadają wykształcenie średnie.Również,kończący na politechnikach 3-letnie studia inżynierskie,bez tytułu magistra posiadają wykształcenie wyższe.O czym świadczą te dane ? O tym,że uzyskanie matury i obrona pracy magisterskiej winna być dobrowolna,a konieczna jedynie dla tych absolwentów,dla których warunkiem kontynuowania dalszej nauki,czy pracy (np.na uczelni) jest posiadanie dodatkowego cenzusu.Nie ma to oczywiście nic wspólnego,z obowiązkiem uzyskiwania uprawnień (lekarza,pielęgniarki,inżyniera,technika itp.) w niektórych zawodach.Istniejąca w tej dziedzinie sytuacja,to ostatni dzwonek do zmiany istniejących kostycznych przepisów w tej materii.

 • sydio

  Oceniono 3 razy 3

  Sposób, w jaki się tłumaczy, nie pozostawia wątpliwości, dlaczego nie uzyskała magisterium.

 • d_ost

  Oceniono 5 razy -1

  Partia prawych i sprawiedliwych. Pani poseł, rozumialbym opowiadanie takich głupot (myślałam, nie wiedziałam ) w czasach przed aferą z wykształceniem Kwaśniewskiego. Ale od tamtych wydarzeń każdy już wie, że absolutorium nie wystarczy. Po co w przeciwnym razie byłoby całe zamieszanie z magisterkami, jeśli magistrem można być bez obrony pracy? Że ludzie te prace piszą i ich bronią z czystego masochizmu? Dla sportu? Proszę nie obrażać inteligencji wyborców.

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 2

  Wiadomo, że nie chciała nikogo oszukać (bo to dobra kobita) prócz swojego ukochanego prezesa no i tylko parę milionów Polaków!!

 • a.k.traper

  0

  Z tego co pamiętam to pracę dyplomową się składa po zdaniu egzaminów i zostaje poddana ocenie, natomiast broni się dysertacji na tytuł doktora?
  Przynajmniej w naszym zaocznym, muzycznym OHP ulicznym tak to wyglądało, otrzymywało się tytuł doktora grania w ch...a:)))

 • uo.rety

  Oceniono 2 razy 2

  w ankiecie sejmowej doda się rubrykę: O.M.C. Magister i po krzyku,
  (o mało co)

 • mundek42

  Oceniono 3 razy 3

  a ja mam mature i kursa niektore

 • blue911

  Oceniono 11 razy -1

  A czy wyksztalcenie Macierewicza na Uczelni Smolenskiej tez mozna uwazac za wyksztalcenie wyzsze?? Promotorem byl docent Parowka.

 • blue911

  Oceniono 5 razy -1

  Oczywiscie,ze sie "mylila"! Od 1989 Roku wielu politykom rozne grzeszki sa puszczane plazem. Bo "byl w konspiracji",hahahha.

 • kochambolka

  Oceniono 5 razy 3

  Pragnę uświadomić tu wszystkim "znafcom" wyższego wykształcenia...., że od czasu wprowadzenia unijnych norm...obecnie mamy miliony analfabetów z papierkami magistra...lub co niektórzy mają po kilka takich...zdobytych na dziwnych uczelniach przez ludzi którzy jeszcze przed 90 rokiem nie zrobili by matury!!!
  Teraz degradacja postępuje w jeszcze większym tempie... widać to z roku na rok...dosłownie...
  Z ciekawości ..przy 30% oblaniu podstawowej matury z matematyki...przeglądam te trudne zadania ...i z przerażeniem mogę powiedzieć, że POziom matur przygotowany jest chyba dla uczniów specjalnej troski....mówię tu o maturach podstawowych...bowiem zadania z egzaminu gimnazjalnego kilka lat wcześniej miały wyższy poziom....!
  Poziom studentów jest żenujący ..i tez to jest na przestrzeni kilku lat...
  .........
  My jako społeczeństwo płacimy za fikcję!!!
  Utrzymanie uczelni - których jest 2 x więcej niż w Niemczech....przy 2 x mniejszej liczbie studentów...a każda uczelnia ma "od łepka"...POziom jest ZEROWY....a w zasadzie DEPRESJA!!!....system stypendialny - ZEROWY!-bo dostają tylko bezrobotne-bez przychodu-pracujacy "na saxy"..lub Ukraińcy...
  .....
  Ta posłanka - choć bez magisterium - raczej można powiedzieć, że ma wykształcenie wyższe...choć nie ma papierka...ale nie ma problemu...zapłaci za rok w jakiejkolwiek uczelni...i papierek będzie...pracę też może nawet zlecić...do napisania - koszt około 2 000 zł...
  ....
  Proszę państwa w tym chorym kraju naprawdę jest dużo do zrobienia!, a nie zajmowanie się sprawami mało istotnymi....

 • Kot Morski

  Oceniono 2 razy 0

  A w PiS jest ktos kto klamie ?. Alez skad tylko nie wiedza ze klamia. Miala byc odnowa moralna a wlasnie rozwodnika procesujacego sie o alimenty mianowali szefemTV. PiS klamczuchy i moralna degregolada.

 • s.z.1

  Oceniono 2 razy 2

  Z tego co słyszałem, to Kwaśniewski nie miał nawet absolutorium, gdyż zabrakło mu jednego egzaminu. Pdobno jakiś profesor okazał się odporny na telefony z KC PZPR.... :)
  A swoją drogą to uzyskanie absolutorium przez kogoś, kto nie wie, że obrona pracy daje dopiero tytuł, bardzo żle świadczy o placówce w której ta pani pobierała nauki....

 • tomasz.rze

  Oceniono 4 razy 2

  Pewne są tylko śmierć, podatki i katastrofa Tu-154. Resztę da się wytłumaczyć wyborcom.

 • tomasz.rze

  Oceniono 1 raz -1

  Wyszsze.

 • tamal111

  Oceniono 7 razy 1

  Ciekawe że pani Rotenberg (Tak to lewacka ulubienica Adasia, co straszyła lemingi ''niebezpieczeństwem'' nie opluwania Polaków, przy rządach Pisu) i cała lewacka spółka mieli na sumieniu podobne czyny. Ale oczywiście organ Szechtera o tym nie pisał...

 • zgryzliwy1

  Oceniono 7 razy 5

  ja bym jej nie winil,, bo skad miala wiedziec ze nie ma wyzszego wyksztalcenia, skoro go nie ma?

  uuuhahahaha

 • kochambolka

  Oceniono 20 razy -6

  Proszę państwa to jest wobec faktycznych problemów temat zastępczy!
  Marnuje się naszą podatników kasiorę na bzdurne programy...tanki...tak jak Buzek -Tusk-RAU (ten od strzelania na autostradzie) i w ten sposób okrada się Polaków na miliardy!
  Dlaczego państwu nie przeszkadzał analfabeta, zdrajca, sprzedawczyk, zbrodniarz (zamordował między innymi 18 letniego Tadzia Szczepańskiego...) ...etc... po prostu burok i dziwkarz BOLEK???

 • kochambolka

  Oceniono 14 razy -6

  Niedawno byłam na takim kursie dla ubezpieczycieli...finansowanym częściowo z ....
  Kurs mający trwać 250 godzin...odbył się w niecałe 2 godziny ...łącznie z egzaminem...
  "Egzaminujący" prosił jednak, by w 2 odpowiedziach się POmylić....

 • kochambolka

  Oceniono 12 razy -6

  No cóż...głupota młodych często odbija się czkawką...
  Ukończenie studiów...tych przed powszechnym studiowaniem wymagało zdania średnio około 40 egzaminów!..i to była ciężka praca zwłaszcza na kierunkach ścisłych...
  System się zmienił...i ukończenie studiów przestało wystarczać jako wykształcenie wyższe...
  Napisanie i obrona pracy magisterskiej wymagało z reguły poświecenia około 3 miesięcy pracy...więc co niektórzy abiturienci to zlekceważyli, gdyż nie miało to istotnego wpływu na pracę i płacę...
  W latach 90 zaczęło się...bezrobocie zagroziło wielu osobom po studiach (bez magisterium) szczególnie w szkołach...a pensje kształtowały się na poziomie 50%....
  Gościłam wówczas kilka takich "nie magistrów", którzy musieli uzupełnić magisterium....czyli zapłacić za rok -powtórzyć ostatni rok...przy marnych pensjach...potrzebujących nastoletnich dzieciach...umierających rodzicach...

  Wymogi wykształcenia skłoniły wiele osób do przestępstwa....np. w Krakowie prawie wszyscy "klawisze" kupili sobie matury....
  Wiele osób kupiło sobie dyplomy wyższych uczelni....a znany przykład wieloletniej lekarki przyjmującej w szpitalu i przychodni po niespełna 1 roku medycyny w Łodzi, która chciała zrobić specjalizację...jest tylko żałosnym przykładem...
  Jestem pewna...a znam kilka podejrzanych przypadków...że oprócz magistrów bez matury...i tych podyplomowych - gdzie nie pilnowano wymogu ukończenia wyższych studiów...a tylko kasiory...funkcjonuje niezmiernie dużo kupionych PAPIERÓW!!!

  Już nie wspomnę o studiach rzekomo skończonych na prywatnych uczelniach czerwonych prominentów...w Krakowie wszyscy znają KSW - (obecnie Akademia Krakowska) czyli Kup Sobie Wykształcenie Jacka Majchrowskiego (prezydenta)...

 • maurorossi

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to było z "wykształceniem" Kwaśniewskiego - dla porównania.

  (wpsz w google) wpolityce.pl/spoleczenstwo/276475-rafal-kasprow-to-20-lat-temu-kraj-dzieli-sie-na-pol-wtedy-budowalo-sie-przekonanie-ze-w-polsce-prawo-to-nie-zawsze-sprawiedliwosc-a-sady-to-tylko-glosujacy-ludzie

 • tia666

  Oceniono 2 razy 0

  to teraz Mirka i Alek moga napic sie brudzia;)

 • maurorossi

  Oceniono 8 razy -2

  Kwaśniewski nie miał identycznej sytuacji. Kiedy przed wyborami prezydenckimi okazało się, że nie ma magisterium, jak twierdził wcześniej, to zaczął kłamać, że ma absolutorium, co by oznaczało według niektórych wykładni prawniczych, że i skończone studia wyższe. "Gazeta Wyborcza" oczywiście broniła Kwaśniewskiego zakumplowanego z Michnikiem przed "niesłusznymi oskarżeniami". Na koniec okazało się, że Kwaśniewski zaliczył tylko 3,5 roku i nawet nie miał absolutorium. W zasadzie takie kłamstwo było podstawa do unieważnienia wyników wyborów prezydenckich (wyborcy zostali przecież oszukani), ale w III RP nie taki numery gładko przechodziły.

 • kajetan907

  Oceniono 30 razy -8

  To tak jak Szydło jest pewna że jest premierem a Duda że jest prezydentem.

 • drugikraand

  Oceniono 9 razy -1

  Wyksztalcenia to nie ma - ale lize dupy kurduplowi i rydzowi i dla pisdzielcow jest kompetentna.
  Mozg sie lasuje kogo polglowki-polaczki wybraly do Sejmu...

 • 7zatroskana

  Oceniono 10 razy 6

  Matko jak tu rozbić ta polityczna porażke. oni zniszcza nasz kraj, dzieci beda miały codziennie religie a z nas chca zrobić idiotów. Strasznie nisko upadliśmy

 • labeo

  Oceniono 8 razy 6

  ... ale ma wykształcenie prezydenckie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX