Metro Warszawskie odpowiedziało na wpis Wardęgi o wyrzuceniu z wagonu. I to jak!

?Drogi Lordzie Vaderze...? - zaczyna swoją odpowiedź na zarzuty Sylwestra Wardęgi Metro Warszawskie. Youtuber przebrany za postać Dartha Vadera chciał nagrać w metrze filmik, ale został - jego zdaniem bezpodstawnie - wyprowadzony z wagonu przez policję i ochronę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Drogi Lordzie Vaderze. Stoimy na straży 'jasnej strony mocy' i musimy dbać o warszawską podziemną Galaktykę i jej użytkowników. Pewnie dlatego nasz ogląd sytuacji różni się od Twojego, Drogi Lordzie" napisało warszawskie metro we wpisie na Facebooku.

W odpowiedzi nasze pytania, rzecznik metra tłumaczyła wczoraj, że Straż Ochrony Metra interweniowała, gdyż maszynista na monitoringu widział, jak osoba w przebraniu zachowuje się agresywnie wobec innych osób, w tym staruszka.

Później okazało się, że tym "staruszkiem" jest przebrany współpracownik Wardęgi - tego jednak maszynista i strażnicy nie mogli wiedzieć, tłumaczy metro. "Nasz maszynista nie widział 'wapniaka', ale starszą osobę, pasażera, który kilkakrotnie przewracał się na podłogę i wymagał pomocy", czytamy we wpisie metra.

Drogi Lordzie Vaderze. Stoimy na straży ?jasnej strony mocy? i musimy dbać o warszawską podziemną Galaktykę i jej uż...

Posted by Metro Warszawskie on  16 grudnia 2015


"Nie interweniujemy bez przyczyny"

"Niestety 'ciemna strona mocy' zwyciężyła i potrzebna była interwencja Policji. Mamy nadzieję, że jednak przejdziesz na 'jasną stronę mocy' i w przyszłości wspólnie wykorzystamy 'Moc' w dobrym celu", pisze na Facebooku metro.

Dalej metro tłumaczy, że "nie interweniuje bez przyczyny" i gdy maszynista widzi na monitoringu niepokojącą sytuację - pracownicy metra chcą ją wyjaśnić.

Na nagraniu jednego ze świadków wydarzenia widać, że przebranie "wapniaka" (znane zresztą z wcześniejszych filmików Wardęgi) jest bardzo realistyczne i - szczególnie na kamerach monitoringu - łatwo może przekonać, że przebrany rzeczywiście jest staruszkiem.

Taka sytuacja w metrze ???? #wardega #sawardega

Posted by Mateusz Greczkowski on 14 grudnia 2015


"A ty co psychicznie chory ze w takim stroju? Wysiadaj!"

Wczoraj Wardęga opisał sytuację ze swojej perspektywy. Jego zdaniem pracownicy metra wyrzucili go z pociągu "ze względu na przebranie". Jeden z wartowników SOM miał rzucić do niego "A ty co psychicznie chory ze w takim stroju? Wysiadaj!".

Jednocześnie youtuber przyznaje, że nie próbował wyjaśnić sytuacji i stawiał opór policjantom i chwytał się barierek, gdy ci próbowali go wyprowadzić. Wardęga zwraca też uwagę, że wartownicy SOM odebrali kamerę jego operatorowi i nie chcieli mu pozwolić na nagranie sytuacji.

Zastanawiacie się pewnie czemu mnie zatrzymano. Historia dość zaskakująca szczególnie dla nas. Chcieliśmy zacząć nagrywa...

Posted by SA Wardęga on  15 grudnia 2015


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!