Radni Zamościa mają dość rządów PiS. I w imieniu wszystkich mieszkańców przyjęli TĘ uchwałę

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Radni przyjęli uchwałę w imieniu wszystkich mieszkańców Zamościa
2. W dokumencie piszą o zaniepokojeniu rządami PiS
3. Swoje stanowisko skierowali też do Marszałka Sejmu oraz wszystkich posłów


- Pomysł na wyrażenie naszego głosu sprzeciwu padł, gdy śledząc transmisje z obrad Sejmu zobaczyliśmy, w jaki sposób PiS przegłosowuje swoje pomysły zupełnie nie licząc się ze zdaniem opozycji i nie zwracając uwagi na to, co myślą i mówią zwykli obywatele - przyznaje w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" Bartosz Sierpniowski z Komitetu Obrony Demokracji.

Zamojscy radni PiS mają 10 z 23 mandatów; ponieważ nie udało się im utworzyć koalicji, rządy przejęła opozycja. To właśnie dzięki jej poparciu samorządowcom udało się teraz przegłosować uchwałę. Posłowie PiS w ogóle nie wzięli udziału w głosowaniu.

"W poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej i w obronie godności konstytucji, w imieniu mieszkańców Rada Miasta Zamość wyraża stanowczy sprzeciw i oburzenie nad sposobem stanowienia prawa, a zwłaszcza przeprowadzaniem ważnych ustaw ustrojowych. Wyrażamy również niepokój nad dzieleniem obywateli na lepszych i gorszych. Martwią nas przejawy braku szacunku dla postaw patriotycznych i obywatelskich. Oczekujemy, że stanowienie prawa powinno odbywać się z poszanowaniem najwyższego aktu prawnego w Polsce jakim jest konstytucja i uwzględniać opinie mniejszości parlamentarnej" - czytamy w dokumencie cytowanym przez Radio ZET.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (570)
Radni Zamościa mają dość rządów PiS. I w imieniu wszystkich mieszkańców przyjęli TĘ uchwałę
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  Oceniono 1 raz -1

  Jakim prawem wypowiadają się w imieniu WSZYSTKICH mieszkańców Zamościa, skoro reprezentują tylko ich część? Bo przecież radni PiS nie głosowali za tą idiotyczną uchwałą, a reprezentują niemałą część mieszkańców miasta. A może to po prostu kolejny przekręt gazety, bo w cytowanym tekście nie ma nic o "wszystkich" mieszkańcach? Taki "drobny" dodatek, zmieniający zasadniczo sens przekazywanej informacji. Podobnie jak kłamliwy nagłówek, że Papież Franciszek jakoby "zezwolił" na stosowanie antykoncepcji.

 • marekmarek44

  Oceniono 2 razy -2

  Dla rozjaśnienia ściemnienia: w Zamościu w wyborach samorządowych ZWYCIĘŻYŁ PIS!
  Tak samo na PREZYDENTA miasta zwyciężył rekomendowany przez PIS Andrzej Wnuk.
  Jednak PiS uzyskał 10 na 23 radnych, więc nie ma większości i rządzi miastem dość egzotyczna koalicja: PO - SLD(która przyjęła technicznie inną nazwę) oraz klub wyborczy Zamoyskiego .Razem mają 13 radnych i przegłosowują KAŻDĄ uchwałę, ZAWSZE głosując solidarnie razem i ZAWSZE przeciw radnym PiS. Jedyną ideą spalającą tych kolesiów jest zwierzęca nienawiść do PiS nic więcej, to tyle w temacie, pozdrawiam z tego pięknego miasta!

 • smerfofil

  Oceniono 1 raz -1

  Prezes i tak wymyśli dyżurne kłamstwo o gorszym sorcie Polaków w Zamościu
  Należałoby pomyśleć o wznowieniu działalności Trybunału Norymberskiego.

 • duchswiety124

  Oceniono 1 raz -1

  no no, a już myślałam (po wyborach), że ściana wschodnia to tereny stracone dla Polski...
  Jeśli tam ludzie zaczynają myśleć to pisowskie ciemniaki powinni zacząć pakować walizki

 • razb1947

  0

  Gorszy sort

 • Oceniono 1 raz -1

  Wspanialy, renesansowe cacuszko i z wlasciwego okresu, zasluguje na wiecej niz wiejski PiS, to jest miasto niezwykle, do tego z najpiekniej spiewajacym Grechuta, tak pieknej polszczyzny nie bedzie mial juz nikt jak wlasnie ten zamoscianin. Kocham Lubelszczyzne ale dzis najbardziej Zamosc.

 • tag1

  Oceniono 1 raz -1

  zgnoić pisuar gdzie są jeszcze normalni Polacy, olewać ciem moczem kartofla albo go utłuc na piure

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 2 razy 2

  "Radni Zamościa mają dość rządów PiS więc pojęli uchwałę" w imieniu swoim oraz też zwolenników PiS. że mają dość rządów PiS.

  Taki majstersztyk nie może się obejść bez nagrody, więc załączam pusty śmiech: LOL :-D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX