Kamiński: To jakieś kuriozum. Marszałek Sejmu karze posłów opozycji. I to są znaczące sumy

To, że poseł nie zszedł odpowiednio szybko z trybuny sejmowej lub usiłował zadać pytanie, które marszałek uważa za nieważne, ma być powodem przyznawania kar finansowych posłom opozycji - mówił w Radiu ZET poseł PO Michał Kamiński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- To są znaczące kary finansowe - mówił dziś w programie Moniki Olejnik Kamiński. Jednym z ukaranych ma być Michał Szczerba z PO.

- To jest jakieś kuriozum - mówił o sprawowaniu przez Kuchcińskiego funkcji marszałka Kamiński Chodzi m.in. o to, że - jak mówił Kamiński - poseł wchodzący na mównicę jest przed wystąpieniem proszony przez marszałka Kuchcińskiego o poinformowanie go, o czym będzie mówić.

- Marszałek Kuchciński nie przyjął święceń kapłańskich i nie ma prawa przyjmować spowiedzi. Dobrą metodą we wszystkich demokratycznych parlamentach jest to, że posłowie przemawiają i ponoszą za swoje słowa odpowiedzialność polityczną - mówił dawny polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Nawet 2500 zł kary

Według serwisu 300polityka.pl kara jest niebagatelna - poseł PO musi zapłacić 2,5 tys. złotych za wystąpienie na mównicy.Kamiński przypomniał, że PO głosowała za powołaniem Kuchcińskiego na marszałka. - Dziś on daje kary finansowe posłom opozycji. Tego do tej pory nie było - stwierdził.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (431)
Kamiński: To jakieś kuriozum. Marszałek Sejmu karze posłów opozycji. I to są znaczące sumy
Zaloguj się
 • es-q

  0

  marszałek z taką facyjatą powinien siedzieć z zakrytą gębą bo strasznie straszy jego pomarszczona gęba

 • archieil

  0

  Pewnikiem od Kukiza pomysły ściągnęli... i je realizują żeby Kukizowi jakiś nie wytłumaczył demokratyczności ;)

 • piswatch

  0

  Ten się śmieje kto się śmieje ostatni - to dopiero będzie beka

 • thrak401

  Oceniono 2 razy 0

  Czekam, aż w sejmie zostanie wprowadzona obowiązkowa spowiedź oraz komunia w każdy pierwszy piątek miesiąca i surowe kary finansowe, za nie stosowanie się do regulaminu.

 • zbyszko48

  0

  Panowie minuta na zadanie pytania człowiekowi rozgarniętemu wystarcza.Jak jest zadawanie pytań to pytamy,a nie przesłuchujemy.Brawo p.Kuchciński,tak trzymać.W regulaminie wprowadzić poprawkę że po dzwonku,za10 sekund włącza się ciągły piszczek na 5 swkund i po nim BUM- załapał się na 2500 ZL,za nast.5 sek.BUM BUM-5 tys,za nast.3 sek. BUM BUM BUM-7500 zł.i td.

 • 12345janka

  Oceniono 2 razy 0

  Kuchciński pierwszy nierób wolnej Polski. Facet cały czas żeruje na społeczeństwie. Takich Ferdynandów Kiepskich są dziesiątki w Polskim parlamencie.

 • perakles

  0

  ogrodnik dorwał się do LASKI i każe sobie za to płacić :)

 • perakles

  0

  to nie marszałek, to FACET Od LASKI

 • anias54

  Oceniono 1 raz 1

  I jak tu zyc? Donaldzie, ratuj!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX