Dorn wyjaśnia skok PiS na TK: KRRiT i Służba Cywilna są w konstytucji. A Kaczyński chce tam wprowadzić swoich janczarów

- W Konstytucji są Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Służba Cywilna. Twarde narzędzia uprawiania władzy i to obchodzi prezesa. Kaczyński chce tam wprowadzić swoich janczarów - powiedział Ludwik Dorn w Radiu ZET. Tak były marszałek Sejmu skomentował ataki PiS na Trybunał Konstytucyjny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Dorna sens awantury o Trybunał jest "prosty jak konstrukcja cepa", a celem prezesa Kaczyńskiego jest sparaliżowanie prac TK, tak aby ten nie mógł orzec o niezgodności z konstytucją ustaw, które zamierza wprowadzi PiS. Chodzi m.in. o ustawę likwidującą media publiczne oraz nowelę ustawy o Służbie Cywilnej. Wtedy - przekonywał Dorn - Kaczyński będzie mógł doprowadzić do "kolonizacji tych obszarów państwa".

- Kaczyński chce otworzyć drogi przyspieszonego awansu, stworzyć takie jaczejki w administracji rządowej i w mediach publicznych z zagorzałych zwolenników i cynicznych, inteligentnych karierowiczów. Janczarów, takich urzędniczo-dziennikarskich janczarów. To będzie zmiana na gorsze - ocenił były współtwórca PiS, a w ostatnich wyborach kandydat do Senatu z poparciem Platformy Obywatelskiej.Dorn wykpił słowa prezesa Kaczyńskiego, który na demonstracji w obronie rządu i prezydenta, mówił m.in. , że Trybunał może zablokować "dobrą zmianę" i projekty ustaw podnoszących kwotę wolną od podatku lub wprowadzającą program 500 złotych na dziecko.

- Ta argumentacja może przemówić tylko do najbardziej zagorzałych albo najbardziej niemądrych zwolenników obecnego obozu władzy. Jak można tak przedstawiać Trybunał, który uznał obecną kwotę wolną od podatku za niekonstytucyjną? To jest sprzeczne z faktami - mówił Ludwik Dorn.Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (174)
Dorn wyjaśnia skok PiS na TK: KRRiT i Służba Cywilna są w konstytucji. A Kaczyński chce tam wprowadzić swoich janczarów
Zaloguj się
 • jurekde

  Oceniono 1 raz 1

  KK to główną przyczyną nieszczęścia kraju nad Wisłą...wyprawy krzyżowe przeciwko Cesarstwu ! Polskiemu,królobójstwo,upadek za rządów króla jezuity,palenie starych ksiąg by zatrzeć dumną przeszłość a potem Targowica i poddanie się pod opiekę carycy...tak to wszystko zawdzięczamy KK...teraz wskutek waśni kolejny raz grozi nam upadek i zależność od Kk

 • iwano10

  0

  Żałosna jest ta nasza polityka.Dorn, jak wcześniej Kamiński i Giertych,kiedyś pretorianie i wielbiciele prezesa,nagle stali się jego i jego partii,zagorzałymi krytykami.Chcą uchodzić za"niezależnych aczkolwiek sprawiedliwych"ale to tylko zemsta za odsunięcie od koryta.

 • partogen

  Oceniono 1 raz 1

  marszałek Dorn jak odszedł od pisuarów, to gada do rzeczy, reaktywacja nastąpiła na dobre.

 • teddy68

  Oceniono 2 razy 2

  PRL wraca , "Program Partii programem narodu " "Zbudujemy druga Polskę " itd .. Czy można dwa razy obalac komune ? Jeszcze jakiś czas temu nie uwierzyłbym a dziś widzę ze może to się zdarzyć ..

 • romek4805

  Oceniono 2 razy 2

  nareszcie pan marszałek przejrzał i zorientował się gdzie jego były braciszek dąży prezes chce polską zawładnąć i mianować się królem polski ale najw2yżej może zostać królem swoich politycznych karłów

 • anias54

  Oceniono 5 razy -3

  Czytalisn
  Czytalismy "Trybune Ludu"- czytajmy "Gazete Wyborcza"! To takie samo scierwo!

 • inspiko

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczynski ma gdzies nasz Kraj on ma tylko zemste przed oczami! Obudzcie sie! Zrobmy to co trzeba zrobic!

 • anias54

  Oceniono 3 razy -1

  "Nowy " Zolnierz Wolnosci" to GW!

 • anias54

  Oceniono 3 razy 1

  Dorn to pijak i glupiec!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX