Kukiz mocno: "Kurski w TVP? To będzie masarnia" [CYTATY]

Paweł Kukiz był dziś gościem programu "Jeden na jeden" w TVN24. Lider ugrupowania Kukiz '15 rozmawiał z Bogdanem Rymowskim m.in. o ustawie o "mediach narodowych" i o Trybunale Konstytucyjnym. Wybraliśmy dla was 5 najmocniejszych cytatów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. "Gdyby prezes Rzepliński był człowiekiem honoru, podałby się do dymisji"

Tak Paweł Kukiz odniósł się do wypowiedzi prezesa Trybunału. Rzepliński stwierdził, że "nawet 1000 Kukizów nie ruszy podstaw ustroju". - Przypominam prezesowi, że Konstytucja jest dla obywateli. To obywatele mogą ją zmienić. Mówienie, że nie może zrobić tego 1000 Kukizów, to jak mówić, że nie może tego zrobić 1000 obywateli. Tak być nie może - upomniał lider Kukiz '15.

2. "Trzeba zaorać media publiczne"

- Trzeba doprowadzić do powstania rzetelnej ustawy o mediach publicznych - mówił Kukiz w programie "Jeden na jeden". - To, co wyprawiały media publiczne pod koniec rządów PO, było nie do przyjęcia. Były wtedy nie tyle mediami, ile agencją piarową Platformy - ocenił Paweł Kukiz.

3. "Ustawa o mediach narodowych nie jest tak naprawdę ustawą"

- Ta ustawa to tak naprawdę nie ustawa, tylko akt prawny. Służy temu, żeby pozbyć się z mediów publicznych zwolenników Platformy - powiedział Kukiz. Dodał też, że obawia się ambicji Prawa i Sprawiedliwości. - Od dawna mówię, że mamy w Polsce partiokrację. Boję się, że PiS stanie się taka sama jak PO - dodał.

4. "Jacek Kurski to rzeźnik. To będzie masarnia"

Tak Paweł Kukiz odniósł się do faktu, że to Kurski zajmie się reformą TVP. Chodziło mu o bezkompromisowość nowego wiceministra kultury - Kurski zrobi dokładnie to samo, co robiło PO gdy przejęło władzę osiem lat temu - uznał lider Kukiz '15.

5. "Trzeba zmienić Konstytucję. Będę rozmawiał o tym ze Schetyną"

- Daj Bóg, zmienimy Konstytucję. Zwłaszcza fragmenty dotyczące sędziów w TK. Im szybciej tym lepiej - powiedział Paweł Kukiz. - PiS poparł nasz projekt zmian w Konstytucji. Będę rozmawiał o tym również z Grzegorzem Schetyną - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (159)
Kukiz mocno: "Kurski w TVP? To będzie masarnia" [CYTATY]
Zaloguj się
 • andrzej23195

  Oceniono 2 razy -2

  Same prymitywy w tym forum Kukiz to patriota ale dla was to pan Kukiz , a patriotyzm to pojęcie wam obojętne i obce . Gdyby taki tępak pomyślał że ta zmiana jest konieczna aby zapobiec manipulacją wszystkich partii . Aby interes Polski i Polaków zawsze był nadrzędną wartością którą nie można będzie manipulować w imię tej czy innej opcji . Aby społeczeństwo naprawdę rządziło w tym kraju i nie mogło być manipulowane aby Polska była dla Polaków .

 • andrzej23195

  Oceniono 3 razy -1

  Chcecie czy nie to Kukiz ma rację i będzie w następnych wyborach miał dużo więcej zwolenników . Teraz postępuje rozważnie kiedy trzeba zmian tam jest kiedy trzeba krytykować nie owija w bawełnę . Petru którego wylansowały PO i ich tuba propagandowa media przegraja bo wystepują wbrew i przeciw ustawom dobrym dla Polski i polaków . Mówiąc o Kurskim ma rację to najgorszy wybór .

 • pisubek

  Oceniono 2 razy 0

  Ten upiorny ryjek Kukiza żądną myślą nieskażony...

 • ula-56

  Oceniono 3 razy 1

  Kukiz wlazł w gó... ,ale po co??????? chyba że chodzi mu o emeryturę ,a ta się zbliża jak śpiewał PAN JEZUS JUŻ ITD!!!!!!

 • loonax007

  Oceniono 4 razy 2

  Zarówno kandydowanie do sejmu, jak i prawo do głosowania powinny być prawnie obwarowane obowiązkowym badaniem poziomu umysłowego. Może ktoś wreszcie powie na głos, że niestety większość tego narodu poziom niedouczenia, ignorancji i zwykłego prymitywnego chamstwa wyklucza z prawa podejmowania decyzji mających wpływ na życie ogółu. Pana Kukiza dotyczy to takoż, jak i przeważającej części PISu.

 • es-q

  Oceniono 3 razy 1

  Było już PPPP, był lepper, był janowski.. Było kilku pajaców i durniów w polityce polskiej...
  Teraz kukiz ich zastępuje a ma dobrych kompanów sojuszników, koalicjantów w pisie...Oj ma....

 • sebione11

  Oceniono 4 razy 2

  "Masakra" Lepper przy nim to mistrz intelektu.

 • steq1

  Oceniono 5 razy 5

  gdybym wiedział,że nie podasz mnie ndo sądu za obrazę kukiz to bym tutaj publicznie powiedział czym ty jesteś. Nie waqżne czy poseł czy grajek.jesteś tym samym. Pieniaczem !!!! tyle tylko mogę powiedzieć. Reszty domyś się sam lub niech dopiszą ci co mają ukryte IP.

 • senior2244

  Oceniono 6 razy 6

  Naćpany kretynie popieraj PiSuary bardziej, niedługo ci się do d..y kaczor dobierze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX