Piotr Kraśko w mundurze na okładce "wSieci". Będzie pozew

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Na okładce "wSieci" ukazano Piotra Kraśkę w mundurze
2. Tygodnik porównał go do propagandystów z czasów stanu wojennego
3. Kraśko zapowiedział wytoczenie "wSieci" procesu


Tygodnik braci Karnowskich słynie ze wzbudzających kontrowersje okładek. Z ich powodu z "wSieci" procesowała się m.in. Monika Olejnik (przegrała) czy Tomasz Lis (wygrał), a także Ewa Kopacz (wyrok jeszcze nie zapadł).

Tym razem tygodnik mocno uderzył w TVP oraz personalnie - w Piotra Kraśkę, przedstawiając go jako ubranego w mundur redaktora telewizyjnego z czasów stanu wojennego. Chodzi o rzekomy "medialny zamach stanu". "Wiadomości" Piotra Kraśki mają zaś "walić na oślep, kłamać i manipulować na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego".

W noworocznym wydaniu tygodnika ?wSieci? Marcin Wikło i Marek Pyza odsłaniają skalę manipulacji w mediach publicznych. ...

Posted by W Sieci on  Saturday, December 26, 2015


Szef "Wiadomości" skomentował sprawę na Twitterze. Jego zdaniem osoba piastująca ważne stanowisko w mediach nie powinna łatwo ulegać emocjom, obrażać się, dawać się sprowokować ani procesować, jednak w tym przypadku zrobi wyjątek i wytoczy proces wydawcy "wSieci".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!