"Newsweek" ogłasza "gwałt na Polsce", a "wSieci" nagradza prezydenta Dudę [W TYGODNIKACH]

Czystkom w ministerstwach i złym ustawom PiS poświęcono najnowszy numer "Newsweeka", który z okładki krzyczy mocnym tytułem "Gwałt na Polsce". O czym jeszcze przeczytamy w najnowszych numerach tygodników?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zobacz wszystkie okładki>>>"Gwałt na Polsce" - to temat okładkowy najnowszego "Newsweeka". Ów gwałt to "czystki w ministerstwach, krytyka w Polsce i zagranicą za ustawy medialną i o Trybunale Konstytucyjnym"

W tygodniku znajdziemy także - według zapowiedzi wydawcy - odpowiedzi na pytania: Dlaczego to, co robi PiS jest tak niebezpieczne dla Państwa? Czego obawia się Paweł Pawlikowski, reżyser oscarowej "Idy"? Jak krakowianie oceniają swojego krajana, prezydenta Andrzeja Dudę? . Więcej>>>

Dlaczego to, co robi PiS jest tak niebezpieczne dla Państwa? Czego obawia się Paweł Pawlikowski, reżyser oscarowej "Idy"? Jak krakowianie oceniają swojego krajana, prezydenta Andrzeja Dudę? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym wydaniu "Newsweeka". Pierwszy w nowym roku numer naszego magazynu ukaże się jutro. W wersji cyfrowej będzie dostępny już o 20 na platformie "Newsweek Plus".

Posted by Newsweek Polska on 3 stycznia 2016


"wSieci" najnowszym wydaniem uderza w Henrykę Krzywonos-Stycharską. "Próbuje się ją przedstawiać jako legendarną opozycjonistkę o zasługach równych Annie Walentynowicz. Przeczy temu wiele faktów i relacji wciąż żyjących uczestników wydarzeń z sierpnia 1980 r. Także akta IPN, do których dotarliśmy, wskazują, że w życiorysie 'Heni tramwajarki' istnieje więcej znaków zapytania, niż sądzono" - czytamy w zapowiedzi.

W numerze także o nagrodzie Człowieka Wolności Tygodnika "wSieci", której laureatem został prezydent Andrzej Duda.  Więcej>>>

"Wprost" i "Do Rzeczy" nie ukazują się w tym tygodniu, ze względu na przerwę świąteczno-noworoczną.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (199)
"Newsweek" ogłasza "gwałt na Polsce", a "wSieci" nagradza prezydenta Dudę [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • malgosiazb

  Oceniono 18 razy -12

  szCzujne pisowskie trolle 24hana dobę w robocie. co za nędzne zajęcie.... nie wstyd wam?

 • cezaris

  Oceniono 14 razy -10

  A lojalka Jarka została w końcu sprawdzona przez grafologa?

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 7 razy 5

  Oczywiście, że Krzywonos to fałszywa legenda. PRL skończył się dzięki duetowi Kryże - Piotrowicz. A przywódcą strajkowym był Jarosław Zbawiciel, zawsze dziewica.

 • sysiler

  Oceniono 6 razy -2

  Newsweek -kolejna bezstronna gazeta? I profanacja godła na okładce. Wg nich Polska to CHDiKK?

 • lesnygalicjan

  Oceniono 6 razy -2

  A kto czyta ten propagandowe goowno chyba tylko w Goownianej Gazecie na Czerskiej.....

 • wojtek2784

  Oceniono 5 razy -1

  Gdyby "Newsweek" był własnością Polaków , to wtedy będzie można mu wierzyć ?

 • pascvale

  Oceniono 11 razy 1

  Ktoś tego szmatławca jeszcze kupuje?

 • kikut5

  Oceniono 21 razy 3

  Wysokość emerytury, jaką w swoje oświadczenie majątkowe wpisała Henryka Krzywonos-Strycharska (62 l.), wywołała ogromne poruszenie. Posłanka PO dostaje 6200 zł miesięcznie, to trzy razy tyle, ile dziś wynosi średnia emerytura. Jak ustalił Fakt, była działaczka opozycji tak wysoką emeryturę byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi (58 l.), temu samemu, który podniósł Polakom wiek emerytalny.

  Prawie 60 procent polskich emerytów dostaje dziś emerytury mniejsze niż 2000 zł brutto. Jak to więc możliwe, że Henryka Krzywonos-Strycharska, była tramwajarka, która potem prowadziła rodzinny dom dziecka, dostaje od państwa ponad trzy razy więcej? Faktowi udało się rozwikłać zagadkę emerytury pani poseł.

  Wysokość emerytury, jaką w swoje oświadczenie majątkowe wpisała Henryka Krzywonos-Strycharska (62 l.), wywołała ogromne poruszenie. Posłanka PO dostaje 6200 zł miesięcznie, to trzy razy tyle, ile dziś wynosi średnia emerytura. Jak ustalił Fakt, była działaczka opozycji tak wysoką emeryturę byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi (58 l.), temu samemu, który podniósł Polakom wiek emerytalny

  Prawie 60 procent polskich emerytów dostaje dziś emerytury mniejsze niż 2000 zł brutto. Jak to więc możliwe, że Henryka Krzywonos-Strycharska, była tramwajarka, która potem prowadziła rodzinny dom dziecka, dostaje od państwa ponad trzy razy więcej? Faktowi udało się rozwikłać zagadkę emerytury pani poseł.

  Henryka Krzywonos przeszła na emeryturę już w wieku 56 lat. Jako była motornicza mogła mogła przejść na wcześniejszą emeryturę na korzystniejszych zasadach. Ale to wcale nie świadczenie z ZUS jest najważniejszym składnikiem jej comiesięcznej emerytury.

  Jak ustaliliśmy, w lipcu 2009 roku Krzywonos dostała też drugą – specjalną emeryturę – aż 3500 zł miesięcznie. Przyznał ją premier Donald Tusk.

  Szefowie rządu mają prawo przyznawać Polakom specjalne świadczenia za szczególne osiągnięcia. Jerzy Buzek (75 l.) przyznał taką dożywotnią emeryturę byłej marszałek Senatu Alicji Grześkowiak (74 l.) i swojemu ministrowi Januszowi Pałubickiemu (67 l.). Leszek Miller (69 l.) uhonorował w ten sposób m.in. Ninę Andrycz (†102 l.), Hankę Bielicką (†91.), Kazimierza Górskiego (†85 l.) czy wdowę po komendancie głównym policji gen. Marku Papale (†39 l.).

  – Premier Tusk nie był zbyt chętny do udzielania emerytur specjalnych. Rocznie przyznawał tylko 3–4 takie świadczenia – opowiada Faktowi Jan Rulewski (71 l.), senator PO, który pomagał opozycjonistom w uzyskiwaniu specjalnych emerytur. Henryka Krzywonos-Strycharska takie świadczenie dostała. Ale kiedy ją o nie zapytaliśmy, nie chciała mówić o szczegółach. – Atmosfera wokół mnie zrobiła się jak za komuny – powiedziała tylko Faktowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX