"Afera madrycka" umorzona. Hofman, Kamiński i Rogacki nie staną przed sądem

1. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. trzech byłych posłów PiS
2. Wg niej "nie doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem"
3. Loty posłów m.in. do Madrytu, opłacane z sejmowej kasy, były legalne


Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pod lupą prokuratury byli Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki, którzy tanimi liniami lotniczymi podróżowali do Madrytu i innych stolic europejskich. Deklarowali wyjazdy samochodem prywatnym, a koszty podróży rozliczali jako ekwiwalent za bilet lotniczy.

Kancelaria nie czuje się poszkodowana

Jak informuje portal Tvn24.pl, śledczy ustalili, że nie doszło do oszukania Sejmu. "Powodem spodziewanego umorzenia śledztwa jest brak doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Sejm" - czytamy.

Wg portalu okazało się, że Kancelaria Sejmu przyznała posłom ekwiwalent na bilet lotniczy, niezależnie od tego, jakim środkiem transportu rzeczywiście podróżowali. Posłowie deklarowali, ile kosztować będzie bilet oraz noclegi, a pracownicy Kancelarii taką sumę wypłacali.

Tvn24.pl informuje, że Kancelaria Sejmu nie czuje się poszkodowana. Prokuratorzy badający tę sprawę potwierdzili, że to właśnie ona decydowała o wysokości ekwiwalentu. Dodatkowo Hofman, Rogacki i Kamiński zwrócili pobrane kwoty.

Pieniądze oddał również Zbigniew Girzyński, który w 2014 roku zrezygnował z członkostwa w PiS po tym, gdy pojawiły się zastrzeżenia co do jego służbowych wyjazdów. Również jego wątek w tej sprawie został umorzony.

1,5 roku "afery madryckiej"

Sprawa wyszła na jaw jesienią 2014 roku. Hofman, Rogacki i Kamiński podróżowali do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Towarzyszyły im ich żony. Posłowie na tę podróż pobrali kilkanaście tysięcy złotych zaliczki z kasy Sejmu, deklarując, że będą jechać samochodem. W rzeczywistości polecieli tanimi liniami.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (367)
"Afera madrycka" umorzona. Hofman, Kamiński i Rogacki nie staną przed sądem
Zaloguj się
 • malus.irena

  0

  W tym pisdzielstwie to sami złodzieje vide hofman,kaminski, gizynski i jakis trzeci, którego nazwiska nie warto pamiętać. Całe piśdzielstwo na czele z bezzębnym domagało się zwrotu 300 zł diety przynosząc "lewe" zwolnienia chociaż wszyscy ich widzieli w pełnym zdrowiu. teraz znowu złodziejem okazuje się dupek, który robi u pisdzielców chyba za min. finansów. Co za rządów doczekał się ten kraj !!.

 • Kamil Kania

  Oceniono 1 raz 1

  JARUSIOWI SIĘ STĘSKNIŁO A MOŻE ZIOBRZE - W KAŻDYM RAZIE KOMUS LODA BĘDA ROBIĆ I DUPY DAWAĆ ;-)

 • hurdy-gurdy-x

  0

  Kiedy przeprosiny w Gie Wu?

  PS

  zobaczcie sobie jak trybunał chce wydać WASZE pieniądze

  trybunal.gov.pl/uploads/media/16_Ogloszenie_zmiana_terminu_12_11.2015.pdf

  Obchody 30-lecia istnienia trybunału założonego przez Jaruzela
  bizantyjski cyrk za milion złotych

 • khathet

  0

  Czym się oni od PO różnią? Posłowie PO aferami trzęśli jak iluzjonista kartami z rękawa i prokuratura też nic im nie robiła.
  No,ale Polacy-ci co głosowali-chcą skakać z PO na PiS i odwrotnie, proszę bardzo. Miłej zabawy w tym cyrku.

 • swietyszczur

  Oceniono 4 razy -4

  PiS traktuje Polske jak swoj cyrk , malpy z PiSu sa pod ochrona .

 • nikodem41

  0

  W Polsce jest inne prawo dla posłów w Sejmie ( wiadomo "wybrańcy " Narodu ) ,a inne w " obrocie " publicznym ! Gdyby pracownik zrobił taki " myk " obojętnie czy w firmie państwowej czy prywatnej ,wyleciałby z pracy na " zbity pysk ". Wybrańcy Narodu mogą okradać Państwo w majestacie prawa ! Tylko czekać jak Ci dżentelmeni wystąpią o odszkodowanie za straty wizerunkowe i moralne !

 • glunek

  Oceniono 1 raz 1

  KOLESIOSTWA ciąg dalszy prawdopodobnie ? :)

 • rr-ss

  Oceniono 3 razy 3

  no to z powrotem na salony polityczne ! prezes czeka

 • banwit

  Oceniono 10 razy -4

  Kruk krukowi..........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX