Radio ZET: Nowe standardy w MZ. Ekspert ds. kontroli leków... sam sprzedaje wyroby farmaceutyczne

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Do obowiązków eksperta należy kontrola urzędników Ministerstwa Zdrowia
2. Radio ZET: Ekspert ma firmę sprzedającą wyroby farmaceutyczne
3. Resort zdrowia nie widzi w tym żadnego problemu


Jak podaje stacja, ekspert prowadzi kontrolę w jednym z newralgicznych działów ministerstwa - w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji. To właśnie tam przygotowuje się m.in. listy leków refundowanych, a urzędnicy są szczególnie narażeni na naciski firm farmaceutycznych.

Od kilku dni w resorcie trwa kontrola, której celem jest zweryfikowanie kontaktów urzędników z koncernami. Radio ZET dowiedziało się jednak, że prowadząca je osoba według KRS sama jest 100 procentowym udziałowcem firmy handlującej wyrobami farmaceutycznymi.

Co na to resort zdrowia? - Ekspert złożył pisemne oświadczenie, iż nie ma przeszkód, by prowadził kontrolę. Zawarta z nim umowa zobowiązuje go do trzymania w tajemnicy spraw, które pozna w ministerstwie - mówi w rozmowie ze stacją rzeczniczka MZ Milena Kruszewska.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (279)
Radio ZET: Nowe standardy w MZ. Ekspert ds. kontroli leków... sam sprzedaje wyroby farmaceutyczne
Zaloguj się
 • iwano10

  0

  Gdyby był komuchem,miał rodziców w PZPR,nadawałby się pod mur.Ale taki drobiazg ma go skreślić jako fachowaca czy eksperta?Kamiński ma wyrok a zajmuje się ściganiem przestępców,ot,taka niespodziewanka...K......a gdzie ja trafiłem?Dożyję chociaż ostatnich kilku dni w normalnym kraju?

 • starydziadek43

  0

  Moja żona też mi przysięgała wierność a jak policzyłem to około 4000 razy miała w swojej dziurce przyrządy innych dupobiorców. Zdumiała się, że to aż tylko tyle.

 • hhesse

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli państwo dziennikarze sprawdzili w KRS to znaczy, że mowa o PKD. Pan ekspert może mieć tam wpisaną produkcję statków kosmicznych, co nie znaczy że to robi. Nie wpsominając już o takim drobiazgu jak to, że wyrób farmaceutyczny nie musi oznaczać produktu leczniczego. Jeśli faktycznie pan ekspert prowadzi hurtownię/aptekę albo ma 100% udziałów w firmie farmaceutycznej :-) etc. to dlaczego nie ma o tym informacji z nazwą firmy tylko jakieś insynuacje bez nazwiska i danych?

 • marekserafin

  0

  Panie ministrze
  Wstyd. Jak Pan jeszcze może się golić? Przecież trzeba czasem spojrzeć w lustro.
  Z takim nazwiskiem to jeszcze większy wstyd.

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 2

  A niby dlaczego minister Radziwiłł ma się niepokoić kiedy to jest jego kolega i na dodatek aktywny członek PIS więc poza wszelkimi podejrzeniami.

 • andrzej2310

  Oceniono 15 razy -11

  Ale to nasz uczciwy złodziej z PIS. Po co tyle nerwów????

 • kot2ka

  Oceniono 2 razy 2

  Takie kpiny tylko mogą się odbywać głęboko w dżungli albo tylko w Polsce !!! Taki bydlak nazywany ekspertem od leków powinien co najwyżej być ekspertem od lewatywy !!!! Ciemniaki i prostaki nic głupszego i tak by nie wymyślili !!!!

 • mockturtle

  Oceniono 17 razy -11

  To są właśnie standardy pisowskie. Bezkompromisowa uczciwość. Facet wraca z ministerstwa, zarządza własnym biznesem - ale nie korzysta z tajemnic handlowych, do których ma dostęp jako ekspert. Ma taką blokadę. Albo ku... dwa mózgi.

 • zd46

  Oceniono 17 razy -11

  Zlodziej w KASIE a PiS w d.upie. Zyczenia swiateczne dla WAS PiSowcy od Pawelka Ku-kiz-klana (cytat z piesni prgramowej PiS-Kukiz15):"Jak ja was k...y nienawidzę, I jak ja wami k...y gardzę,Jak ja się za was k...y wstydzę,Gdy za granicę czasem zajrzę"........"Nadejdzie kiedyś taki czas,Za wszystko k...y zapłacicie, W helikoptery wsadzę was, I nigdy już tu nie wrócicie" i zyczenia na Nowy 2016 rok: "Jak ja was k...y nienawidzę, Jak do was bym z kałacha bił".......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX