KOD odpowiada na ataki Kukiza. "Jutro nasi prawnicy podejmą przygotowania działań prawnych"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. KOD zapowiada podjęcie działań prawnych ws. Pawła Kukiza
2. Powód? "Oszczercze ataki" muzyka na uczestników manifestacji


Paweł Kukiz przez całą sobotę komentował na Facebooku manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Najpierw dostało się Tomaszowi Lisowi za jego wystąpienie na wiecu w Warszawie, potem oberwała też "Gazeta Wyborcza" i Ryszard Petru.

Na koniec Kukiz zadedykował "obrońcom demokracji" swoją piosenkę "Jak ja was k***y nienawidzę". W teledysku widzimy zdjęcia Donalda Tuska, Aleksandra Kwaśniewskiego czy Leszka Balcerowicza, a w tle słychać słowa: "Rozpasłe mordy, krzywe ryje. Ku****o wszędzie tam gdzie wy. Jak ja was k***y nienawidzę. Jak do was bym z kałacha bił".

I na dobranoc- obrońcom "demokracji" dedykuję. https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig

Posted by Paweł Kukiz on  19 grudnia 2015


"Marsz KOD-u był finansowany przez żydowskiego bankiera"

Rano lider ugrupowania Kukiz'15 był też gościem porannej audycji Moniki Olejnik. - Marsz Komitetu Obrony Demokracji był finansowany przez żydowskiego bankiera - mówił na antenie Radia ZET. Poproszony o sprecyzowanie kogo ma na myśli, zanurzył się w sieci, by ogłosić, że to George'a Soros.Kukiz czytał na głos, że "Soros, amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe, intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji, który ma budżet 150 milionów złotych i jest finansowany z mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego.

Jak dodał, "pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie liberalno-lewicowe organizacje pozarządowe, walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów"

KOD: Oszczercze ataki. Podejmiemy odpowiednie kroki

Teraz na słowa Kukiza odpowiada KOD. "W związku z oszczerczymi atakami jutro prawnicy KOD podejmą przygotowania działań prawnych, które zabezpieczą dobre imię nas wszystkich" - czytamy.

"Nie możemy pozwolić, żeby politycy obrażali obywateli przez publikowanie kłamstw ani żeby komunikowali się z nami przy użyciu wyzwisk. Oczywiście, każdy swoimi wypowiedziami daje świadectwo o samym sobie w pierwszym rzędzie. Ale my na tym poziomie nie będziemy podejmować rozmowy" - dodaje przewodniczący organizacji Mateusz Kijowski.

Mateusz KijowskiSzanowni Państwo!W związku z oszczerczymi atakami niejakiego Pawła Kukiza na Komitet Obrony...

Posted by Komitet Obrony Demokracji on  20 grudnia 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: