Myśleliśmy, że to już koniec wątku wegetarian i cyklistów. Ale wtedy głos zabrał Jacek Sasin

Wypowiedź Witolda Waszczykowskiego o rowerzystach i wegetarianach budziła rozbawienie; jeszcze bardziej kuriozalne było jednak to, w jaki sposób tłumaczył ją później szef polskiej dyplomacji. Ale gdy wydawało się, że na ten temat nie da się już nic powiedzieć, do akcji wkroczył Jacek Sasin.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wegetarianizm i rowery to symbol ideologii Unii Europejskiej, która wspiera nowinki kulturowe kosztem innych zachowań - mówił. Poseł PiS tłumaczył też Monice Olejnik, że szef polskiej dyplomacji rozmawiał z tabloidem, więc mówiąc o leczeniu Polski z chorób, "używał innego języka niż napuszony język oficjalnej dyplomacji".

- Chodzi o to, że dzisiejsza Unia, zamiast skupić się na rzeczach najważniejszych dla Europy, skupia się na promowaniu różnego rodzaju zachowań, które same z siebie nie są złe - przekonywał na antenie Radia ZET. Sasin zastrzegł jednak - gdyby ktoś miał jednak jakieś wątpliwości - że nikt nie uważa wegetarianizmu za chorobę.

"Chcemy wyleczyć nasz kraj z kilku chorób"

Przypomnijmy: w zeszłym tygodniu minister spraw zagranicznych udzielił wywiadu niemieckiej gazecie "Bild". "Chcemy tylko wyleczyć nasz kraj z kilku chorób, aby mógł ponownie wyzdrowieć" - mówił Waszczykowski, uzasadniając zmiany w mediach publicznych.

"Poprzedni rząd realizował tam [w mediach - red.] określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami" - wyjaśniał.

Waszczykowski tłumaczył później, jak powinniśmy byli zinterpretować jego słowa. Jak? Warto przeczytać samemu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (603)
Myśleliśmy, że to już koniec wątku wegetarian i cyklistów. Ale wtedy głos zabrał Jacek Sasin
Zaloguj się
 • robert2016

  Oceniono 1 raz -1

  Sasin, ty faszystowski ryju. Spójrz w lustro i zobacz jak wyglądasz.

 • slone3333

  Oceniono 1 raz -1

  Puszczajcie tego debila więcej w eter, ludzie szybciej dojdą do wniosku że mają rękę w nocniku.

 • loonax007

  Oceniono 2 razy 2

  Kraj w ruinie (czy to jeszcze aktualne?) a naród jest chory. uleczy nas doktor Sasin z Ciemnogrodu z doktorem Waszczykowskim- kołtunem. Ordynuje prezes.a Beata Klempa za akuszerkę lepszego jutra.

 • kubasiwy07

  Oceniono 3 razy 1

  No, jak się na was patrzy, to rzeczywiście wyglądacie na takich, co to tylko tani garmaż i podroby... ew. golona. Tacy jacyś gminnie parciani wszyscy jesteście.
  Co do rowerów natomiast, to pewnie każdy chciałby tylko na Kasztance, he, he.
  A rzeczywistość skrzeczy :-(

 • Janusz Podogrodzki

  Oceniono 3 razy 1

  Sprzedam rower. Kupię książkę " Tysiąc potraw ze świni". I nie mam tu na myśli sasina. Kupię co tydzień kilka kilo obgryzionych kości, nie muszą być zbyt ładne, chcę wrzucać je do śmietnika. Chcę żyć spokojnie w Polsce nie będąc goniony przez bojówki pisu.

 • evident

  Oceniono 5 razy 1

  o żesz ty psuarze kim wy jesteście nawiedzeni czy otumanieni

 • gfedcba321

  Oceniono 6 razy 2

  kolejny idiota w tej grupie idiotów. Jeszcze trochę i zabraknie miejsc na psychiatrii żeby ich leczyć.

 • mrjarwit

  Oceniono 6 razy 2

  Ten kretyn ośmieszy Polskę na cały świat! Może to da się leczyć? Psychiatrzy zabierzcie głos!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX