KRRiT w swoim raporcie: TV Trwam i Republika najbardziej stronnicze

1. KRRiT przeanalizowała kampanię parlamentarną z 2015 roku
2. Raport mówi o tym, że relacjonowane były głównie poczynania PO i PiS
3. Najwięcej zastrzeżeń rada miała do informacji TV Trwam i Republiki


Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Raport Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pokazał, że wszyscy nadawcy skupiali się przede wszystkim na relacjach z działań Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałe partie były pokazywane krócej oraz w dalszych częściach serwisów informacyjnych.

Rada nie miała zastrzeżeń co do serwisów wydawanych przez TVP1, TVP2, Polsat i TVN. Raport podaje, że to Polsat News najlepiej wypełnił kryteria misji publicznej, a wiadomości TVP1 miały najbardziej transparentną strukturę informacji wyborczych.

TV Trwam tylko dla PiS, a Republika "jednostronna i nieobiektywna"

TV Trwam ze swoimi "Informacjami dnia" oraz TV Republika z "Dzisiaj" wzbudziły największe zastrzeżenia. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele KRRiT powiedziali, że "w TV Trwam mamy do czynienia z ignorowaniem pluralizmu, bo 98,8 proc. to udział jednego komitetu wyborczego".

Goście na antenie TV Trwam podczas kampanii parlamentarnej występowali przez 16 godzin i 15 minut, gdzie czas ekspozycji polityków PiS wyniósł dokładnie 16 godzin.

Autorzy raportu zwrócili też uwagę na program "Dzisiaj" w TV Republika, który - wg nich - był najbardziej stronniczy. "Materiały 'Dzisiaj' należy uznać w większości za jednostronne, nieobiektywne i krytyczne wobec tylko jednego komitetu wyborczego (PO) i aprobujące dla innego (PiS)" - piszą autorzy.

Badania wykonało Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego. Objęło ono główne wydania serwisów informacyjnych: "Wiadomości" TVP1, "Panoramy" TVP2, "Faktów" TVN, "Wydarzeń" w Polsacie, "Informacji dnia" TV Trwam, "Dzisiaj" TV Republiki i "Informacji dnia" Superstacji. Trwało od 17 do 23 października 2015 roku.

>>> TU ZNAJDZIECIE PEŁNĄ TREŚĆ RAPORTU <<<

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (319)
KRRiT w swoim raporcie: TV Trwam i Republika najbardziej stronnicze
Zaloguj się
 • erg_samowzbudnik

  0

  KRRiT stało tam gdzie stało ZOMO , jest niemiecką opcją , mówię to ja , Jarosław Polskęzbaw.

 • darek4019

  Oceniono 1 raz 1

  Czekam kiedy PiS wpadnie na pomysł utworzenia Ministerstwa Propagandy. I tu wietrzę duże kłopoty, bo jak znalezć ministra ze szpotawą stopą

 • antybasta

  Oceniono 2 razy 0

  Tu nie chodzi tylko o stronniczość. Takiego chłamu świat nie widział. Dziennikarski stan prenatalny!

 • kretus15

  Oceniono 2 razy -2

  A TVP, TVN i Polsat za Platformą, Lewicą i Nowoczesną. Czyli wszystko się sumuję i zgadza !

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  Spoko, zmieni się skład, to i zmienią się opinie. Tak to już jest na tym świecie. Nie ma czegoś takiego jak neutralność, bezstronność, niezależność i obiektywizm. Wszystko zależy od tego, kto za kim stoi i kto płaci, a nic nie dzieje się za darmo, nawet dobroczynność jest dobroczynnością głównie dla "dobroczyńcy" (najtańszy lams). NWWD.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 1 raz 1

  łabędzi śpiew starej rady - nowa KRRiT [Kościelna Rada Radia [Maryja] i Telewizji [Trwam]] będzie rozliczać TiVi Kiwi i redakcję GW.

 • greg2408

  0

  czemu mnie taka ocena nie dziwi?

 • duchswiety124

  Oceniono 1 raz 1

  ja i bez takich badań (na pewno kosztownych) mogłabym to samo powiedzieć. Przecież to słoniowi jasno, że rydzykowe tv-divadlo i kretyńskie 'republikańskie" to największa żulia, najbardziej nienawistna proPiSowska mendownia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX