Myśleliście, że to pierwsze selfie papieża Franciszka? Byliście w błędzie. "Papież nie robi selfies. Jeszcze"

Selfie, które miał zrobić sobie papież Franciszek, obiegło świat. Zdjęcie okazało się jednak nieprawdziwe. Plotkę dementuje jezuita James Martin - dziennikarz i publicysta zorientowany w sprawach Watykanu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Papież już wcześniej robił sobie selfie z młodzieżą. Ale to miało być pierwsze "własne" zdjęcie papieża Franciszka. Selfie ukazało się na oficjalnym koncie instagramowym Watykanu.

@catholicworld First #selfie #popeFrancis #papaFrancesco #papaFrancisco #papstFranziskus #papeFrançois #????????????

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika VATICAN.VA (@vatican__)To nie selfie, tylko zwykłe zdjęcie

Selfie okazało się jednak nieprawdziwe. Piszę o tym ojciec James Martin - jezuita i dziennikarz. Martin jest m.in. wydawcą katolickiego magazynu "America".-Nie! Pierwsze selfie papieża to wcale nie jest selfie. To zrzut ekranu z Google Hangouts, konferencji internetowej papieża z młodzieżą. Instagramowe konto Watykanu twierdzi, że zdjęcie jest zrobione przez papieża, ale to nieprawda. Papież nie robi selfies. Jeszcze - napisał jezuita na Twitterze.

Duchowny wyjaśnia, że zdobył tę informację od bliskiego współpracownika papieża.

W takim razie, skąd to zdjęcie?

Zdjęcie, które zasłynęło jako selfie papieża pochodzi... z lutego. Szczegóły podał James Martin. Na początku lutego papież, używając programu Google Hangouts, kontaktował się z młodzieżą z całego świata. Pisał o tym serwis ABC NEWS. To wtedy powstało słynne zdjęcie: jest to tzw. screen - zdjęcie, zrobione obrazowi widocznemu na ekranie laptopa.

No pociechę warto dodać, że jeśli zdjęcie jest "screenem", to najpewniej nie było pozowane. A ujmujący uśmiech papieża Franciszka jest szczery.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: