Roman Giertych ma kłopoty. Powód? Słynne wideo z marszu w obronie demokracji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Do Okręgowej Izby Adwokackiej wpłynął wniosek o ukaranie mecenasa
2. Zachowanie Giertycha miało "uwłaczać godności zawodu adwokata"
3. Powodem skargi jest nagranie z sobotniej manifestacji w obronie demokracji


Roman Giertych był jednym z bardziej aktywnych uczestników demonstracji "Obywatele dla demokracji". Mecenas z mikrofonem w ręku skandował hasła "Kto nie skacze, ten za PiS-em, hop, hop" czy "Precz z Kaczorem dyktatorem!".

Giertycha nagrano, jak skakał na marszu. Internauci nie przepuścili okazji >>>

To nie koniec: prawnik wczuł się w rolę i razem z innymi zgromadzonymi skakał z szerokim uśmiechem:Teraz do Okręgowej Izby Adwokackiej wpłynęło jednak pismo od osoby prywatnej, która domaga się ukarania byłego wicepremiera. - Jej zdaniem Giertych wystawia złe świadectwo profesji adwokata. Pismo trafiło do sekretariatu Naczelnej Rady Adwokackiej, a ta podejmie decyzję, co dalej z nim zrobić - potwierdza w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik prasowy warszawskiej ORA Joanna Sędek.Sędek nie wyklucza, że w sprawie może zostać wszczęte nawet postępowanie dyscyplinarne - podjęcia takich kroków chce też poseł PiS Daniel Milewski. - Nie sposób polemizować z opinią, że skakanie pana Giertycha po murku polskiego parlamentu nie licuje z godnością adwokata - twierdzi parlamentarzysta cytowany przez "SE".

Co na to Giertych?

Były szef MEN odpowiedział już Milewskiemu na Facebooku. "Ja naruszyłem godność prezesa? Nigdy w życiu bym tego nie zrobił. Coraz bardziej go przecież lubię. Od 8 lat chodziłem i straszyłem Kaczyńskim i PiS-em, a wszyscy mówili że mam obsesję i jestem na jego punkcie świrnięty (...). I dzisiaj co? Po tylu latach doczekałem się swojego 5-minut" - napisał.

List do posła PiS Daniela MilewskiegoWielce czcigodny pośle!Dowiedziałem się, że złożył Pan doniesienie na mnie do w...

Posted by Roman Giertych - strona oficjalna on  16 grudnia 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!