Jeśli jeszcze mieliście wątpliwości, jaki jest plan PiS na media, ten wpis WSZYSTKO wyjaśnia

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz na stronach internetowych Radia Maryja podzieliła się swoją (i zapewne partyjną) wizją i spostrzeżeniami, dotyczącymi mediów publicznych. Mediów, których apolityczność, wg Pawłowicz, jest mitem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Oto kilka myśli, które przekazuje nam prof. Krystyna Pawłowicz:

1. "Władza musi mieć środek przekazu"

Wybrana grupa polityczna ma więc prawo, a nawet musi mieć dostęp do dysponowania takim narodowym, publicznym środkiem, by po prostu móc skutecznie działać oraz, by obywatelskie prawo do niezniekształconej oficjalnej informacji było realizowane. To oczywisty wymóg rządzenia z wyborczego mandatu społecznego: niezniekształcony przepływ informacji od władzy i do władzy.

2. "Władza musi mieć wpływ na media publiczne"

(Rządzący - red.) muszą dysponować mediami publicznymi, na które - jako obdarzeni mandatem wyborców - muszą mieć wpływ, i to wpływ bezpośredni.

3. "Media rządowe nie są od kontroli władzy"

Trzeba jednak mocno podkreślić, że media publiczne, a poprawniej - media "rządowe" NIE są, co do zasady, od "kontroli władzy", bo od "kontroli władzy" i "patrzenia jej na ręce", jak też "rozliczania" władzy są media PRYWATNE, które w Polsce przez 8 lat rząd lewicowo-lewacko-postkomunistyczny ochraniały medialnie przed społeczną krytyką, fałszując jej dokonania i ukrywając prawdę o jej ekscesach i aferach.

4. "Apolityczność mediów jest fałszem"

Media publiczne to media rządowe, i są to jak najbardziej media "polityczne". Oczekiwanie ich "apolityczności" jest dysfunkcjonalne i nielogiczne. (...) "Apolityczność " mediów to fałsz w mediach i brak odpowiedzialności moralnej za kłamliwe pośrednictwo fikcyjnie "apolitycznych" dziennikarskich przeciwników politycznych.

5. "Media publiczne powinny służyć do rządzenia państwem"

Myślę, że reformowane właśnie media publiczne winny być analizowane w prawdzie, bez politycznej poprawności i hipokryzji. Mają służyć suwerenowi i wybranym przez niego każdorazowo przedstawicielom do sprawnego rządzenia państwem.

Co dokładnie zmienia "mała ustawa medialna"?

Ustawa ma polegać na przekształceniu Telewizji Polskiej, Polskiego Rada i Polskiej Agencji Prasowej ze spółek skarbu państwa w instytucje kultury. Kierownictwo tych instytucji ma być wybierane przez Radę Mediów Narodowych, w której skład wejdą eksperci wybierani przez Sejm, Senat i prezydent.

Według znowelizowanej ustawy media mają realizować misję w obszarze kultury,edukacji, w tym edukacji historycznej i polityki historycznej, promocji Polski w świecie i w obronie dobrego imienia Polski.

Ustawa przewiduje także, że rola Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostanie ograniczona.

Projekt zakłada też, że "zarząd i radę nadzorczą wskazuje minister skarbu, a mandaty obecnego zarządu wygasają w dniu wejścia ustawy w życie".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1134)
Jeśli jeszcze mieliście wątpliwości, jaki jest plan PiS na media, ten wpis WSZYSTKO wyjaśnia
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Głąb, głąb, głąb do sześcianu.

 • Tadeusz Lazar

  0

  Czuchnowski w TVP Info, choć zaproszony, odczytał protest z listą "profesjonalistów" jednej opcji - Targowicy KODu, Petru, PO i PSLu - rzekomo pkrzywdzonych i pozbawionych środków do życia. Niech im Komorowski, którego kryli i nawet mając akredytacje (zablokowane dla Trwam i Republiki) nie zrelacjonowali i zamilczeli SENSACYJNY proces prezydenta Polski Komorowskiego w którym kłamał jak bura suka i niczego nie pamiętał.
  Niech zamiatają ulice. Albo idą pod kościół, może dowiedzą się gdzie są...po raz pierwszy w życiu...jak znają święto 6 króli,...Kto jest Kutcher? Kto to jest Kutcher? Hanna Lis biegała po korytarzach TV...chodziło o zamach na Kutcherę które zna każde POLSKIE dziecko..

 • Tadeusz Lazar

  0

  Tadeusz! Ja też Tadeusz.
  I też popieram to co napisałeś: I znowu wybieracie komentarze które by odpowiadały waszemu chlebodawcy pochodzenia żydowskiego p. Michnikowi. Wybieracie fragmenty wyrwane z kontekstu. Sami wiecie co piszecie i jak próbujecie ogłupić naród Polski. To samo robiła TV publiczna za Polaków pieniądze. Jak można być bezczelnym aż tak. Dziwie się sobie i innym, że na takie coś Polacy pozwalają we własnym kraju. W Izraelu nawet jeśli minister powiedział /dobrze to pamiętam/ że Palestyńczycy to są insekty i należy ich wytępić /jak insekty/ to nikt mu nic przykrego /nawet Merkel/ nie powiedział.

 • Tadeusz Lazar

  0

  Targowica ..odcięcie od reklamowego cyca musi nastąpić już!
  Te nienawistne, nikczemne i haniebne wpisy to efekt propagandy agenturalnej kapusi.

 • zenekkompresor

  0

  I wszystko jasne!
  Polecam: otakepolske.org.pl/ciemny-lud-to-kupi/jacek-kurski-nowy-prezes-tvp/

 • mrjarwit

  0

  Przede wszystkim nie ubliżajcie profesorom tytułując tą panią profesorem! Ponadto taka refleksja: prawica zawsze, jak uczy historia, podpierała się KK aby dość do władzy mimo że nigdy nie ma na celu obrony najsłabszej części społeczeństwa tak jak np. Lewica. Wyraźnie widać że interesy prawicy i KK są zbieżne!!! W przypadku PiS zaplątali się w swoje obietnice wyborcze z których ciężko będzie się wyplątać , występując przede wszystkim przeciwko drugiej partii prawicowej jaką jest PO! To jest walka pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim! Prawica zawsze będzie dążyć do powiększenia swoich majątków bez względu na sposób!!! Dlatego nie ma co się dziwić pani Pawłowicz !!!

 • ja-szamanka

  0

  "...od władzy do władzy....????" a co z plebejuszami pani Pawłowicz?

 • robert2016

  Oceniono 2 razy 2

  Pawłowicz, ty jesteś wzorem faszystwskiej śmierdzącej ciiiiipy, która nie wie co mówi. Obyś się udławiła twoimi faszystowskimi ideami i skończyła jak Benito Musolini, największy z faszystów.

 • sarhenziel

  Oceniono 2 razy 2

  Podobno toto jest prawnikiem,kto temu chamowi dał zaliczenie z prawa konstytucyjnego.Jaki
  uniwersytet dał tytuł mgr i dalej dr,o habilitacji nie wspomnę.
  Więc krowo cię pouczam suwerenem jest naród,część tego narodu dała wam prawo do sprawowania władzy,ale jako suweren może wam ją zabrać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX