Podpalili mu restaurację, tuż przed Nowym Rokiem. Udostępnił nagranie z monitoringu i prosi o pomoc

Policja poszukuje sprawcy podpalenia Karczmy Solnej w Kołobrzegu. Przyda się każda pomoc.
Zdarzenie miało miejsce krótko po północy, w nocy z 29 na 30 grudnia. Ofiarą podpalenia padła restauracja Karczma Solna w Kołobrzegu.

Zamaskowany mężczyzna, przebrany w kombinezon malarski, najpierw próbował zamazać farbą w sprayu kamery, a potem z kanistra oblał budynek substancją łatwopalną.

Na szczęście ochrona poinformowała o podpaleniu Karczmy Solnej straż pożarną, a ta zareagowała błyskawicznie. Budynek przetrwał pożar, ale nie obyło się bez strat.

- To był straszny moment, kiedy ochrona zadzwoniła z informacją, że karczma płonie. Widok był okropny - mówił dla TVN24 Grzegorz Rydwański, właściciel restauracji - Dzięki Bogu pożar udało się opanować, aczkolwiek straty są dość znaczne, spalona została fasada i okna. O mały włos, a budynek by spłonął. Moim zdaniem to było celowe.Celowe podpalenie

Podpalacz dokładnie wiedział, co robi. Znał umiejscowienie kamer i nie pozwolił, żeby ślady substancji łatwopalnej znalazły się na jego ubraniu.

Pomimo dwóch prób, sprawcy nie udało się zamalować obiektywów kamer, które były zabezpieczone na taką ewentualność. Na nagraniu udało się uchwycić zajście.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zabezpieczyli pojemnik z substancją ropopochodną i nagrania z monitoringu - poinformowała przedstawicielka biura prasowego szczecińskiej policji, st. asp. Irena Kornicz - Funkcjonariusze pracują nad wyjaśnieniem okoliczności pożaru i ustaleniem sprawcy. W tej sprawie przesłuchiwani są świadkowie. Podpalacz nadal pozostaje nieuchwytny dla policji.

Pomocy w poszukiwaniach przestępcy, poprzez udostępnienie nagrań ze swoich kamer, chcą udzielić inni kołobrzescy restauratorzy. Liczą, że w ten sposób uda się ustalić trasę przemieszczania się podpalacza, bądź zdobyć inne informacje mogące przyczynić się do schwytania mężczyzny.

Podpalaczowi grozi nawet do 5 lat więzienia. Restauracja nie zawiesiła działalności - odbędzie się w niej impreza sylwestrowa.

Nasze najlepsze teksty z 2015 roku. Czytaj w aplikacji Gazeta.pl LIVE!