Znów ostra kłótnia polityków na Ukrainie. Awakow i Saakaszwili obrzucali się wyzwiskami. Ale nie tylko...

1. Szef MSW Arsen Awakow pokłócił się z Micheilem Saakaszwilim
2. W trakcie awantury Awakow rzucił w gubernatora szklanką wody
3. Petro Poroszenko skrytykował zachowanie polityków


Jeszcze nie ucichły echa niedawnej awantury w ukraińskim parlamencie (Podczas przemówienia premier Arsenij Jaceniuk został uderzony bukietem kwiatów , a jeden z posłów chciał go wynieść z trybuny), a tamtejsi politycy znów o sobie przypomnieli. Tym razem do bardzo ostrego starcia przed kamerami doszło między ministrem spraw wewnętrznych Arsenem Awakowem a odeskim gubernatorem Micheilem Saakaszwilim.

Kłótnia i oblewanie wodą

Obaj panowie pokłócili się na oczach prezydenta Petra Poroszenki podczas transmitowanego przez media posiedzenia rady ds. reform. Powodem były wzajemne oskarżenia o korupcję.

Awakow zaatakował Saakaszwilego za rzekome próby zablokowania prywatyzacji jednego z odeskich zakładów. - Nie będę z panem dyskutował - odpowiadał zirytowany Saakaszwili, przechodząc do kontrataku i nazywając Awakowa złodziejem. Twierdził też, że udowodni, jak bardzo skorumpowany jest rząd, którego członkiem jest Awakow. Podkreślał, że on sam nie ma żadnego majątku, a jedynie swoją "reputację i nazwisko".

Gdy Saakaszwili rozpędzał się, w dalszym ciągu nazywając Awakowa raz po raz złodziejem, krzycząc i waląc pięścią w stół, minister nie wytrzymał. Awakow zerwał się z miejsca i rzucił w gubernatora szklanką wody. Obaj panowie nie przestawali na siebie krzyczeć, aż w końcu spotkanie zostało przerwane.

Całą kłótnię można zobaczyć na YouTube'ie. Awakow rzuca w Saakaszwiliego wodą ok. 2:38.- Złodzieju! Tacy ludzie jak ty kończą w więzieniu - wykrzykiwał na odchodne Saakaszwili. - Zdążyłeś już zrujnować swój własny kraj! Wynoś się z mojego kraju! - odpowiadał Awakow. Następnie obaj kłócili się o to, kto z nich jest Ukraińcem, a kto... "złodziejem" i "klaunem".

Poroszenko komentuje

Do sprawy odniósł się później Poroszenko. Jak podaje TVN24, stwierdził on w oświadczeniu: "Podczas posiedzenia Rady wulgarne przekleństwa i obelgi są nie do przyjęcia, zwłaszcza te z ksenofobicznym podtekstem, które godzą w godność narodową człowieka i kwestionują jego ukraiński patriotyzm".

Wydaje się jednak, że lepszym komentarzem do całej sytuacji była reakcja Poroszenki podczas samej awantury. Wychwycił to jeden z użytkowników Twittera.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (141)
Znów ostra kłótnia polityków na Ukrainie. Awakow i Saakaszwili obrzucali się wyzwiskami. Ale nie tylko...
Zaloguj się
 • homo-homini-lupus

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież to są zwykli bandyci

 • only.observer

  Oceniono 2 razy 2

  Normalnie jaja! Złodziej złodzieja nazwał złodziejem i złodziej się obraził... :)))

 • baby1

  Oceniono 3 razy 3

  Na Ukrainie trzeba byłoby wprowadzić zarząd komisaryczny. Bez wątpienia jakiś potomek Wikingów mógłby wziąć to towarzystwo za ryja i zrobić porządek. Sami nie są w stanie sobą rządzić.

 • zygmund

  Oceniono 4 razy -4

  Bo są na sali ludzie nie znający ukraińskiego. Sakashvili podobno mówi dobrze i po ukraińsku bo długo mieszkał i studiował w Kijowie

 • 1pirat2

  Oceniono 4 razy 4

  Wciągu tygodnia dwie takie karczemne awantury w Parlamencie, wynoszenie premiera, przez zwolenników prezydenta i rzucanie szklanką przez ministra w gubernatora i to to chce do UE.

 • kaczorbe

  Oceniono 7 razy 7

  a żeby to jedna...ostatnio szarpali się za łby ale tego media polskie nie pokażą bo przecież to teraz demokratyczny kraj...Saakaszwili nie ma wjazdu do Gruzji to udaje ukrainca...reszta kradnie ile wlezie przy okazji próbując wzbudzić współczucie i pozyskać pomoc z zachodu.... banderowcy to banderowcy i próba ucywilizowania ich to jak próba nawrócenia dżihadystów

 • rusec11

  Oceniono 6 razy 6

  To wina putina, hehe

 • smok61

  Oceniono 7 razy 7

  ...ja tylko odnotuję dwie sprawy .
  1. Nawet GW nie może już znaleźć "plusów dodatnich" ukraińskiej transformacji.
  2. Można napisać o Ukrainie i Ukraińcach prawdy oczywiste i nie jest się już "zdrajcą ojczyzny" i "putinowskim opłacanym sprzedawczykiem"

 • macborys

  Oceniono 5 razy 5

  Poroszenko zastanawial sie nad dalszymi przekretami; tak to jest, ze "roshen" nie placi na Ukrainie podatkow...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX