Jeżeli chcesz zrobić film przeciw paleniu marihuany, głównej roli NIGDY nie może grać w nim leniwiec [WIDEO]

Ta kampania przeciw paleniu marihuany miała się rozejść po sieci. I rozeszła się, tylko nie do końca tak, jak życzyłby sobie stojący za nią rząd australijskiego stanu Nowej Południowej Walii. Nic dziwnego, skoro palaczy przedstawił jako urocze leniwce.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Sloth" to po angielsku leniwiec. Wyrażenie "Stoner sloth" ma oznaczać osobę upaloną marihuaną, której tempo reakcji i bystrość umysłu dorównują sympatycznemu, choć powolnemu zwierzęciu, jakim jest leniwiec. Rząd australijskiego stanu Nowej Południowej Walii postanowił wykorzystać leniwce w kampanii społecznej, mającej zniechęcić młodzież do palenia marihuany. Ale coś nie wyszło - pisze "Adweek".

W pierwszym filmie nadużywanie marihuany przeszkadza młodzieńcowi imieniem Jason podać sól przy stole:W drugim marihuana utrudnia zdanie egzaminu:A w trzecim nie pomaga w byciu fajnym na imprezie:Co nie wyszło? To, że przedstawienie palaczy marihuany jako gigantycznych, przerośniętych leniwców, jest tak absurdalne, że ludzie na Twitterze zaczęli pytać, ile marihuany wypalili urzędnicy rządu Nowej Południowej Walii bądź pracownicy agencji reklamowej, zanim wpadli na taki pomysł:

Jakby tego było mało, ostatni z filmów prezentuje, jak źle jest palić marihuanę, pomija natomiast czerwone plastikowe kubeczki w rękach rozbawionej młodzieży - kubeczki łączone w popkulturze USA i Australii z piciem alkoholu - zauważa "Guardian".

To, że kampania najwyraźniej nie zagrała na odpowiednich nutach, zauważył sam premier Nowej Południowej Walii Mike Baird:

"Nie jestem pewien, gdzie ludzie z rządu Nowej Południowej Walii wynaleźli bliźniaków Chewbacki [postać z Gwiezdnych Wojen - red.], ale te filmy to jest coś" - napisał.

A internet zareagował po swojemu. Wypuszczając na Youtube'a parodię za parodią. Na przykład tak prezentuje się były premier Australii Tony Abbott jako leniwiec:A tak leniwiec przypomina, że sól w nadmiarze nie jest zbyt zdrowa:Od chybionej kampanii odcięło się nawet australijskie Narodowe Centrum Prewencji i Informacji ds. Marihuany (NCPIC), które podkreśliło w oświadczeniu, że zaangażowanie ekspertów Centrum ograniczyło się w tym przypadku do podstawowej analizy innych anty-marihuanowych kampanii oraz kilku "ogólnych rekomendacji". O pomyśle z leniwcami NCPIC miało zaś dowiedzieć się dopiero, gdy filmy zostały opublikowane - pisze "Guardian".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (57)
Jeżeli chcesz zrobić film przeciw paleniu marihuany, głównej roli NIGDY nie może grać w nim leniwiec [WIDEO]
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz 1

  Szwecja zawiesza połączenia kolejowe z Danią. Z powodu napływu uchodźców.
  =========================================================
  Ten terroryzm polegajacy na zalaniu Europy muslimami jest skuteczniejszy niz zamachy bombowe. Europa sama sie unicestwia.

 • jmb2

  Oceniono 6 razy 0

  Mieszkam i pracuję w Anglii pośród reprezentantów różnych grup społecznych i jestem przerażony skalą zjawiska palenia marihuany oraz innych dopalaczy w Anglii,
  Był też taki okres, kiedy idąc ulicą blisko otwartych okiennic ...w prawie co trzecim domu czułem ten wyjątkowo nieprzyjemny smród. (Pamiętajmy, że choć jesteśmy ludźmi podobnymi do siebie to jednak każdy z nas ma inną chemię w swoim organizmie i organizm każdego z nas będzie na te same czynniki reagował inaczej.) Ostatnio zjawisko to tak jakby zmniejszyło się może po interwencji jakiś służb.

  Teraz od pewnego czasu obserwuję jak po sąsiedzku nasz 40 letni Rodak, który od co najmniej 20 lat jest poza Polską i poza swoją rodziną (wcześniej pracował w Irlandii i Hiszpanii ), który nie zawsze dostaje pracę a pracuje tylko poprzez angielską Agencje Pracy Tymczasowej ... zaczyna się powoli staczać, nie mając pracy nie ma pieniędzy na czynsz (za wynajęty pokój) jego dług podobno sięga już około 2000 funtów, landlord traci już cierpliwość i ostrzega go, że zbyt długo czekać nie będzie a z takim obciążeniem psychicznym on nerwowo nie wyrabia i chyba zaczął coś brać ... To się chyba dobrze nie skończy. I choć ten człowiek ma wysoki iloraz inteligencji zbyt długi okres pozostawania bez pracy i brak pieniędzy oraz to co bierze na uśmierzenie bólu - dewastuje jego psychikę. ...

  Cale szczęście, że też po sąsiedzku w nieużytkowanym od dłuższego czasu domu, nie dłużej jak od miesiąca, swoją siedzibę otwarło Stowarzyszenie wspomagające ludzi w kryzysie, chyba przejrzeli na oczy, że to niekorzystne zjawisko zaczynał już w Anglii narastać.

 • bratjolki

  0

  Pamiętacie "Bazpieczny autobus" (YT) przez MSW?
  Wszystko bylo nie tak, z wyjatkiem moze pomyslu. Chiciaz i tu zrzucono odpowiedzialność na rodzicow zamiast na kontrole techniczną. Ale to dygresja.
  Czekam na Przystanek Woodstock pod patronatem dzisiejszego ministra kultury.

 • jmb2

  Oceniono 3 razy -1

  cytat" z portalu ... zapytaj onet pl

  "Długotrwały efekt po marihuanie. Pomocy!
  Siemka, mam problem. Nie jestem jakimś wielkim palaczem ale palę zioło regularnie.
  Z tym że teraz upaliłem się jakimś paskudnym skunem, ponieważ faza była trochę inna, bardziej bolesna jakbym się zatruł i chyba właśnie tak jest. Paliłem to w piatek i już prawie tydzień (dzisiaj - czwartek) mnie trzyma. Ogólne otępienie mózgu, delikatność psychiki, co chwilę mam przerażające wątpliwości co mi jest i kiedy to zejdzie. Do tego ucisk w głowie, piersi i kroczu (gdy dopadają mnie wątpliwości).

  Odkładam pójście do lekarza bo mnie zamkną mnie do psychiatryka albo wcisna jakieś psychotropy.

  Co radzicie? Czy może warto iśc do lekarza, czy on może pomóc? Kiedy to wreszcie przejdzie? Próbowałem wapna, magnezu, witaminy c, herbaty zielonej i wysiłku (aczkolwiek po nim mi bylo gorzej). Najlepiej mi jak zajmuje czyms uwagę, ogladam jakieś lekkie filmy czy seriale. Proszę o poważne odpowiedzi, co mam robić?"

 • coalesce

  Oceniono 3 razy 3

  Eee. Może mam dziwne poczucie humoru, ale mi się ta kampania podoba.
  I tak, na ogół wolę towarzystwo zjaranego leniwca (który na ogół jest jednak wesoły), niż nachlanego, może pawiana?
  Ale to nie zmienia faktu, że marihuana zamula i inteligencji raczej nie podwyższa- jak z każdą używką trzeba mieć umiar.

 • jmb2

  Oceniono 6 razy -4

  cytat: z portalu psychiatria.pl ....
  "Gościu, nigdy nie brałam żadnego narkotyku. Na szczęście ktoś kiedyś w młodości przestraszył mnie przed skutkami zażywania.

  Niestety, mojego syna nikt nie ostrzegł. Marihuana spowodowała u niego schizofrenię paranoidalną. Ze zdrowego, wspaniałego chłopaka o olbrzymim potencjale stał się na powrót wylęknionym dzieckiem. Nie marnuj swojego życia".

 • paastafarai

  Oceniono 6 razy 6

  co za dużo to niezdrowo i tak jest ze wszystkim
  taki filmik można by zrobić z użytkownikami nadużywającymi na przykład piwa i co?
  lepszy ujarany leniwiec niź agresywny bełkoczący nachlany
  prawda obłudni alkoholicy?

 • twojastaranakolanach

  Oceniono 13 razy 9

  A na końcu filmu zabrakło: "Materiał finansowany przez producentów i sprzedawców wody alkoholowej"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX