Prezydent Duda w orędziu: Władza zwierzchnia w naszym państwie należy do narodu

- Uważam, że prawo w Rzeczypospolitej powinno być tworzone z obywatelami, a przede wszystkim dla obywateli - mówił w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda. Wezwał do ?rozmowy i wzajemnego szacunku? i życzył Polakom m.in. optymizmu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Już niedługo zaczniemy odliczać minuty i sekundy dzielące nas od nowego, 2016 roku. Złożymy sobie życzenia, ale pojawi się też zapewne moment refleksji, co udało nam się osiągnąć przez minione 12 miesięcy, a jakie plany i marzenia chcielibyśmy zrealizować w nadchodzącym roku - zaczął swoje noworoczne orędzie prezydent Andrzej Duda.

- Jako prezydent Polski życzę wszystkim moim Rodakom, wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej, abyśmy w coraz większym stopniu stawali się wspólnotą - powiedział Duda. - Łączy nas kultura, język, a przede wszystkim miłość do Ojczyzny - podkreślił.- Władza zwierzchnia w naszym państwie należy do narodu. Dlatego uważam, że prawo w Rzeczypospolitej powinno być tworzone z obywatelami, a przede wszystkim dla obywateli - stwierdził prezydent.

"Możemy różnić się w opiniach, lecz musimy ze sobą rozmawiać"

- Mamy wspólne cele i dążenia, choć różne poglądy. Żyjemy jednak w demokracji, a swoboda wypowiedzi to jedna z jej wielu zalet - powiedział prezydent Duda i zaznaczył: "możemy różnić się w opiniach, lecz musimy ze sobą rozmawiać, słuchając i szanując się nawzajem".

Prezydent złożył życzenia m.in. rodzinom, przedsiębiorcom i emerytom, naukowcom i sportowcom. - Chciałbym, aby nasza wspólnota obejmowała coraz liczniejszych Polaków wracających do Ojczyzny. Mam nadzieję, że władze państwowe i samorządowe zadbają o to, by owe powroty były łatwiejsze - stwierdził Andrzej Duda.

- Wszystkim Polakom - w Ojczyźnie i poza jej granicami - gorąco życzę, by spełnili wszystkie swoje marzenia. Aby uwierzyli w siebie, aby popatrzyli w przyszłość z optymizmem - powiedział na koniec prezydent.

Cały tekst orędzia można znaleźć na stronie Kancelarii Prezydenta.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1571)
Prezydent Duda w orędziu: Władza zwierzchnia w naszym państwie należy do narodu
Zaloguj się
 • awers777

  0

  łże jak pies, nie ma wstydu
  naród utożsamia z poddanymi kaczora, Kaczyński ma mówić co jest dobre dla narodu, obrzydliwe

 • jan.58

  0

  NARÓD MÓWI - PRZECZ Z TAKI PREZYDENTEM!

 • artur702

  Oceniono 1 raz 1

  Śliski goguś z durną miną. Obrzydliwy facet.

 • artur702

  Oceniono 1 raz 1

  Każde zdanie wypowiedziane w noworocznym orędziu Dudy zostało już wcześniej wyszydzone i okpione faktycznymi czynami tego samego Dudy.

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  A ja uważam PISowców za „bolsze(wiekszosc)wików”
  Ten sam typ mentalności.
  Jedynie słuszna racja i patent na powszechną szczęśliwość narzucaną nie „ludowi” ale „suwerenowi”/”narodowi”, co na jedno wychodzi.
  Tyle że pisizm nie walczy z kościołem katolickim, a wprost przeciwnie – jest z nim w ścisłym przymierzu.

  W tym sensie przypomina putinizm, którego wspiera z wzajemnością cerkiew

 • k.gembiec

  Oceniono 4 razy 4

  jak go widze to robi mi sie niedobrze

 • echfranka

  Oceniono 4 razy 4

  ..władza należy do narodu PIS-owskiego -to mał na myśli prezydent.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX